Balkóny a lodžie firmy PEKSTRA sú na domoch už viac ako 20 rokov, kedy firma začala vyrábať a inštalovať závesné oceľové balkóny a lodžie. Počas svojho pôsobenia neustále inovuje a skvalitňuje výrobné postupy, použité materiály, technické riešenia a rozširuje svoje výrobné portfólio.

Dlhú životnosť konštrukcie balkónov zaisťuje žiarové obojstranné zinkovanie. Táto metóda povrchovej úpravy chráni konštrukciu proti tvorbe hrdze na celej vonkajšej a vnútornej ploche. Je taktiež možné na takto pozinkovanú konštrukciu dať práškový lak komaxit v požadovanej farbe, ktorý zvýrazní celkový vzhľad balkóna. Na konštrukciu je montovaná výplň zábradlia, ktorú je možne si vybrať z rôznych variantov materiálov a ich kombinácie. Najčastejšie používané je bezpečnostné sklo connex, rovné a trapézové plechy, sendvičové panely neobond, dekoratívny ťahokov alebo dierované plechy. Pre každý z vyššie uvedených variantov si firma prispôsobila metódu uchytenia výplne ku konštrukcii, aby dosiahla dokonalú tesnosť spojov. Základnou podlahou balkóna je 4 mm hliníkový slzičkový plech. Ale pre komfort užívania a pre pohodlie je možné na tento plech dať podlahu z dreva, gumových štvorcov alebo mrazuvzdornej dlažby na gumové terče.

Nie je dôležité iba balkóny vyrobiť, ale aj montáž musia vykonávať profesionáli. Predsa len ide o bezpečnosť bývania a užívania. Je potrebné venovať zvýšenú pozornosť výberu firmy a požadovať iba overené a hlavne certifikované balkóny a lodžie. Nemalo by sa pozerať len na cenu, ale predovšetkým na kvalitu výrobku – balkóna.

Firma PEKSTRA používa pre uchytenie balkónov niekoľko typov kotvenia, pomocou ktorých je možne balkón osadiť skoro na akúkoľvek budovu. Použité kotvenie závisí na statickom posudku danej budovy a konštrukcii balkóna. Tento odborný posudok je vypracovaný oprávneným statikom. Kotvenie sa skladá z navrhnutých oceľových prvkov. Pokiaľ budovy nemajú pôvodné kotvenie a obvodové murivo tohto objektu nie je vhodné pre uchytenie štandardného kotvenia, tak sa použije kotvenie pomocou tiahel do stropných panelov.

Hlavnou prioritou sú realizácie stavieb s dodávkou kvalitných balkónov a lodžií bez reklamácií, a preto je nutné si zvoliť kvalitu rokmi overenú a fungujúcu. Pri modernizácií a revitalizácií bytových domov sa zvyšujú nároky na kvalitu bývania a obyvatelia často preferujú byt s balkónom alebo lodžiou. Investícia do bývania sa vždy oplatí nielen finančne, ale aj ziskom vonkajšieho priestoru, ktorý je súčasťou bytu. Či je lepšie zvoliť balkón alebo lodžiu si nechajte poradiť od odborníkov, ktorí pripravia návrh riešenia, cenovú ponuku, technickú dokumentáciu, balkóny alebo lodžie vyrobia a dodajú s montážou na bytový dom.

Pri plánovaní opravy a zateplenia domu, kedy sa hľadá najvýhodnejšie riešenie, by sa nemalo zabúdať na balkóny. Balkóny sa vymieňajú staré za nové alebo sa montujú nové aj na budovách, kde balkóny nikdy predtým neboli. Staré lodžie je možné rozšíriť pomocou balkónovej konštrukcie. Pokiaľ sú požiadavky na veľký priestor, tak sa k domu postavia samonosné oceľové alebo hliníkové lodžie. Firma PEKSTRA ponúka najväčšie rozmery závesných balkónov a oceľových lodžií v SR a ČR.

Pokiaľ plánujete rekonštrukciu, využijte servis a poradenstvo českého výrobcu balkónov a lodžií PEKSTRA spol s.r.o., kde vám všetko vysvetlia, odporučia a navrhnú veľkosť, prevedenie, varianty výplní, varianty madiel, ukotvenie balkónov, možnosti podláh a vy si vyberiete, čo sa vám páči. Úspech firmy spočíva v komplexnosti dodávky.

Informácie získate na www.pekstra.cz a u výhradného zastúpenia PEKSTRY pre Slovensko firmy KACZER s.r.o., a na ich webových stránkach www.kaczer.sk alebo na telefónnom čísle 0903 924 153.