Kvalita zatepľovacieho systému je vždy taká, aká je kvalita jeho najslabšieho článku. V prípade povrchovej úpravy je potrebné byť obozretný, nakoľko táto úprava uzatvára celý systém a spoločne s pružnými tmelmi odoláva najviac poveternostným vplyvom a zabraňuje prenikaniu vody do systému.

V prípade, že sa vyžaduje maximálna životnosť zatepľovacieho systému odporúčame použiť na zhotovenie vrstiev zatepľovacieho systému exkluzívne materiály, ktoré majú svoju pridanú hodnotu. Medzi tieto materiály patrí aj štruktúrovaná omietka PCI Multiputz NoBio® Z v obľúbenej zrnitosti 1,5 mm a 2,0 mm v zatieranej štruktúre.

Táto nová, špeciálna silikónová omietka so zatieranou štruktúrou vyniká unikátnou receptúrou, ktorá sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti rastu rias, húb a plesní a samočistiacim efektom. Je hydrofóbna, s tzv. „odperlovacím“ efektom, vďaka ktorému sa na omietke nezachytávajú voda a nečistoty. Je vysoko paropriepustná, mimoriadne stálofarebná s extra vysokou UV ochranou a odolnosťou proti extrémnym zmenám počasia! Na zaistenie celistvosti a mechanickej odolnosti je omietka vystužená sklenými vláknami.

Multibiotik efekt – širokospektrálny účinok biocídu v omietke

Omietka PCI Multiputz NoBio® Z so špeciálnou ochranou Multibiotik zaistí dlhodobú odolnosť pred nežiaducim vplyvom rastu rias a plesní. Vyvážený obsah účinných látok a ich pomalé uvoľňovanie zaisťuje optimálnu ochranu proti väčšine mikroorganizmov vyskytujúcich sa bežne na zatepľovacích systémoch. Pre omietku PCI Multiputz NoBio® Z bol vyvinutý úplne nový typ biocídnej ochrany. Unikátny biocíd bol vyvíjaný s dôrazom na dlhodobú účinnosť proti čo najširšiemu spektru mikroorganizmov. Pred uvedením na trh prešla omietka náročnou sériou skúšok, ktoré preukázali výrazne vyšší stupeň biotickej ochrany pri porovnaní s omietkami s bežnou biotickou ochranou.

Riadené postupné uvoľnovanie kapsulovaných biocídov

Omietka PCI Multiputz NoBio® Z využíva inovatívnu technológiu obaľovania účinnej látky biocídu membránou, ktorá umožňuje pozvoľné uvoľňovanie aktívnych zložiek. Táto technológia je unikátna využitím polymérového obalu, ktorý chráni účinné látky pred masívnym vyplavovaním. Dochádza tak k riadenému uvoľňovaniu aktívnych látok, ktoré zaisťuje pozvoľné dávkovanie biocídu a výrazne predlžuje dobu účinnosti. Postupné uvoľňovanie je aktivované len prítomnosťou vlhkosti.

Proces uvoľňovania aktívnych látok je úplne bezpečný pre ľudí, zvieratá a životné prostredie. Zloženie mikrokapsúl s aktívnymi látkami je upravené tak, aby nedochádzalo k negatívnemu ovplyvňovaniu pôdy ani zdrojov pitnej vody.

Nasiakavosť omietky

Nízka nasiakavosť omietky je veľmi výhodnou a potrebnou vlastnosťou. Pri nízkej nasiakavosti je omietka odolnejšia proti hnaným dažďom, mrazu a napadnutiu mikroorganizmami a lepšie čistiteľná. Výborné výsledky pri skúškach nasiakavosti dosiahla omietka PCI Multiputz NoBio® Z aj pri testoch podľa metodiky záväznej harmonizovanej normy EN 15824 – produkt zaradený do najlepšej triedy nasiakavosti (W3). Pre lepšiu predstavu bola vykonaná aj skúška pomocou Karstenovej trubice, ktorá je najvhodnejšia na názornú ukážku nasiakavosti omietok.

Vlastnosti omietky

  • Multibiotik efekt – jedinečná kombinácia širokospektrálneho biocídu a fotoaktívnej zložky zaisťuje dlhodobú ochranu pred mikroorganizmami
  • Vysoký obsah silikónových aditív
  • Najnižšia priepustnosť vody – W3
  • Rýchly odvod vlhkosti z povrchu
  • Maximálna paropriepustnosť omietky – V1
  • Samočistiaci efekt
  • Zlepšené mechanické vlastnosti zabezpečené tromi typmi sklených vlákien
  • UV stabilná
  • Extra dlhá životnosť
  • Test minimálnej nasiakavosti omietky

Viac:https://www.pci-sk.sk/fileadmin/database/pics/Download/Broschueren/PCI_Multiputz_NoBio_Z.pdf

Ing. Jozef Horváth, Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o., Žilina, jozef.horvath@PCI-group.eu, www.pci-slovensko.sk