Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Zaujímajú vás novinky v podobe vykurovania riadeného cez smartfón či tablet? Viete, ktoré zariadenia sa hodia do malého bytu alebo veľkého rodinného domu? Ako šikovne vyriešiť kúrenie aj prípravu teplej vody kúpou jediného zariadenia?

Značka Protherm vám prináša hneď niekoľko tipov na vykurovacie zariadenia a regulátory pre novostavby i renovácie.

Kotol Tiger Condens.

1. Dva v jednom: Teplo aj teplá voda

Čo poradiť rodinám, ktoré žijú vo veľkom dome s dvomi kúpeľňami? Alebo obyvateľom bytu, ktorí majú radi dostatok teplej vody na kúpanie, sprchovanie, aj v kuchyni? Tajomstvom úspechu je závesný kondenzačný kotol Tiger Condens, ktorý umožňuje čerpať teplú vodu z viacerých miest naraz, a to bez straty komfortu. Kotol dokáže zabezpečiť vykurovanie i prípravu teplej vody nielen byte, v klasickom rodinnom dome, ale aj vo viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách naraz. Veľké množstvo teplej vody pripravuje vďaka kombinácii dodávky vody prietokovým spôsobom a zo vstavaného zásobníka. Opätovne nahriať zásobník dokáže v rekordne krátkom čase vďaka patentovanej technológii ISODYN2.

2. Keď zavážia praktické rozmery

V klasických rodinných domoch a v bytoch sa osvedčili najmä závesné kondenzačné kotly, ktoré nezaberú veľa miesta. Dajú sa šikovne ukryť za dvere, do výklenku v kúpeľni či na chodbe. Jedným z takýchto šikovných zariadení je závesný kotol Panther Condens. So svojím vysokým stupňom využitia až 109 % a  osvedčenou technológiou nerezového kondenzačného výmenníka, sa zaraďujú k najefektívnejším produktom na trhu. Sú veľmi flexibilné pri voľbe umiestnenia vďaka malým rozmerom. Na výmenu starého nekondenzačného kotla za nový i pri výbere vykurovania do novostavby sú vhodné aj ďalšie závesné kotly praktických rozmerov. Zariadenia Gepard Condens prinášajú vysokú triedu energetickej účinnosti „A“ pre kúrenie i prípravu teplej vody. Okamžite dodajú teplú vodu, či už prietokovým spôsobom alebo s pomocou externého zásobníka (v závislosti od verzie kotla). Srdcom týchto kotlov je výmenník tepla z odolnej hliníkovej zliatiny inšpirovaný automobilovým priemyslom a tiež hydraulický blok novej generácie. Kotly zároveň ponúkajú takú úroveň bezpečnosti, ktorá je absolútne bezkonkurenčná.

Kotol Panther Condens.

Kotol Gepard Condens.

Smart regulátor MiGo.

3.  Ako ušetriť? Napríklad so smartfónom

Najmodernejšie kondenzačné kotly v praxi prinášajú nemalé úspory. Ak napríklad v domácnosti vymeníte kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – môžete ušetriť až 30 % plynu, čím sa vám znížia celkové náklady na vykurovanie. Ak odkladáte výmenu starého kotla za nový kvôli finančnej náročnosti – máme pre vás tiež jeden tip. Výmenu kotla môžete zrealizovať rýchlo a ľahko už aj prostredníctvom financovania formou splátok. Všetky informácie nájdete na webovej stránke www.protherm.sk, pod heslom „Financovanie kotlov Protherm“. A pokiaľ ide o prevádzkové náklady, úspory v domácnosti dosiahnete aj výberom vhodného inteligentného regulátora, ktorý bude šetriť za vás. Napríklad so smart regulátorom MiGo môžete docieliť viac úspor, než s iným regulátorom tohto druhu, vďaka efektívnemu riadeniu systému presne podľa vašich zvyklostí a potrieb. Vykurovanie a ohrev vody si s ním nastavíte dokonca aj na diaľku cez internet – prostredníctvom Wi-Fi pripojenia a aplikácie v smartfóne či tablete. Teplo doma a prípravu teplej vody budete mať 100 % pod kontrolou, regulátor totiž prehľadne graficky vyhodnocuje spotrebu energie v domácnosti.

4.  Nová dimenzia údržby a servisu

Medzi najmodernejšie služby značky Protherm patrí aj úplne prvá online servisná knižka ku kotlu na slovenskom trhu. Kedy bol kotol vo vašej domácnosti uvedený do prevádzky? Aký je dátum jeho poslednej servisnej kontroly? Tieto informácie budú ľahko dostupné na webe, prípadne aj priamo vo vašom smartfóne. Cez odkaz „Online servisná kniha“ na webstránke www.protherm.sk a po načítaní stránky servisnakniha.protherm.sk stačí len vyplniť sériové číslo kotla, ktoré je spolu s čiarovým kódom v jeho technickej dokumentácii. Online servisná kniha sprehľadní záručný i pozáručný servis. Sú do nej zapísané všetky informácie týkajúce sa nasledujúcej ročnej prehliadky kotla a údaje o všetkých opravách. Umožní tiež prijímať notifikačné správy upozorňujúce na ročné kontroly vykurovacieho zariadenia, a zabezpečí priamy kontakt s vašim servisným technikom.

www.protherm.sk