HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.

Skúsenosti a hodnotenie po 9 rokoch na trhu

V roku 2010 prišiel Henkel Slovensko s novinkou na trh, so systémom, ktorý umožňoval a stále umožňuje dávať fasádam aj iný vzhľad, vzhľad podobný prírodným materiálom. Je to systém Ceresit Ceretherm Visage.

Skôr ako však tento systém prišiel na náš trh podrobili sme ho laboratórnemu testovaniu, ako aj testovaniu v reálnych podmienkach. ­Ceretherm sa postupne vyvíjal a my sme prichádzali stále s novými technikami, možnosťami ako napodobniť prírodné materiály.

Ako prvý sme uviedli Ceretherm Visage Wood, systém, ktorý napodobňoval štruktúru dreva.

Výhodou Ceretherm Visage Wood bolo malé plošné zaťaženie fasády, hrúbka samotnej omietky napodobňujúcej drevený vzor, vďaka ktorej nebolo nutné upravovať hrúbku izolantu, aby boli povrchy v jednej rovine. No najviac zákazníci, užívatelia, oceňovali a oceňujú takmer nulové náklady na údržbu fasády.

 

Fasáda zrealizovaná v roku 2011, Nitrianska ul., Žilina

 

Neskôr sme pridali techniku na stvárnenie pieskovca, a súčasne aj na stvárnenie tehličkových obkladov, obkladov z lámaného kameňa a pod. Opäť sme ťažili najmä z výhody malého plošného zaťaženia, jednoduchej aplikácie, ktorú vykonávali fasádnici. Nebolo potrebné dopytovať ďalších profesistov, všetko vedela urobiť jedna partia realizátorov.

Poslednou novinkou je stvárnenie pohľadového betónu, a to so všetkými výhodami, ktoré systém Ceretherm Visage ponúka, malá plošná hmotnosť, tenká aplikačná hrúbka, nenáročnosť na podklad a jedinečnosť každej aplikácie.

 

Prízemie hotela Hrabovo, imitácia lámaného kameňa.

 

Na základe doterajších skúseností môžeme konštatovať, že systém Ceresit Ceretherm Visage si našiel uplatnenie na súčasných fasádach, a to nielen na fasádach konzervatívnejších investorov, ale aj na fasádach moderných stavieb, na fasádach, ktoré sa chcú odlíšiť. Z dlhodobého hľadiska zákazníci oceňujú jeho trvácnosť a najmä nízke náklady na údržbu.

 

Striekaný pieskovec, rodinný dom Holíč.