Immergas Europe s.r.o.

Hybridné tepelné čerpadlo VICTRIX Hybrid je technologickým spojením tepelného čerpadla a kondenzačného kotla, vzájomné využívanie obnoviteľnej energie a plynu, čo prináša väčšiu úsporu a menej CO2.

Victrix Hybrid je nové hybridné tepelné čerpadlo od spoločnosti Immergas určené na vykurovanie a výrobu TÚV (neposkytuje funkciu chladenia). Vhodné je na výmeny aj vo vysokoteplotných systémoch s radiátormi. Je k dispozícii v dvoch verziách a to VICTRIX Hybrid (na vykurovanie, s prietokovým ohrevom TÚV) a VICTRIX Hybrid Plus (na vykurovanie,- s možnosťou pripojenia zásobníka TÚV pre ohrev vody). Skladá sa z vonkajšej a vnútornej jednotky.

Obe verzie sú vybavené monoblokovým tepelným čerpadlom (vonkajšia jednotka) s výkonom 4 kW a kondenzačnou jednotkou (vnútorná jednotka) do 24,1 kW v režime vykurovania a do 28,3 kW v režime ohrevu TÚV. Daný výkon je vhodný pre budovy s plochou do 140 m2. Generátory sú navzájom funkčne prepojené v sérii, čo taktiež poskytuje veľkú úsporu prevádzkových nákladov. Najlepšiu efektivitu poskytujú pri vykurovaní nízkoteplotnými systémami (podlahové, stenové a pod.) Sezónna účinnosť môže byť až o 35 % vyššia ako u bežného kotla. Neprítomnosť možnosti funkcie chladenia zvýhodňuje použitie týchto zariadení v budovách s už existujúcou klimatizáciou.

Victrix Hybrid ponúka množstvo dôležitých vlastností, užitočných pre zníženie nepriaznivého dopadu na životné prostredie, ako je zlepšenie výkonu z hľadiska spotreby a zníženie škodlivých emisií. Nové hybridné tepelné čerpadlo produkuje o 50 % menej CO2, používa vysokoekologické chladivo R32 a pokrýva energetické potreby počas celého obdobia zimnej sezóny aj s využívaním vzduchu, ako obnoviteľného zdroja energie.

Victrix Hybrid je zaradený do 6tej ekologickej triedy (UNI 297 a 483), ako najlepšej v danej stupnici z hľadiska znižovania emisií oxidu dusíka (NOx), čím prispieva z zvýšeniu energetickej triedy (A++).

Jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, nevyžaduje si technika s certifikáciou F-GAS na F-plyny. V systéme postačuje už objem 20 litrov vody na to, aby nebola potrebná inštalácia akumulačnej nádoby. Prevádzka vonkajšej aj vnútornej jednotky je veľmi tichá. Štandardne dodávaný vzdialený ovládač umožňuje jednoduchú správu systému a nahrádza klasický izbový termostat.

Na hybridné tepelné čerpadlo Victrix Hybrid poskytujeme predĺženú 5 ročnú záruku pri dodržaní záručných podmienok, medzi ktoré patrí aj povinná pravidelná ročná servisná prehliadka.

Vonkajšia jednotka obsahuje rotačný kompresor (predplnený chladivom R32), výmenník R32 – voda, proti-mrazový termostatický ventil (otváranie pri 3-4°C) ako štandard, uzatváracie ventily v štandardnej výbave, filter mechanických nečistôt na strane vody (zabudovaný na spiatočke systému), rebrovaný výparník so špirálou na výmenu tepla s vonkajším vzduchom (s jedným ventilátorom), elektronický expanzný ventil, 3 barový poistný ventil vody, antivibračné nožičky – štandard. Vonkajšia inštalácia je možná aj v nechránenom voľnom priestore.

Vnútorná jednotka obsahuje: kondenzačný modul z nehrdzavejúcej ocele s veľkým prietokom vody, expanznú nádobu (8 litrov), obehové čerpadlo s výtlakom 7 m, prislúchajúce prevádzke vnútornej kondenzačnej jednotky a tepelného čerpadla, oba generátory sú hydraulicky zapojené do série. Elektronika je prispôsobená aj na správu systémov rozdelených na niekoľko zón (prostredníctvom DIM rozdeľovačov), sada pripojenia, spodný kryt a vzdialený ovládač v štandardnej dodávke.

Pre viac informácií kliknite na www.immergas.sk