Sto Slovensko, s.r.o.

Dnes už priama úmera medzi hrúbkou izolačného materiálu a jeho izolačným výkonom zďaleka neplatí. Naopak platí, že s rastom cien podlahovej plochy bytov a domov rastie hodnota každého centimetra plochy, ktorý je možné získať použitím tenkého a súčasne účinného fasádneho systému. So zatepľovacím systémom StoTherm Resol s izoláciou na báze dosiek z fenolové peny získa investor rovnaký tepelnoizolačný efekt, ako pri použití bežných izolačných materiálov. Avšak s oveľa nižšou hrúbkou potrebnej izolácie.

Pádne argumenty pre izolačný systém StoTherm Resol

Ten kľúčový naznačuje už samotný titulok – StoTherm Resol ponúkne viac priestoru. A možno ho doložiť aj príkladom z praxe: v novo vybudovanom bytovom komplexe Skytowers s celkovou plochou fasády 1880 m2 získal investor vďaka použitiu zatepľovacieho systému StoTherm Resol ďalších 48 m2 obytného priestoru navyše! Pri návrhu svojho projektu máte možnosť realizovať, pri využití izolačných dosiek s tenšie hrúbkou a nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti, subtílne architektonické prvky a efektívne riešiť viditeľné aj skryté detaily skladby stavebných konštrukcií. Vďaka menšej hrúbke izolačného materiálu výrazne narastá ekonomická efektivita stavby. Tenká izolácia tiež poskytne viac svetla v miestnosti. Systém StoTherm Resol je ohľaduplný k životnému prostrediu a je vhodný pre ekologické stavby.

Použitie systému StoTherm Resol umožní napríklad získať pri ploche fasády 1880 m2 dodatočných 48 m2 v interiéri a tým aj dodatočný zisk.

Aplikácia bežného izolantu z minerálnej vlny s hrúbkou 180 mm a ostení okien s hrúbkou 50 mm spôsobuje priestorové problémy a nedostatočné zateplenie ostenia, nárožia a parapetov.

Aplikáciu zatepľovacieho systému StoTherm Resol stačí realizovať s izolačnou vrstvou s hrúbkou 90 mm a na ostení okien s hrúbkou 25 mm. Zväčší sa tým nielen použiteľný priestor balkóna či lodžie, ale súčasne dôjde k dostatočnej tepelnej izolácii kritických miest.

Väčšia plocha pre balkóny a lodžie

Pri dodatočnom zateplení existujúcich objektov ocenia ich obyvatelia malú hrúbku zatepľovacieho systému predovšetkým na lodžiách a balkónoch, kde sa hrá o každý centimeter. Pokiaľ je treba zatepliť obvodovú stenu s izolantom z minerálnej vlny s hrúbkou 180 mm, pri použití systému StoTherm Resol bude stačiť iba polovičná hrúbka. Zväčší sa tým nielen využiteľný priestor balkóna či lodžie, ale súčasne dôjde k dostatočnej tepelnej izolácii kritických miest.

Zúčastnite sa bezplatného online semináre a získajte 3D vzorkami StoTherm Resol zadarmo

Stačí 15 minút vášho času, dobu a termín si určíte vy. Na odborný seminár pre projektantov a architektov sa môžete pohodlne prihlásiť na www.sto.sk/fasady.