Česká firma Pekstra spol. s r.o. a jej výhradný zástupca pre Slovenskú republiku firma Kaczer s.r.o. majú za sebou stovky realizácií a spokojných klientov. Už viac ako 25 rokov sa firma špecializuje na poradenstvo, výrobu a dodávku závesných oceľových balkónov a samonosných oceľových a hliníkových lodžií na bytové domy. Vďaka týmto skúsenostiam sa stali odborníkmi, ktorí vyriešia balkón alebo lodžiu na každom dome. Nie je dom, pre ktorý by nebolo riešenie a možnosť rozšíriť byt o balkón alebo lodžiu.

V dnešnej dobe sa pri revitalizácii domov vymieňajú staré balkóny za nové alebo sa hľadá iné vhodné riešenie, ako si vylepšiť bývanie, a to i na domoch, kde balkóny nikdy neboli. Riešením môže byť nový balkón alebo lodžia.

Firma Pekstra si zakladá na individuálnom prístupe k zákazníkovi, aby dokázala splniť jeho predstavy pri výbere balkóna či lodžie. Súčasní klienti sú nároční na kvalitu i vzhľad, preto firma neustále inovuje svoje ponukové portfólio. Vďaka spolupráci technikov a dizajnérov vytvára moderné a funkčné výrobky, ktoré spĺňajú európske štandardy kvality. Menia sa možnosti kotvenia, kedy je balkón prisadený priamo k fasáde bez medzery, čím sa podarilo docieliť celistvý vzhľad fasády s balkónom a oveľa vyšší komfort pre užívateľov bytov. Konštrukcie prebiehajú neustálym vývojom, a preto si zákazník môže vybrať medzi štandardným oceľovým balkónom, žiarovo pozinkovaným a novinkou s kombináciou oceľ – hliník. Zvýšili sa aj nároky na vzhľad a funkčnosť podláh. Firma najnovšie ponúka napríklad aj krásnu drevenú podlahu, ktorá zaistí príjemný pocit pre nohy. Riešia sa i doposiaľ zdanlivo druhoradé detaily, akým je aj sušenie bielizne. Nové sušiaky umožnia sušiť bielizeň vnútri balkóna. Balkóny je možné osadiť modernými profilovanými hliníkovými madlami a inováciou prechádzajú aj bočné zásteny či možnosti zasklenia.

Ale základom je voľba a rozhodnutie, či si na dom umiestniť balkóny alebo lodžie. Aký je medzi nimi rozdiel? Rozdiel medzi lodžiou a balkónom je v konštrukcii. Balkón PEKSTRA je vždy samostatne kotvený priamo do steny domu. Lodžie PEKSTRA sú vždy samonosné, predsadzujú sa pred dom a nezaťažujú statiku budovy. Ich spoločnou výhodou je dlhá životnosť, sú bezúdržbové a mechanicky odolné.

Nové balkóny alebo lodžie rozšíria obytnú plochu, zvýšia komfort bývania, zlepšia celkový vzhľad domu a zvýšia trhovú cenu celého domu, resp. bytu. Balkóny a lodžie PEKSTRA vás prekvapia svojou vysokou priestrannosťou a účelným riešením. Či si už zvolíte balkón alebo lodžiu, prevedenie je veľmi rozmanité. Všetko je zákazková výroba presne podľa vášho výberu a projektu. Na každý dom je možné vyrobiť a namontovať balkóny, rozšíriť betónové lodžie alebo pred dom predsadiť oceľové alebo hliníkové samonosné lodžie, ktoré sú najväčšie v Českej republike.

Priestor, ktorý môžete získať, vás prekvapí svojou veľkosťou. Firma Pekstra dokáže vyrobiť najväčší rozmer balkóna až do šírky 6 m a hĺbky až 1,5 m. Výška je štandardná 1,1 m. Pri rozšírení betónovej lodžie predsadenou balkónovou konštrukciou sa zväčší hĺbka pôvodnej lodžie až o neuveriteľných 1,5 m. A to ešte väčšie rozmery majú oceľové a hliníkové lodžie. Oceľové lodžie sa môžu realizovať na základe statického posudku až do výšky 8 poschodí a v najväčších rozmeroch v Českej republike. Lodžie majú hĺbku 2 až 2,5 m a šírku podľa želania zákazníka. Hliníkové lodžie môžu byť až do výšky 6 poschodí bytového domu a v rozmeroch od 2,50 x 1,50 m až do 4,00 x 2,50 m. Sami vidíte, že balkóny i lodžie PEKSTRA vám dodajú k bytu malú záhradku. A pokiaľ by ste využili možnosti zasklenia, potom môžete tento vonkajší priestor využívať celoročne.

Kvalitu výrobkov potvrdzujú a deklarujú certifikáty kvality výroby. Jedinečnosť technických a výrobných postupov potvrdzuje, okrem iného, aj Osvedčenie o zápise priemyslového vzoru. Samo­zrejmosťou je nielen kompletné technické, ale aj dizajnérske poradenstvo. A pretože výber a voľba balkónov je dôležitá, vytvára firma Kaczer pre bytové družstvá prezentácie „na mieru“, ktoré príde ukázať.

Pokiaľ chcete balkón alebo lodžiu, obráťte sa na firmu Kaczer s.r.o. Na webových stránkach www.kaczer.sk nájdete všetky potrebné informácie, typy balkónov a lodžií, možnosti rozšírenia, zasklenia, realizácie a prevedenia.

7 základných dôvodov, prečo si zvoliť firmu Kaczer s.r.o.

  • TRADÍCIA – už 25 rokov na trhu
  • SKÚSENOSTI – stovky realizácií a spokojných zákazníkov
  • KVALITA – profesionálny tím, európske štandardy
  • ROZMANITOSŤ – vyberte si z troch tvarov a desiatok va­rian­tov prevedenia
  • VEĽKOSŤ – najväčšie rozmery. Lodžie ponúkame najhlb­šie v celej ČR
  • KOMPLEXNOSŤ – poradenstvo, projekcia, výroba, montáž, doplnky
  • ZODPOVEDNOSŤ – moderná výroba rešpektujúca prírodu