Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Ochrana klímy je v súčasnosti cieľom, ktorý si stanovujú aj mnohí výrobcovia. V tomto duchu aj Vaillant, ako globálny a technologický líder na trhu a špecialista na vykurovacie technológie, predstavil množstvo nových, energeticky úsporných a ekologicky šetrných výrobkov a komplexných služieb.

„Vďaka súčasnej stratégii našej spoločnosti sa aj my podieľame na riešeniach pre dosiahnutie globálnych cieľov ochrany klímy,“ zdôraznil Dr. Andree Groos, výkonný riaditeľ predaja, marketingu a servisu spoločnosti Vaillant Group. Výsledkom je efektívnejšia generácia plynových kondenzačných kotlov, široké portfólio ekologických tepelných čerpadiel pre novostavby i modernizácie a nové digitálne služby.

 

Inovatívne technológie

„Tepelné čerpadla a vysokoúčinné kondenzačné kotly budú hlavnými piliermi trhu s teplom aj po roku 2030,“ povedal Dr. A. Groos s odkazom na dve štúdie nemeckých expertov. Značka Vaillant nedávno predstavila napríklad novú generáciu kondenzačných kotlov ecoTEC exclusive (5, 20, 25 a 30 kW) s ionizačnou technológiou. Ide o nový, efektívnejší systém spaľovania, ktorý pomáha vyrovnávať výkyvy v kvalite plynu a umožňuje čo najúčinnejší chod zariadenia. Technológia automaticky rozpoznáva rôzne typy plynov, čo zaručuje optimálny energetický výnos a špičkovú kvalitu spaľovania. „Tento ecoTEC už dnes spĺňa požiadavky kladené na kondenzačné kotly v nadchádzajúcich rokoch,“ dodal Sebastian Albert, riaditeľ produktového a servisného manažmentu značky Vaillant v Nemecku.

 

Využívanie zelenej energie

K novinkám značky Vaillant patrí nová generácia tepelných čerpadiel aroSTOR (A+) na prípravu teplej vody (nad 60 °C, 200 a 270 l). Pre dosiahnutie vyšších úspor energie sú kombinovateľné s vykurovacími zariadeniami aj fotovoltickými systémami. Sú vhodné pre novostavby aj modernizácie. Zariadenie váži o polovicu menej a je výrazne menšie, než jeho predchodca. Vaillant predstavil aj nový model monoblokového tepelného čerpadla aroTHERM plus (3, 5, 7, 10 a 12 kW) vzduch/voda s výstupnou teplotou do 75 °C. Je výbornou voľbou aj pre modernizácie, nový model je výnimočne tichý a umožňuje inštaláciu v husto obývaných oblastiach či v radovej zástavbe. Nedávno značka uviedla na trh inovatívne tepelné čerpadlá typu vzduch/voda s názvom recoCOMPACT exclusive a versoTHERM plus, ktoré sa inštalujú iba dovnútra, s prieduchmi cez obvodovú stenu budovy.

 

 

Aplikácia aj rozšírená realita

V rámci nových digitálnych služieb predstavila značka Vaillant špeciálnu aplikáciu ISA (InteractiveServiceAssistant), ktorou bude v budúcnosti pomáhať montážnym firmám pri inštalácii vykurovacích zariadení a pri ich servise. Aplikácia poskytuje jasné pokyny (krok za krokom) prostredníctvom tabletu, smartfónu alebo dátových okuliarov. Vaillant predstavil aj výskumný projekt rozšírenej reality ARSuL, ktorý predstavuje digitálnu pomoc pre montážne firmy v teréne, s použitím dátových okuliarov Microsoft HoloLens. Projekt sa uskutočňuje v spolupráci s tromi nemeckými univerzitami a je financovaný Nemeckým spolkovým ministerstvom školstva a výskumu. ARSuL už otestovalo 50 subjektov z troch inštitúcií odborného vzdelávania, v ďalšom kroku ho otestujú montážnici pri inštalácii kondenzačného kotla v reálnych podmienkach.