Nové modulačné tepelné čerpadlo od Weishauptu spája výkonnosť a veľmi nízku hlučnosť. Biblock® má výhody monoblokového vzduchového tepelného čerpadla a vďaka vonkajšej a vnútornej jednotke je flexibilné ako splitové tepelné čerpadlo.

Na rozdiel od splitových tepelných čerpadiel sa kompresor nenachádza vo vonkajšej jednotke, ale vo vnútornej jednotke, čo má za následok veľmi tichú a efektívnu prevádzku: „prepravné straty“ zvonku dovnútra sú u nového Biblocku® minulosťou. Okrem toho vstrekovanie pary (EVI) s prídavným výmenníkom tepla vo vnútornej jednotke zabezpečuje výstupnú teplotu až 65 °C. V dôsledku použitia ventilátora s lopatkami v tvare sovích krídel a skutočnosti, že sa kompresor nenachádza vo vonkajšej jednotke, sú splnené najvyššie požiadavky TA Lärm (35 dB(A)) v noci v čisto obytných oblastiach už pri minimálnej vzdialenosti.

Tieto funkcie robia z Biblocku® jedno z najtichších a najúspornejších tepelných čerpadiel vzduch/voda na trhu – skutočný prémiový produkt pre novostavby aj rekonštrukcie. V neposlednom rade sa to odráža aj v inovatívnom a jedinečnom dizajne.

Plná výbava a vysoká účinnosť

Vnútorná jednotka privádza teplo získané z vonkajšieho vzduchu do vykurovania. Kompresor Scroll s tichým chodom a s inverter technológiou zabezpečuje veľký modulačný rozsah, umožňuje výstupné teploty až do 65 °C a spoľahlivo pracuje až do vonkajšej teploty -22 °C. Hodnota COP 4,4 (pri A2/W35, WBB 20) je jedna z najlepších na trhu. Aj vďaka tomu je tepelné čerpadlo Biblock® zaradené do najvyššej triedy energetickej účinnosti (A+++).

Biblock® je vysokokvalitné tepelné čerpadlo s kompletnou výbavou: v štandarde je zahrnutý celý odvzdušňovací systém, kompletný odkaľovací systém a príslušenstvo pre prevádzku chladenia. Regulácia, nastavovanie, uvádzanie do prevádzky a obsluha sú ľahko pochopiteľné a logické vďaka osvedčenému systému energetického manažmentu Weishaupt (WEM).

Ideálne pre novostavby a rekonštrukcie

Biblock® spája vynikajúcu účinnosť s mnohými užívateľsky príjemnými prednosťami a preto predstavuje kvalitatívny vrchol v segmente tepelných čerpadiel vzduch/voda, pokiaľ ide o komfort vykurovania a pitnej vody.

Vylepšené vstrekovanie pary EVI (Enhanced Vapor Injection) v invertorovo ovládanom kompresore Scroll zabezpečuje zvýšenú výstupnú teplotu až do 65 °C. Okrem toho umiestnenie kompresora vo vnútornej jednotke zamedzuje stratám energie medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou a znižuje hladinu akustického tlaku – efektívne a tiché riešenie.

Prídavný výmenník tepla s elektronickým expanzným ventilom integrovaným do chladiaceho okruhu tiež zvyšuje účinnosť systému, pretože sa tým opäť využíva stratový výkon a privádza sa späť do vykurovacieho okruhu. Zvýšený tepelný komfort umožňuje využívať tepelné čerpadlo ako pre radiátory tak aj pre podlahové vykurovanie a spĺňa tak rôzne požiadavky na vykurovacie systémy – ideálne pre novostavby a rekonštrukcie.

Maximálna variabilita pri inštalácii

Inovatívna vonkajšia jednotka s vysokokvalitným krytom a aerodynamicky tvarovanými hliníkovými lamelami nastavuje nielen nové štandardy z hľadiska dizajnu, ale predstavuje aj prémiový produkt v tomto segmente trhu z hľadiska tichosti prevádzky. Kompresor, ktorý sa nenachádza vo vonkajšej jednotke, veľmi tichý ventilátor s lopatkami v tvare sovích krídel ako aj veľký výparník BlueFin znižujú prevádzkovú hlučnosť na takmer nepočuteľnú úroveň. Hladina akustického tlaku vonkajšej jednotky WBB 12 je vo vzdialenosti 1,5 metra len 35 dB(A). To zodpovedá najvyšším požiadavkám TA Lärm (napríklad v noci v čisto obytných oblastiach). Preto nie sú potrebné stavebné obmedzenia podmienené hlučnosťou.

Jednoduchý moderný dizajn, ako aj odolnosť voči poveternostným vplyvom a robustnosť zariadenia navyše umožňujú maximálnu variabilitu pri inštalácii. Ako je u Weishauptu obvyklé, s optimalizovanými možnosťami z hľadiska transportu a montáže.

Rýchly a spoľahlivý: energetický manažment Weishaupt

Ako je u Weishauptu zvykom, tepelné čerpadlo Biblock® sa ovláda veľmi intuitívne pomocou ovládacej jednotky s farebným displejom alebo jednoducho cez aplikáciu a na webe. Symbolika a ovládacia logika Weishaupt sú už známe. Pomocou novej aplikácie Weishaupt sa smartfón môže v prípade potreby tiež stať štandardným ovládacím prvkom vykurovacieho zariadenia.

Systém energetického manažmentu Weishaupt znamená výrazné zvýšenie komfortu aj pre profesionálov. Svojim zákazníkom môže ponúknuť komfortný diaľkový monitoring a diaľkovú údržbu prostredníctvom portálu WEM, čím významne prispieva k prepojeniu so zákazníkmi.

Modulárny systém energetického manažmentu od Weishauptu je univerzálne použiteľný a pri rozširovaní nepozná takmer žiadne hranice – dokonca ani pri komplexných systémoch.

Pomocou asistenta uvedenia do prevádzky v energetickom manažérovi Weishaupt (WEM) môže byť Biblock® pripravený na prevádzku len v niekoľkých krokoch – šetrí to čas  a náklady. Jednoduché a zrozumiteľné uvedenie do prevádzky zvyšuje funkčnú spoľahlivosť a chráni pred chybami v nastavení.

Ing. Peter Štvrtecký