Schwank s.r.o.

Nový eSchwank S-18000 bol špeciálne vyvinutý na splnenie požiadaviek priemyselných a komerčných budov. S vykurovacím výkonom 18 kW dokáže efektívne vykurovať aj extrémne vysoké budovy.

Spoločnosť Schwank, špecialista na vykurovanie, rozšírila svoje portfólio o ďalší klimaticky neutrálny produkt, a to o inovatívny, výkonný elektrický infražiarič. Nové zariadenie bolo špeciálne vyvinuté tak, aby spĺňalo náročné požiadavky priemyselných a komerčných budov v súvislosti s cieľom dosiahnuť nulové emisie. S vykurovacím výkonom 18 kW je elektrický infračervený žiarič eSchwank S-18000 taký výkonný, že aj veľmi vysoké budovy možno vykurovať pohodlne, úsporne a v prípade dostupnosti fotovoltickej elektriny aj 100% ekologicky.

Na rozdiel od komerčne dostupných elektrických infračervených žiaričov má elektrický infračervený žiarič od spoločnosti Schwank robustné, účinné vykurovacie teleso s názvom infraGlow, ktoré pracuje pri vysokých povrchových teplotách približne 800 °C. Podľa výrobcu je ich životnosť približne desaťkrát dlhšia ako životnosť často používaných kremenných prvkov. eSchwank S-18000 zároveň nevytvára žiadny potenciálne škodlivý zdroj svetla pre oči, ktorý by sa mohol vyskytnúť pri kremenných alebo halogénových vykurovacích telesách. To je významná výhoda výrobku, najmä na miestach, kde zamestnanci pracujú nehybne, dlhšiu dobu.

Dôkazom toho, že eSchwank S-18000 je navrhnutý pre dlhú životnosť, je jeho jednoduchá údržba. Napríklad vykurovacie telesá možno v prípade potreby vymeniť za niekoľko minút. Zariadenie chránené proti rozstreku vody možno doplniť aj o ďalšie užitočné funkcie. K dispozícii je napríklad ochranná mriežka pre aplikácie v športových zariadeniach, na integráciu do systému riadenia budov (BMS) možno použiť riadiaci systém kompatibilný so zbernicou ModBus a spoločnosť Schwank ponúka špeciálne montážne konzoly na inštaláciu na steny. Trojstupňová verzia eSchwank S-18000 sa ovláda prostredníctvom systému SchwankControl alebo prostredníctvom systému riadenia budov (BMS) vyššej úrovne. Po elektrickej stránke má každé zariadenie vlastnú reléovú skrinku vrátane elektrických kontaktov.

V dizajne sa odrážajú desaťročia skúseností v oblasti infračerveného vykurovania. Ohňovzdorný, a teda korózii odolný a robustný kryt nového žiariča eSchwank S-18000 má dvojplášťovú konštrukciu, ktorá ďaleko presahuje vykurovacie prvky. Týmto spôsobom spoločnosť Schwank dosahuje vytvorenie tepelného vankúša na spodnej strane spotrebiča, ktorý je dôležitý pre vysoký výnos infračerveného žiarenia. Trojstupňová modulačná regulácia dokáže realizovať výkon 6, 12 a pri plnom výkone 18 kW. To znamená, že eSchwank S-18000 dokáže ekonomicky pokryť aj potrebu tepla, ktorá je skutočne potrebná počas prechodných období. Rozmery a nízka hmotnosť zariadenia zohľadňujú typické vlastnosti budov, ako sú rozstupy sprinklerov alebo zaťaženie stropov. To znamená, že zariadenie eSchwank S-18000 môže zvyčajne nahradiť existujúce plynové spotrebiče pri rekonštrukcii jedna k jednej.