Modul GeniaSet Split a tepelné čerpadlo GeniaAir Split

Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Vzduchové tepelné čerpadlá sú v súčasnosti považované za najlepšiu investíciu z hľadiska pomeru ceny a výkonu. Vývoj týchto technológií ide dopredu vďaka dlhoročným skúsenostiam i rozsiahlemu výskumu. Výsledkom sú riešenia, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritériá týkajúce sa rozmerov, prevedenia, hlučnosti, účinnosti či životnosti.

Spoľahlivá, ekonomická prevádzka, šetrnosť k životnému prostrediu, cenová dostupnosť a minimálne emisie hluku. Tým sa vyznačuje tepelné čerpadlo Protherm GeniaAir Split s energetickou triedou A+++, výkonom 3 až 12 kW a oddeleným chladivovým okruhom. Veľmi efektívne dokáže využívať nevyčerpateľnú energiu zo vzduchu, s prehľadom zabezpečí vykurovanie v chladných mesiacoch roka, chladenie v lete a prípravu teplej vody po celý rok.

Mimoriadne tiché

Toto zariadenie sa osvedčilo u novostavieb aj u rekonštrukcií. Vhodné je do systémov s podlahovým vykurovaním, ale aj s radiátormi (vďaka výstupnej teplote vody až 63 °C). A čo je dôležité, tepelné čerpadlo GeniaAir Split je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám vzduch/voda na trhu. Vo vzdialenosti pár metrov od čerpadla je jeho zvuk takmer nebadateľný, zariadenie je preto vhodné aj pre domy v hustej radovej zástavbe. Vyhľadávané je aj kvôli nízkym nákladom na prevádzku, nakoľko systém tepelného čerpadla dokáže veľmi spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote od -20 °C až do 43 °C (v režime chladenia až do 46 °C). Pre zabezpečenie spoľahlivej kvality sa GeniaAir Split vyrába v Európe a každé tepelné čerpadlo je starostlivo testované už v procese výroby.

Rýchla inštalácia

Mnohých majiteľov rodinných domov presvedčí pre tento druh vykurovania najmä rýchla a flexibilná inštalácia. Systém pozostáva z tepelného čerpadla GeniaAir Split a vnútornej jednotky GeniaSet Split. Vonkajšia jednotka sa dá flexibilne umiestniť na podstavci vonku v záhrade, prípadne na strechu garáže či zavesiť na stenu domu. Montáž zásadne uľahčuje to, že tepelné čerpadlo je od výroby predplnené dostatočným množstvom chladiva pre pripojenie vo vzdialenosti od 3 až do 15 m od vnútornej jednotky (s možnosťou rozšírenia po doplnení chladiva až do 25 m). Tepelné čerpadlo svojim dizajnom a praktickými rozmermi nezaberie veľa miesta a nenaruší ani vzhľad exteriéru.

Flexibilné využitie

Vnútorná jednotka tepelného čerpadla zvykne byť inštalovaná v interiéri domu, najčastejšie v pivnici alebo technickej miestnosti. Tvorí ju hydraulický modul GeniaSet Split, v ktorom je zabudovaný kondenzátor a systémové komponenty potrebné pre pripojenie na vykurovací systém a jednoduché uvedenie tepelného čerpadla do prevádzky. Jeho súčasťou je aj zásobník teplej vody s objemom 190 l, ktorý dokáže pokryť bežné nároky štvorčlennej rodiny na teplú vodu. Ak chceme byť úplne konkrétni, ide o 250 l zmiešanej vody s teplotou 45 °C.

www.protherm.sk