Multi-VAC SK spol.s r.o.

Čistý a svieži vzduch pre každú miestnosť! Decentralizované systémy riadeného vetrania obytných miestností sú cenovo výhodným riešením. Sú vhodné pre byty, domy, kancelárie a ďalšie priestory. Stávajú sa nevyhnutnými pre nízkoenergetické a pasívne domy.

Sú vhodné pre rekonštrukcie aj novostavby. Nástenná jednotka sa inštaluje v obytných miestnostiach priamo do vonkajšej obvodovej steny. Čerstvý vzduch sa privádza priamo cez vysoko účinný keramický výmenník.

Perfektne pasuje do ostenia okna

SmartFan® L Plus je možné inštalovať do akéhokoľvek okenného ostenia. Decentrálna vetracia jednotka môže byť inštalovaná do vonkajšej izolácie o hrúbke iba 60 mm. Tým získame ďalšiu výhodu inštalácie SmartFan® L Plus a to je jeho takmer neviditeľnosť. Vzhľadom ku chytrému konštrukčnému riešeniu sú k inštalácii vetracej jednotky potrebné iba dva komponenty: izolačný prvok z patentovaného Neopor® je vložený priamo do ostenia okna a inštalačný valec, ktorý obsahuje vetraciu jednotku a keramický tepelný výmenník je ukrytý vo vyvŕtanom otvore (priemer iba 162 milimetrov) vo vonkajšej stene budovy. Jediným komponentom viditeľným zvonku je nenápadná mriežka.

Prakticky bezhlučný

SmartFan® L Plus konštrukcia s optimálnou zvukovou izoláciou a prúdením vzduchu. Okrem dobrej zvukovej ochrany je prevádzkový hluk spôsobený ventilátorom ledva počuteľný vďaka použitiu tlmiacich blokov pohlcujúcich zvuk. Elektromagnetický motor s reguláciou vibrácii naviac znižuje hluk ventilátora na minimum. Designový patentovaný vnútorný viacmembránový kryt je naviac vybavený deflektorom hluku, ktorý ďalej znižuje hluk prúdenia vzduchu.

Dvojité vychýlenie zvuku – dosahuje 6 triedy zvukovej izolácie

SmartFan® L Plus sa vyznačuje veľmi vysokou úrovňou zvukovej izolácie a veľmi dobre pohlcuje vonkajší hluk. Dvojité vychyľovanie prúdenia vzduchu vo vetracej jednotke minimalizuje prenosový hluk. Jednotka má naviac prídavnú zvukovo izolačnú rohož, vďaka čomu dosahuje vynikajúcich akustických hodnôt v oblasti triedy zvukovej izolácie 6. To znamená, že SmartFan® L Plus ponúka viac ako 60 dB ochranu, a je tak vhodný pre použitie v budovách v blízkosti letísk, železníc, hlavných ciest a ďalších veľmi hlučných miest.

Flexibilná inštalácia – vďaka 180° otočnému systému

SmartFan® L Plus môžete otáčať, aby ste dosiahli správnej inštalačnej pozície. Systém sa skladá z dvoch polystyrénových prvkov, ktoré sú spojené dokopy v ľubovoľnom uhle 180° a umožňujú tak inštaláciu vetracej jednotky na obe strany okna. Praktické riešenie – iba jeden systém pokrýva dve možnosti inštalácie.

Technologia SmartFan® – to sú chytré osvedčené a inovatívne technológie

Každá vetracia jednotka SmartFan® L je kompaktné zariadenie, ktoré, pokiaľ ho prevádzkujeme vo dvojici, tak sa jeho vzduchový výkon môže pohybovať medzi 18 a 46 m³/h a súčasne ponúknuť rekuperáciu tepla až 91% percent, čo znižuje účty za energie. Vetrací systém nie je určený iba pre použitie v zime: beží aj v letnom režime, kedy v noci môže privádzať čerstvý chladný vzduch, čo znamená, že sa miestnosti neprehrievajú.
SmartFan® L Plus je možné ovládať pomocou LED manuálny dotykový ovládač, TOUCH dotykový ovládač alebo pomocou APP.

Technické parametre

  • Pre steny hrúbky od 280 do 700 mm
  • Priemer tubusu 160 mm
  • EC motor
  • Napätie 230 V
  • Vzduchový výkon 18 / 28 / 38 / 46 m3/h
  • Príkon 0,8 / 1,4 / 2,6 / 4,0 W