Nie vždy je najvhodnejšie zatepľovať bytový dom najlacnejšou alternatívou. Obnova fasády domu totiž nie je záležitosťou na jednu sezónu, ale na desiatky rokov. Je dokázané, že lacné riešenia z dlhodobého hľadiska prinášajú omnoho vyššie náklady. Nehovoriac o dopadoch na zdravie a komfort bývania.

 

Chcete len „zatepliť“ alebo aj zdravo bývať?

Klasické kontaktné zatepľovanie patrí k najčastejším, no po zateplení sa v bytových domoch okrem úspory energie za vykurovanie často objavia plesne alebo zvýšená chorobnosť, tak isto aj rosenie okien. Dôvodom je uzavretosť systému, ktorý bráni odvetrávaniu vlhkosti zo samotnej stavby a budova prestane dýchať. Práve pre tieto problémy sa v zahraničí a najmä v severských krajinách, kde so zimou majú svoje skúsenosti, dostáva do popredia zateplenie s využitím prevetrávanej fasády. Takéto riešenie znižuje problémy s nadmernou vlhkosťou, zrážaním vody v betónovej konštrukcii a tvorbou plesní počas zimy. Cez leto sa znižuje prehrievanie domu. Výnimočný komfort je daný tým, že prevetrávaná fasáda umožňuje vertikálne prúdenie vzduchu a súčasne bráni únikom tepla zvnútra bytu a letnému prehrievaniu zvonku. Navyše vzduch je ten najlepší izolant. Vďaka tomu ostane fasáda zdravou aj plne izolovanou.

 

 

Chcete len „zatepliť“ alebo aj ušetriť?

Systém SCANROC založený na prevetrávanej fasáde je o tretinu drahší, ako klasické kontaktné zateplenie. Mnoho bytových domov odradí vstupná investícia, no treba povedať aj druhú časť pravdy. Klasicky zateplený dom vydrží zhruba 25 rokov a bude si žiadať obnovu. Fasádny systém SCANROC má záruku 50 rokov, no hranicu funkčnej životnosti má dimenzovanú na 100 rokov. To znamená, že pri použití kontaktného zatepľovania bude nutná obnova minimálne o polovicu skôr ako pri používaní odvetrávaného systému.

 

Na zateplenie bytov si bytové spoločenstvá berú úvery a pri klasickom kontaktnom zateplení to znamená, že už nikdy neprestanú splácať. Prakticky len čo splatia úver, nasleduje nový na obnovu. Pritom Fasádny systém SCANROC vydrží minimálne dvakrát dlhšie a tak sa vo veľmi rýchlej dobe znížia obyvateľom náklady na splácanie a fond údržby. Práve kvôli bezúdrbžbovosti a životnosti systému SCANROC je z dlhodobého hľadiska prevetrávaná fasáda lacnejšou alternatívou!

 

 

Chcete len zatepliť, alebo bývať moderne?

Fasádny systém SCANROC je postavený na špičkovej škandinávskej technológii. Využíva najmodernejšie materiály a inovatívne fyzikálne riešenia. Ich kombináciou sa dosahujú skvelé tepelnoizolačné vlastnosti. Vnútorná trvalo prevetrávaná konštrukcia zaručuje ideálny komfort bývania a inteligentný odvod vlhkosti. Vzduchová medzera zabezpečuje vyrovnanie teplôt a aktívne odvádza vlhkosť.

Základom je oceľový rošt pripevnený k stene budovy, tepelná izolácia a vonkajší obklad, ktorý svojím vzhľadom pripomína tehlovú stenu. Zvyšuje tak estetiku budovy aj jej predajnú cenu. Kompaktné fasádne dosky sú odolné proti UV žiareniu, sú trvanlivé, bezúdržbové, dokonca môžu mať antigrafitovú úpravu.

 

 

So zateplením nemusíte čakať do jari

Ak nechcete čakať so zateplením do jari, ale už aj túto zimu bývať komfortnejšie a ušetriť na energiách, tak práve fasádny systém SCANROC sa vyznačuje tým, že je možné ním zatepľovať za každého počasia, dokonca aj počas zimy. Montáž fasádneho systému SCANROC je manuálne jednoduchá, neobsahuje mokré procesy. Fasádny systém SCANROC nevyžaduje predmontážnu prípravu stien. Fasádna krytina SCANROC sa jednoducho reže, čo umožňuje jednoducho si upraviť obkladové diely na potrebnú veľkosť. V prípade poškodenia jednotlivých dielov krytiny SCANROC na fasáde budovy zvládne odborník previesť jej nahradenie novými behom niekoľkých minút. Systém je určený pre použitie na budovy do výšky až 100 m a odoláva zemetraseniam o sile magnitúdy 8 Richterovej stupnice.