Spoločnosť Resideo Technologies Inc., globálny dodávateľ riešení pre domáci komfort a bezpečnosť, predstavila rad produktov L Series Water Control, ktoré chránia pred škodami spôsobenými únikom vody alebo zamrznutým potrubím: L1 Wi-Fi detektor úniku vody a L5 Wi-Fi uzatvárací ventil.

Podľa štúdie spoločnosti SW Research vykonanej pre Resideo sa tretina Slovákov stretla vo svojich domovoch s únikom vody zo spotrebičov. Väčšina z nich (82 %) bola počas úniku vody doma, vo zvyšnej štvrtine prípadov však nastal v čase, keď boli respondenti v práci, na dovolenke či inde mimo domova. Štvrtina ľudí, ktorí únik vody vo svojich domovoch zažili, zaznamenala aj škody na majetku.

Aj to je pravdepodobne dôvodom, prečo dve tretiny Slovákov dbajú na prevenciu a svoj domov pred odchodom rôznymi spôsobmi zaisťujú – najčastejšie vypnutím prívodu vody a plynu (38 %) či elektriny (29 %), 19 % využíva domácu kameru. Tretina ľudí však nepodniká pre prípad úniku vody vôbec nič a detektor úniku vody vlastnia iba 2 % opýtaných. Ide pritom o jeden z najefektívnejších a v súčasnosti aj najmodernejších spôsobov, ako potenciálnym škodám zabrániť.

Najnovší detektor Resideo L1 WiFi upozorní majiteľa ako na únik vody, tak na nebezpečenstvo zamrznutého potrubi prostredníctvom notifikácie v mobile a tiež alarmom priamo na mieste. Uzatvárací ventil Resideo Braukmann L5 WiFi v prípade detekcie úniku (detekčným káblom alebo spárovaným detektorom) automaticky uzavrie prívod vody.

Oba produkty tak spoločne tvoria systém ochrany pred škodami spôsobenými únikom vody a sú  prepojené prostredníctvom aplikácie Resideo Smart Home.

Medzi kľúčové vlastnosti produktov, ktoré sú vhodným riešením pre profesionálne inštalatérske firmy a ich zákazníkov, patria:

L1 Wi-Fi detektor úniku vody a mrazu

  • Pokročilá detekcia úniku vody: Upozornenie na netesné alebo zamrznuté potrubie pomocou notifikácií zo smartfónu, ako aj upozornenia na mieste inštalácie pomocou LED kontrolky a alarmu s hlasitosťou 100 dBA.
  • Rýchle uvedenie do prevádzky: Detektor je napájaný batériami a inštaluje sa v blízkosti ohrievača vody, práčky, umývadla alebo umývačky riadu; aplikácia Resideo vás potom povedie, ako ho pripojiť k domácej sieti Wi-Fi. Nie je potrebná žiadna centrálna jednotka.
  • Rozšírenie dosahu detekcie: Balenie obsahuje 1,5 m dlhý káblový senzor, ktorý reaguje na prítomnosť vody po celej svojej dĺžke. Pokrytie celej domácnosti môžete zabezpečiť pridaním ďalších senzorov L1 alebo predĺžením káblových senzorov až na dĺžku 152 m.
  • Opätovne použiteľný káblový senzor: Keď sa zistí únik vody, stačí detektor resetovať a je opäť v prevádzke. Káblový senzor zapojte až po jeho úplnom vyschnutí. Môžete si tiež ponechať náhradný kábel ako zálohu na okamžitú výmenu.
  • Dodáva sa s dvojročnou zárukou.

L5 Wi-Fi uzatvárací ventil – ochrana pred únikom vody

  • Vzdialené ovládanie: Ovládajte uzatvárací ventil L5 Wi-Fi na diaľku prostredníctvom aplikácie: ventil môžete zatvoriť alebo otvoriť odkiaľkoľvek. Aplikácia slúži na konfiguráciu ventilu a detektorov úniku vody, nastavenie výstrah, miesta a upozorní vás na zistený únik vody.
  • Automaticky a spoľahlivo: Uzatvárací ventil uzavrie prívod vody do domu, keď zistí prítomnosť vody prostredníctvom detektora L1 alebo 1,5 m káblového senzora pripojeného k pohonu. Káblový senzor je možné predĺžiť až na 152 m pripojením ďalších káblových senzorov.
  • Perfektná spolupráca: Uzatvárací ventil možno bezkáblovo spárovať s akýmkoľvek Resideo Wi-Fi detektorom úniku vody a mrazu na zabezpečenie spoľahlivej ochrany celého domu.
  • Buďte pre zákazníka profesionálom: Zákazníci si môžu v aplikácii Resideo nastaviť upozornenie pre svojho inštalatéra, ktoré ho upozorní na prípadný únik vody, aby im mohol okamžite pomôcť.

„Škody spôsobené vodou sú jedným z najčastejších typov škôd na majetku v domácnostiach. Každý, kto zažil vážny únik vody, vie, aké ničivé a nákladné to môže byť. Už veľa rokov sa zameriavame na zvyšovanie povedomia o riziku škôd spôsobených vodou prostredníctvom nášho existujúceho portfólia detektorov úniku vody. Teraz však s našimi novými uzatváracími ventilmi proti úniku vody L5 ideme ešte o krok ďalej a meníme rýchlosť, s akou je možné po zistení úniku vody ochrániť domy a majetok,“ uviedol Sylvain Baladon, globálny produktový riaditeľ pre vodovodné produkty v nadväznosti na predstavenie nového radu L series Water Control.

Vývoj produktovej rady L nadväzuje na tradíciu spoločnosti v oblasti kvalitných výrobkov pre rozvody pitnej vody značky Braukmann, ktorá si po desaťročia budovala povesť spoľahlivého dodávateľa riešení pre inštalatérov a majiteľov nehnuteľností.