Multi-VAC SK spol.s r.o.

Už sa všetci tešíme, až sa deti a študenti vrátia do škôl a chceme, aby ich návrat bol čo najpríjemnejší. Nepriaznivé vnútorné prostredie v školách spôsobené nedostatočným vetraním a prísunom čerstvého vzduchu má negatívny vplyv na sústredenie a zdravie žiakov a študentov.

Prečo je dôležité vetrať? Až 90% času trávime v uzatvorenom prostredí, ktoré tak výrazne ovplyvňuje naše zdravie a pohodu. Čo na nás pôsobí negatívne? Je to teplota, vlhkosť, hladina CO2, ktoré sú spôsobené nevyhovujúcou úrovňou vetrania.

Momentálne sa veľmi diskutuje o  zvýšenej koncentrácii oxidu uhličitého v školách, ktorý je dôležitým indikátorom vydýchaného vzduchu v interiéri. Pre kvalitu vnútorného prostredia je rovnako dôležitá relatívna vlhkosť vzduchu. Ta by sa mala pohybovať medzi 30 až 60 %.

Sme radi, že sa decentralizované rekuperačné jednotky WHISPER AIR inštalujú v našich školách a môžeme predstaviť ďalšiu z úspešných inštalácii decentralizovaných rekuperačných jednotiek WHISPER AIR v škole.
Nové učebne v ŠECR Jihlava sú vybavené jednotkami HRWA2-040CB-ES0-B, ktoré zaistia ich riadené vetranie.

Študenti tak získajú pravidelný prísun čerstvého vzduchu, jednotku riadi regulácia AirGENIO, optimálnu hladinu CO2 zaisťuje integrované čidlo CO2, ktoré riadi intenzitu vetrania.

Vetraním s rekuperáciou sa dosiahne ako komfortu vnútorného prostredia tried, tak úspora energií na vykurovanie.

WHISPER AIR

  • 3 veľkosti s pretokmi: 400, 700 a 1000 m3/h
  • Vysoká účinnosť rekuperácie až 90 %
  • Veľmi tichá prevádzka – 35 dbA pri nominálnom prietoku
  • Integrované CO2 čidlo
  • Energeticky úsporné EC motory