Koncern Sto dokončil k 1. augustu 2018 fúziu, ktorá začala v roku 2011 kapitálovým prepojením spoločností Sto a STOMIX.

 

Od augusta tohto roku sú obchodné aktivity značky STOMIX neoddeliteľnou súčasťou aktivít spoločnosti Sto Slovensko s.r.o. Je to ukončenie fúzie, ktorá sa začala v roku 2011, kedy spoločníci firmy STOMIX predali svoje podiely koncernu Sto. Obchodná filozofia firmy aj značka STOMIX pritom naďalej zostali zachované. Od 1. augusta 2018 sa situácia mení a obe značky budú do budúcnosti pôsobiť pod jednou spoločnou strechou – a to ako na Slovensku, tak aj v Českej republike.

 

Ing. Václav Kostka, konateľ Sto Slovensko s.r.o., k tomu dodáva: „Vtedajšie kapitálové prepojenie nám otvorilo nové perspektívy a súčasne poskytlo kapitálovú stabilitu firme STOMIX. Dokonale sme si overili, že vzájomná synergia je výhodná nielen pre naše spoločnosti, ale aj pre našich obchodných partnerov. Teraz nastáva nová fáza, v ktorej budeme vystupovať spoločne v tradičnej žltej farbe značky Sto. Pracovné príležitosti zostanú plne zachované, obchod a komunikáciu to maximálne zjednoduší a navyše to uľahčí aj výraznejšie zapojenie kapacít výrobného závodu STOMIX do aktivít nášho materského koncernu Sto SE & Co. KGaA.“

 

francuzsko

 

Sto Slovensko s.r.o. je dcérskou spoločnosťou koncernu Sto SE & Co. KGaA, ktorý patrí medzi najväčších celosvetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov. Na slovenskom trhu pôsobí koncern Sto od roku 1995, do júla 2018 vo forme organizačnej zložky, odteraz už ako spoločnosť s ručením obmedzeným. Postavenie lídra trhu má značka Sto v segmente kontaktných zatepľovacích systémov, predsadených prevetrávaných fasádnych systémov, omietok, fasádnych náterov a obkladov fasád či sanačných a ochranných systémov. Prednosťou v oblasti zateplenia je vysoko kvalitný sortiment, ktorý presvedčí ako z estetického, tak aj stavebno-fyzikálneho hľadiska a je možné s ním systémovo zatepľovať moderné i historické budovy. Sto tiež ponúka najčistejšie prírodné materiály pre povrchové úpravy interiérov. Do sortimentu Sto patrí tiež množstvo inteligentných riešení akustiky alebo podlahové systémy Sto Cretec.

 

banska