Viega s.r.o.

Viega potrubie z ušľachtilej ocele 1.4520 je vyrobené z úspornejšieho materiálu podľa normy DIN EN 10088-2. Je tak výbornou ekonomickou alternatívou pre uzavreté inštalácie kúrenia a chladenia, náročné priemyselné využitie aj špeciálne aplikácie, a to v dimenziách od 15 až po 108 mm. Rôznymi kombináciami s lisovacími spojkami systémov Profipress, Sanpress a Sanpress Inox je zaistený výber vzájomne perfektne zladených systémových komponentov.

Viega potrubie z ušľachtilej ocele 1.4520 umožňuje rýchlu, bezpečnú a stabilnú inštaláciu v prostredí, ktoré je vplyvom vonkajších faktorov ľahko náchylné na vznik korózie. Je vhodné pre vedenie technických plynov, stlačeného vzduchu, vykurovacej a chladiacej vody a pre ďalšie špeciálne aplikácie. Pre bezproblémovú, časovo aj ekonomicky efektívnu inštaláciu s dlhou životnosťou je k dispozícii rozsiahly sortiment lisovacích tvaroviek a špeciálne komponenty pre najrozmanitejšie aplikácie, a to v rozmeroch od 15 do 108 mm, vrátane medzirozmeru 64 mm. Rúry z ušľachtilej ocele 1.4520 nie sú určené pre inštalácie pitnej vody a na každej rúre je tento fakt zreteľne označený dvoma linkami, symbolom a ochrannými zátkami na koncoch rúry v medenej farbe. Tým je vylúčená akákoľvek zámena alebo nevhodný spôsob inštalácie.

Viega rúry z ušľachtilej ocele 1.4520 možno bez problémov kombinovať so všetkými lisovacími spojkami Profipress, Sanpress Inox a Sanpress. (foto: Viega)

Viega rúry z ušľachtilej ocele 1.4520 umožňujú rýchlu, bezpečnú a stabilnú inštaláciu v prostredí, ktoré je vplyvom vonkajších faktorov ľahko náchylné na vznik korózie. Sú vhodné pre vedenie technických plynov, stlačeného vzduchu, vykurovacej a chladiacej vody a pre ďalšie špeciálne aplikácie. (foto: Viega)

Vysokokvalitné tesniace prvky lisovacieho systému

Ekonomickosť musí byť v mnohých priemyselných aplikáciách zaistená dlhodobou garanciou bezproblémovej a bezúdržbovej prevádzky. Tesniace prvky lisovacieho systému Viega sú z vysokokvalitných elastomérov a sú tak dokonale prispôsobené jednotlivým podmienkam a kombináciám vedeného média, tlaku a teplotám v rôznych oblastiach použitia. V závislosti na prevádzkových teplotách sa využívajú tesniace prvky z EPDM a FKM a umožňujú spoľahlivú prevádzku po celú dobu životnosti inštalácie. Proti prípadným nedokonale zalisovaným spojom je systém chránený špeciálnou bezpečnostnou poistkou SC-Contur, ktorá zaručene odhalí omylom nezlisované miesta už počas tlakovej skúšky.

Dve linky, symbol a ochranné zátky na koncoch rúry v medenej farbe upozorňujú na to, že rúry nie sú určené pre inštalácie pitnej vody. (foto: Viega)