Wolf Slovenská republika, s.r.o.

 

Vzduch v interiéri je niekoľkonásobne menej kvalitný ako v exteriéri. Pravidelné vetranie je preto veľmi dôležité pre každého z nás a najmä pre naše zdravie, pretože podľa niektorých štatistík trávime v interiéri takmer 90 % času. Nevhodná kvalita vzduchu v obytných alebo kancelárskych priestoroch prináša rôzne problémy – zvýšenú vlhkosť, plesne, zápachy a s tým súvisiace zdravotné problémy. Vetráme väčšinou otváraním okien, čo nám síce dočasne poskytne „čerstvý vzduch“, ale nezbaví nás to rôznych peľov, prachu a hluku z vonkajšieho prostredia. Okrem toho nám zároveň uniká z priestorov vzácne teplo či chlad.

 

wolf schema

Optimálne vetranie s rekuperáciou zabezpečí neustálu výmenu vzduchu vetracím systémom, ktorý poskytuje používateľom vždy čerstvý vzduch zbavený všetkých nedostatkov a navyše prináša aj úspory. Získate optimálne zdravé vnútorné prostredie po celý rok a budete sa cítiť príjemne a uvoľnene.

 

Práve vetracie jednotky Wolf sa postarajú o kvalitnú mikroklímu u vás doma alebo v kancelárii bez potreby otvoreného okna. Naše riešenia pre vetranie obytných priestorov zároveň umožňujú rekuperáciu tepla, vďaka ktorej platíte menej počas vykurovacích mesiacov. Súčasťou našich systémov sú tiež filtre, ktoré zachytávajú drobné nečistoty, čo ocenia nielen alergici. Uvedomujeme si rôznorodosť požiadaviek, a preto u nás nájdete centrálne aj decentrálne vetracie jednotky.

 

wolf cwl

 

A práve decentrálnej vetracej jednotke s rekuperáciou tepla, ktorú označujeme WOLF  CWL-D-70, sa budeme zaoberať v tomto článku. Toto riešenie je unikátne ako pre novostavby, tak aj pre objekty – byty alebo domy, ktoré už sú postavené a projekt centrálneho vetrania s rekuperáciou by u nich vyžadoval rozsiahlu rekonštrukciu s významnou finančnou investíciou.

 

Decentrálna jednotka WOLF CWL-D-70 má množstvo výhod. Za všetky spomenieme najmä:

  • nízku spotrebu energie ventilátormi na jednosmerný prúd
  • vyberateľný krížovo-protiprúdový doskový výmenník tepla z plastu
  • štandardne zabudovaný bajpas
  • automatickú reguláciu protimrazovej ochrany
  • triedu filtrov G4, F7 variantne ako príslušenstvo na prívod vzduchu
  • hlásenie výmeny filtra na jednotke

 

Pri jej používaní je možné nastaviť až 5 výkonnostných stupňov, pri ktorých sa vymení za hodinu od 15 do 70 m3 vzduchu. V ideálnom prípade je najvhodnejšie do každej miestnosti nainštalovať jednu jednotku, ale v rámci praktického riešenia môžete takto zariadiť najfrekventovanejšie miestnosti v domácnosti – teda miestnosti, kde trávite najviac času. Či už je to obývačka, spálňa alebo kúpeľňa, táto jednotka spoľahlivo vyrieši vaše problémy so zápachom, vlhkosťou, plesňami alebo prachom a peľom, ktorý sa dostáva do domácnosti počas vetrania prostredníctvom otvorených okien.

 

Vynikajúcou správou je rekuperácia vzduchu s účinnosťou až do 87 %, prostredníctvom vyberateľného krížovo-protiprúdového doskového výmenníka tepla, ktorá zabezpečí v zime minimálne úniky tepla. Inštalácia tejto decentrálnej jednotky nám náklady na vykurovanie výrazne nezvýši.

 

wolf rekuperacia

 

VETRANIE S REKUPERÁCIOU – PROJEKT, KTORÝ ZVLÁDNETE AJ SAMI

Decentrálna vetracia jednotka WOLF CWL-D-70 má mimoriadne jednoduchú montáž, ktorú zvládne aj bežný domáci kutil. Postup môžeme zhrnúť do 4 jednoduchých krokov:

  1. Vyvŕtate otvor s priemerom 280 mm.
  2. Osadíte vnútornú a vonkajšiu časť jednotky.
  3. Napojíte do elektrickej siete.
  4. Vetráte!

 

Kompletné informácie a technické parametre produktu WOLF CWL-D-70 nájdete na našej web stránke www.slovensko.wolf.eu.

Momentálne máme na tento produkt, do 31. 12. 2018, za akciovú cenu 999,- € bez DPH za 1 kus. Návrh na optimálne riešenie zdravého vetrania zdarma a akciovú ponuku na decentrálnu jednotku CWL-D-70 nájdete na stránke www.otpimalnevetranie.sk.