HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.

V posledných rokoch priniesli fasádne zatepľovacie systémy Ceresit na trh úplne nové invenčné riešenia pre návrh a realizáciu fasád. Ich veľkou výhodou je tiež systémový prístup pri zateplení fasády, charakteristický využitím špičkových materiálov stavebnej chémie Ceresit. Dajú sa s nimi – podľa voľby systému – realizovať jednoduché, ekonomické systémy aj fasády extrémne odolné s prémiovými úžitkovými vlastnosťami.

Keď lepiť alebo stierkovať, tak určite s maltami Ceresit Fibre Force

Fibre Force technológia je synergická kombinácia minerálnych a prírodných vlákien, použitých v lepiacich a stierkových maltách Ceresit ETICS. Malty (Ceresit CT 85 FLEX, Ceresit CT 190 MW FLEX a Ceresit CT 87 WHITE FLEXIBLE) s touto technológiou majú výbornú priľnavosť, sú pevné a odolávajú aj vysokému nárazu. Pri pôsobení za rôznych klimatických podmienok sú viac flexibilné a menej citlivé na napätie, ktoré vzniká striedaním teplôt. Vlákna tiež zlepšujú dotvarovanie počas procesu tvrdnutia, kde vplyvom mechanického namáhania môže dôjsť k vzniku mikrotrhlín.

Silikátovo-silikónové a silikónové omietky Ceresit Double Dry pôsobia ako ochranný štít na fasáde

Posledná generácia silikátovo-silikónových a silikónových omietok Ceresit s technológiou Double Dry si zase získala pozornosť vylepšenými parametrami hydrofóbnosti a paropriepustnosti. Vďaka technológii Double Dry sú zásadne vylepšené receptúry u silikátovo-silikónových omietok Ceresit CT 174 a 175, aj u silikónových omietok CT 74 a 75. Najnovšou omietkou do rodiny Double Dry je prémiová siliko-elastomérová omietka Ceresit CT 76. Ako už názov technológie napovedá, u všetkých inovovaných omietok sa objavuje „dvojitý efekt“ suchej fasády – teda veľmi nízka nasiakavosť (trieda W3) a súčasne vysoká priepustnosť vodnej pary (V1). Použitie Double Dry technológie v našich omietkach spôsobuje, že omietky fungujú ako lyžiarske, alebo športové bundy s membránou. Prepúšťajú vodné pary smerom von, čiže „dýchajú“, no vodu tekutom skupenstve, dážď, neprepustia a chránia tým podkladové vrstvy. Omietky s touto technológiou majú excelentné samočistiace vlastnosti, vysokú odolnosť proti zašpineniu a vzniku a šíreniu rias a plesní. Silikátovo-silikónové, silikónové a silikón-elastomérové omietky Ceresit tak pôsobia ako ochranný štít na fasáde a udržia ju čistú a odolnú po dlhú dobu. Omietky s technológiou Double Dry sú samozrejme súčasťou ETICS systémov Ceresit.

Omietky a nátery Ceresit VISAGE vyzerajú na dome či stene ako skutočný kameň, drevo či betón

Vďaka svojej nízkej hmotnosti však neovplyvňujú konštrukciu budovy. Preto je možné použiť ich aj pri renovácii existujúcich objektov. Týmto spôsobom sa dajú vytvárať individuálne, originálne projekty so vzhľadom, ktorý sa najlepšie hodí k ostatným stavebným materiálom alebo okoliu domu. Efekt štruktúry prírodného kameňa vytvorí tenkovrstvová omietka Ceresit CT 710 Granite. Rad VISAGE zahŕňa taktiež špeciálne šablóny, vďaka ktorým je možné vytvoriť štruktúry typické pre kameň a tehly. VISAGE je ideálnou voľbou tiež pre každého, kto hľadá moderné materiály, ktoré ťažia z krásy a elegancie dreva. Pohľadový betón odpovedá súčasným trendom v architektúre, ale jeho vlastnosti, cena aj zložitá realizácia investora často odradia. S omietkou Ceresit CT 760 je to inak. V interiéri môže byť podkladom klasická tehla alebo sadrokartónová doska, v exteriéri bežný zatepľovací systém – v oboch prípadoch ľahko a rýchlo docielite vzhľad betónovej steny alebo fasády. Omietka je pritom odolná proti poškodeniu aj poškriabaniu a takisto proti poveternostným vplyvom.

Ďalšie informácie o zatepľovacích systémoch Ceresit nájdete na www.ceresit.sk.