Dnes je najvýhodnejšie investovať do bývania a mať alebo nemať byt s balkónom je veľký rozdiel. Vonkajší priestor balkóna vás prekvapí svojou veľkosťou. Balkóny sa vymieňajú staré za nové alebo sa montujú nové na domy kde ešte nikdy predtým neboli. Balkóny sa stali súčasťou bývania, ponúkajú súkromie a priestor k odpočinku na čerstvom vzduchu. Na svojom balkóne si môžete pestovať kvety, sušiť bielizeň alebo len tak si užívať výhľad do okolia. Komfort s bezpečne zaveseným balkónom zažijete len v prípade, pokiaľ sa obrátite na profesionálov, ktorí majú s vý­robou a inštaláciou bohaté skúsenosti a potvrdzujú to ti­sícky spokojných klientov. Certifiká­cia bal­kó­na ako výrobku s ozna­če­ním, CE, je u nás sa­mo­zrejmosťou a vlastníme ju ako jedna z mála firiem na Slovensku ale­bo v Čechách.

Aký balkón si vybrať?

Výroba balkónov je vždy zákazková výroba presne podľa statického posúdenia, projektu a vami zvoleného prevedenia. Balkóny majú vlastnú rámovú nosnú konštrukciu. Povrch konštrukcie je ošetrený žiarovým zinkom a prípadne aj následným farebným komaxitovým nástrekom. Tím profesionálov vám vždy pomôže s výberom a prevedením balkóna. Zvolíte si tvar, vyberiete si výplň, prípadné zasklenie, podlahu a iné doplnky. Rozmer a kotvenie závisí na statickom posúdení únosnosti muriva a na type domu, kde sa budú balkóny inštalovať. Ale nie je problém mať balkón 6 m široký a 1,5 m hlboký. Na vašej voľbe tvaru a výplne balkóna závisí výsledný vzhľad.

Základom sú tri tvary pôdorysu balkóna, a to NORMAL (obdlžníkový), ARCUS (zaokrúhlený), IDEAL (skosené hrany). Ponuka výplní je široká, môžete vyberať od klasickej tyčkovej výplne, trapézového alebo hladkého plechu, bezpečnostného skla CONNEX, Fundermax dosiek, HPL dosiek alebo ich rôzne kombinovať.

Kombinovaná výplň

Kombinovaná výplň vám zaručí originalitu balkóna a vášho bývania. Kombinovať môžete všetky ponúkane výplne.

Sklenená výplň

Bezpečnostné vrstvené sklo CONNEX dodáva balkónu luxusný vzhľad. Sklo si môžete vybrať v prevedení mliečne, číre, bronzové a farebné. Všetky varianty vám presvetlia balkón aj byt.

Hladká výplň

Pokiaľ dávate prednosť súkromiu a čistému designu, tak si vyberte hladkú výplň v podobe farebných HPL dosiek alebo hladkého plechu s farebným polyesterovým povrchom.

Trapézový plech

U trapézového plechu si určite vyberiete zo širokej škály farieb a vhodnou kombináciou s farbou fasády sa celý váš dom premení na nepoznanie.

Ťahokov a dierovaný plech

Pokiaľ sa vám páči viac vzdušnejšia výplň, tak si vyberte modernú dekoratívnu výplň z ťahokovu alebo dierovaného plechu.

Tyčovina

Balkóny s výplňou z tyčoviny alebo pásoviny vám nezoberú ani trochu slnečného svetla.

Všetky výplne balkónov majú najvyššiu kvalitu a sú s certifiká­tom kvality a vhodnosti použitia pre balkóny.

S novým balkónom sa výrazne zvýši komfort bývania. Balkóny sú neoddeliteľnou súčasťou celkového pohľadového dojmu a preto majú byť krásne. Praktickosť a vzhľad sú kľúčové slová pri výrobe balkónov. Nechajte sa inšpirovať realizáciami výrobcu balkónov na stránkach www.pekstra.cz alebo www.kaczer.sk.