Rokmi overený, spoľahlivý a obľúbený rozdeľovač s násuvnými spojmi Push Fit sa dočkal zaujímavej inovácie. Je omnoho efektívnejší a montáž plošných sálavých systémov je vďaka nemu ešte rýchlejšia a jednoduchšia!

Kde využijete rozdeľovač Push Fit?

Nový rozdeľovač Push Fit je určený výhradne pre polybuténové rúrky Gabotherm® hetta s rozmerom 15 × 1,5 mm. Spoločne, kombináciou uvedených polybuténových rúrok, rozdeľovačov a systémových dosek, tvoria základ obľúbeného a využívaného plošného sálavého systému Gabotherm 1.2.3. – mokrý systém, ktorý je najrýchlejšou cestou k podlahovému vykurovaniu/chladeniu pre všetky typy budov.

Systém podlahového vykurovania a chladenia Gabotherm 1.2.3. – mokrý systém

Gabotherm® 1.2.3 je systém podlahového vykurovania s priamym uložením rúrok do poteru. Pritom môže byť použitý ako cementový poter s prísadami alebo anhydritový (tekutý) poter. Polybuténová rúrka Gabotherm® hetta 15 × 1,5 mm má podstatne väčšiu ohybnosť a súčasne rovnaký prietok ako bežne používaná rúrka 16 × 2 mm. Navyše je opatrená kyslíkovou bariérou a bol na ňu vystavený certifikát MPA, DIN a ITC Zlín. K rúrkam Gabotherm® hetta bola špeciálne vyvinutá systémová doska s integrovanou tepelnou izoláciou, izoláciou proti kročajovému hluku a vlhkosti z polystyrénu s výstupkami pre uchytenie rúrok. Rúrky môžu byť do tejto dosky ukladané s rozostupom 50 mm, 75 mm a ich násobkami.

Rozdeľovače s násuvnými spojmi

Gabotherm bol prvý, kto už pred viac ako 20 rokmi predstavil na našom trhu rozdeľovače s násuvnými spojmi, ktoré sa stali u montážnych firiem veľmi obľúbenými. Prečo? Najmä vďaka svojej neprekonateľnej rýchlosti a jednoduchosti montáže pri zachovaní vynikajúcej kvality a tesnenia spoja. Počas celého obdobia Gabotherm nezaznamenal jedinú reklamáciu na násuvné spoje. Pri montáži je potrebné použiť výstužné puzdro do rúrky.

Teraz, po viac ako 20. rokoch vynikajúcich skúseností s týmto typom rozdeľovačov, prichádza Gabotherm s významnou inováciou! Pri novom type násuvných spojov už nie je potrebné merať a označovať hĺbku zasunutia násuvného spoja. Priehľadný vonkajší krúžok Push Fit totiž umožňuje vizuálnu kontrolu hĺbky zasunutia rúrky PB-R 15 × 1,5 mm do Push Fit, a tým zabezpečuje ešte väčšiu bezpečnosť spoja.

Konštrukcia rozdeľovača

Rozdeľovač je vyrobený z vysokokvalitných rúrok z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sa montujú do držiakov na montáž na stenu alebo do skrine. Rozdeľovač má na oboch koncoch vonkajší závit 1” na pripojenie, na jednej strane z uzatváracích kohútov a na druhej strane na pripojenie súpravy na plnenie a vypúšťanie, vybavenej ručným odvzdušňovaním, ktorá je súčasťou dodávky rozdeľovača. Na vstupe je rozdeľovač vybavený prietokomerom s nízkou tlakovou stratou, ktorý pracuje v rozsahu 0 – 4 l/min. Prietokomer má aj funkciu uzatvárania, ale nie funkciu regulácie. Na výstupe je rozdeľovač vybavený regulačným a uzatváracím ventilom na nastavenie požadovaného prietoku s prechodom na závit M30 × 1,5. Namiesto ručnej hlavice na regulačnom ventile možno namontovať elektrotermický pohon na komfortnú reguláciu teploty v miestnosti pomocou termostatu. Rozdeľovač má široké využitie vo všetkých systémoch vykurovania a chladenia od rodinných domov až po priemyselné aplikácie a je k dispozícii vo verziách od 2 do 12 obvodov. Rozdeľovač Gabotherm Push Fit má len jediné obmedzenie. Možno ho použiť len v spojení s rúrkou Gabotherm PB-R 15 × 1,5 mm. Nemožno ho použiť s rúrkami iných výrobcov alebo iných rozmerov. V takomto prípade nie je možné garantovať záručné podmienky od výrobcu.

Rozdeľovač Gabotherm Push Fit má oproti svojej staršej verzii GTF-VSS niekoľko výhod:

  1. Nie je potrebné merať hĺbku zasunutia do násuvného spoja.
  2. Vložená rúrka a jej poloha v spoji je jasne viditeľná cez priehľadný vonkajší krúžok násuvného spoja.
  3. Jednoduchá, rýchla a absolútne spoľahlivá vizuálna kontrola hĺbky zasunutia rúrky.

Výhody Push Fit oproti iným rozdeľovačom s 3/4” pripojovacím závitom:

  1. Prierez potrubia nie je znižovaný pripájacím adaptérom z DN 12 na DN 7 mm – tým sa znižuje tlaková strata v systéme až o 2 000 Pa.
  2. Na montáž nie je potrebné žiadne uťahovacie náradie, kľúč ani kontrakľúč.
  3. Chráni závit v telese rozdeľovača pred roztrhnutím a pred vznikom neopraviteľných porúch a netesností.
  4. Bezkonkurenčná rýchlosť a absolútne spoľahlivá jednoduchá montáž.

Gabotherm®. Systém, na ktorý môžete zabudnúť

Značka Gabotherm® predstavuje najvyšší štandard v oblasti nízkoteplotných sálavých systémov. Vytvárajú ucelený systém, kombináciou polybuténovej rúrky, systémovej dosky a rozdeľovačov, na ktorý kladieme najvyššie nároky. Gabotherm® spĺňa, bez akýchkoľvek kompromisov, aj tie najnáročnejšie kritériá. Na slovenskom trhu pôsobíme už takmer 30 rokov a za ten čas sme zrealizovali stovky úspešných projektov a namontovali tisícky kilometrov polybuténových rúrok.

Viac informácií nájdete na web stránke www.gabotherm.sk.