Vykurovacie telesá Charleston Retrofit sú optimálnym riešením hlavne pre rekonštrukcie rodinných domov a bytov. Umožňujú jednoduchú náhradu liatinových radiátorov aj výmenu iných starých radiátorov za nové. Momentálne v ponuke za zvýhodnených podmienok.

Zehnder Charleston nie je len originÁL medzi článkovými radiátormi ale aj designovou klasikou. Pri rekonštrukciách bez väčších stavebných úprav je možné radiátory v prevedení Retrofit s bočným pripojením inštalovať na existujúce rozvody vykurovania.

V prípade kompletnej rekonštrukcie je v ponuke pripojenie Completto s integrovaným ventilom prípadne iný typ pripojenia.

Prispôsobené jednoduchej montáži

Telesá Retrofit sú obľúbené inštalatérmi a montážnymi firmami aj pre ich jednoduchosť a rýchlosť pripojenia. Zehnder Charleston sa dodáva v požadovanej farbe, kompletný ako jeden kus a s pripojením podľa objednávky. Vďaka tomu, nižšej hmotnosti (oproti liatinovým radiátorom) a rýchloupínacej montážnej sade Zehnder Easy Fix je montáž rýchlejšia, jednoduchšia a bezpečnejšia.

Zostavenie z jednotlivých článkov dáva týmto radiátorom obrovské možnosti prispôsobiť sa stavebným potrebám v novostavbách aj v staršej zástavbe. Oproti základným kompletným modelom je pri nadmerných dĺžkach alebo pri rozmeroch na objednávku možná dodávka radiátorov na stavbe aj vo viacerých častiach, ktoré sú na mieste zostavené.

Jednoduchá inštalácia radiátora vďaka rýchloupínacím konzolám EasyFix šetrí čas pri montáži

Dodané ako kompletný radiátor – Zehnder Charleston sa dodáva lakovaný v požadovanej farbe, zostavený ako jeden kus s daným počtom článkov podľa objednávky a so zodpovedajúcim spôsobom pripojenia

Lepšia tepelná regulácia s veľmi rýchlym nábehom

Pri experimentálnom meraní termokamerou bolo zistené, že sa povrch radiátora Charleston nahreje z 20 °C na 65 °C za krátke 4 minúty (porovnávaný nábeh teplôt pri teplotnom spáde 70/50 °C). Na rozdiel od bežných liatinových radiátorov má podstatne rýchlejší nábeh na požadovanú teplotu. Krátka reakčná doba robí radiátory Zehnder Charleston ideálnymi pre použitie vo vykurovacej sústave s nízkoteplotným zdrojom (tepelné čerpadlá, kondenzačné kotly atď.) Umožňujú lepšiu reguláciu a neprekurujú interiér.

Prvotriedna kvalita za skvelú cenu

Ceny článkových radiátorov Zehnder Charleston Retrofit, stredové pripojenie a pripojenie s integrovaným ventilom sú momentálne pre český a slovenský trh výrazne znížené. Pri porovnaní podmienok je teraz cena za jeden článok na podobnej úrovni ako pri liatinových telesách – tým je eliminovaná zrejme najväčšia výhoda liatiny, a to nízke vstupné náklady. Vďaka zvýhodneniu sa navyše radiátory Retrofit priblížili cenovej hladine doskových radiátorov. A to všetko pri vysokej kvalite.

Výrobky Retrofit sú svojim vzhľadom, technológiou výroby a použitými materiálmi úplne rovnaké ako všetky oceľové radiátory rady Zehnder Charleston.

Radiátory Zehnder pre rekonštrukcie obytných priestorov sú k dispozícii v pestrej škále farieb a prevedení

Zehnder Charleston Retrofit umožňuje jednoduchú náhradu liatinového radiátora alebo výmenu starého ­radiátora za nový. V katalógu nájdete priradené vhodné modely Retrofit k liatinovým radiátorom s rovnakou roztečou bočného pripojenia vrátane technických údajov a zvýhodnených cien

Čím si vás Zehnder Charleston tiež získa

Oceľové trubkové radiátory Zehnder Charleston sú súhrnom jedinečných vlastností ako je vysoká kvalita, nadčasový moderný design, jednoduché čistenie zaručujúce vysokú hygienu a veľká rozmanitosť modelov.

V čírom laku Technoline sa veľmi dobre hodia do interiéru zariaďovanom v osobitom industriálnom alebo prírodnom štýle. Sú dostupné vo viac ako 700 farbách a vo viacerých povrchových úpravách zo vzorkovníka Zehnder.

Vykurovacie telesá Charleston sa vyrábajú z presných oceľových trubiek ø 25 mm. Môžete si ich vybrať v najžiadanejších rozmeroch – od výšky 260 mm až po výšku 3000 mm, v akejkoľvek dĺžke (počet článkov x 46 mm) a s hĺbkou od 62 do 210 mm (2- až 6-trubkové prevedenie) s rôznym pripojením vrátane varianty s integrovaným ventilom Completto. Tvarovo v prevedení do oblúku alebo rohové, voľne stojace pred presklenou plochou s lavičkou alebo do kúpeľne s držiakom na uteráky. Svojou variabilitou ponúkajú riešenie pre každý interiér.

Viac v katalógu Retrofit a v kompletnom cenníku Charleston

Aktuálne ceny za 1 článok aj za kompletné modely nájdete v katalógu Charleston Retrofit (tlačená aj elektronická verzia). Ďalšie možné varianty prevedení a veľkostí Zehnder Charleston, rozličné spôsoby pripojení a montážnych sád sú uvedené v kompletnom cenníku.

Dokumenty na stiahnutie a viac informácií nájdete na: www.zehnder.cz/snadna-vymena-retrofit

Zehnder Group Czech Republic –
kontakt pre Slovensko: M: 0901 733 722 | info@zehnder.sk | www.zehnder.sk

Výhody radiátora Zehnder Charleston boli predstavené na webinári, pozrite si spätne: