Viega s.r.o.

Lisovacie náradie patrí na každej stavbe vo fáze realizácie kúrenárskych a sanitárnych inštalácií medzi základnú a nevyhnutnú výbavu. Aby boli tieto práce ešte jednoduchšie a efektívnejšie, vyvinula spoločnosť Viega novú generáciu lisovacieho náradia Viega Pressguns 6. Všetky nástroje z tohto radu ponúkajú zvýšený komfort vďaka kompaktnejším rozmerom, výnimočnú presnosť aj trvanlivosť v procese lisovania a moderné smart funkcie.

Kľúčovými prvkami nového radu lisovacieho náradia Pressguns 6 sú ergonomický dizajn, kompaktná veľkosť, ľahká konštrukcia a optimalizované ťažisko. Vďaka tomu je manipulácia s lisovacím náradím jednoduchšia a pohodlnejšia. Jednoduchá ovládateľnosť výrazne znižuje únavu pri práci. A navyše umožňuje bezproblémové lisovanie aj v ťažko prístupných a stiesnených priestoroch. Všetky modely z rodiny Pressguns 6 sú vybavené modernou technológiou a spoľahlivými mechanizmami. Napríklad nástroj Pressgun 6 Plus disponuje funkciou Viega SmartCycle, kedy proces zalisovania prebieha v troch definovaných krokoch, počas ktorých je možné kontrolovať presnú pozíciu lisovanej tvarovky. Výsledkom sú pevné, kvalitné a trvalo bezpečné spoje.

Extrémna výdrž a chytré funkcie

Interval údržby u Pressgun 6 Plus je 40 000 zalisovaní alebo 4 roky, podľa toho, čo nastane skôr. Diagnostiku stavu je možné priebežne sledovať na integrovanom LED displeji. Nové batérie s inovovanou technológiou majú o 25 % väčšiu kapacitu a je možné ich nabíjať aj v zásuvkách vozidiel. V kombinácii s nástavcom Pressgun-Press Booster zvládne tento nástroj aj XL dimenzie hrubostenných oceľových rúrok až do 4 palcov. Spolu s ďalšími funkciami, ako je dvojité LED osvetlenie alebo flexibilné uchytenie lisovacej čeľuste, ktorým sa dá ľubovoľne otáčať, robí z nástroja Pressgun 6 Plus skvelého pomocníka na každej stavbe.

Batérie pre akumulátorové lisovacie nástroje Pressguns 6 majú o 25 % väčšiu kapacitu a je možné ich nabíjať aj v zásuvkách vozidiel. (foto: Viega)

Flexibilné uchytenie lisovacej čeľuste, s ktorým sa dá ľubovoľne otáčať, robí z nástroja Pressgun 6 Plus skvelého pomocníka na každej stavbe. (foto: Viega)

Kompaktný a silný

Chytrým a veľmi kompaktným nástrojom je Pressgun Picco 6 Plus. Pri váhe 1,6 kg sa ľahko ovláda len jednou rukou a zároveň je dostatočne silný na to, aby spoľahlivo spájal kovové tvarovky až do dimenzie 35 mm, poprípade plastové systémy do 40 mm. Ľahko sa polohuje aj v ťažko prístupných priestoroch a s novými výkonnými batériami umožňuje náročnú prácu a ponúka dlhú výdrž.

Oba spomínané modely majú pripojenie Bluetooth pre komunikáciu s mobilnou aplikáciou. V nej je možné sledovať aktuálny prevádzkový stav nástroja aj akumulátorových batérií, a dokonca prístroj aj vzdialene zablokovať, čo je nedoceniteľné v prípade neoprávneného používania alebo krádeže.

Vhodný pre každého používateľa

Ďalšími lisovacími nástrojmi z radu Pressguns sú Pressgun 6 a mini verzia Pressgun Picco 6. Rovnako odvedú spoľahlivú prácu, zvládnu až 30 000 cyklov zalisovania bez údržby a disponujú výkonnou batériou. Nemajú možnosť pripojenia k aplikácii a nemožno ich použiť s nástavcom pre systém Megapress XL. Avšak pre všetkých, ktorí si pri práci príliš nepotrpia na elektronické vychytávky a inštalujú bežné kovové lisovacie systémy, ide o skvelú alternatívu za prijateľnú obstarávaciu cenu.

Dvojité LED osvetlenie zvyšuje komfort pri práci a pripojenie k mobilnej aplikácii cez Bluetooth umožňuje diaľkové zablokovanie nástroja, napr. pri krádeži. (foto: Viega)

Spoľahlivo poslúži aj základný model Pressgun 6 B. Nemá akumulátorové napájanie, ale zato zvládne prevádzku v extrémnych teplotných podmienkach, a ani stiesnený priestor pre neho nie je prekážkou.

Spoločnosť Viega poskytuje ku všetkým lisovacím nástrojom aj inštalačným systémom širokú podporu a odborné poradenstvo, aby inštalatéri mohli naplno využiť potenciál sortimentu, ktorý Viega ponúka. Komplexné lisovacie systémy od Viega sú určené všetkým profesionálom, ktorí si cenia kvalitu, efektivitu i moderné a šikovné inštalačné postupy.

Lisovací nástroj Pressgun 6 Plus. (foto: Viega)

Kompaktný lisovací nástroj Pressgun Picco 6. (foto: Viega)