Nové ročné obdobie so sebou prináša aj nové trendy v bývaní. Odborníci z Hornbachu si ich opäť nenechali ujsť a teraz vám prinášajú prehľad toho najlepšieho a najoriginálnejšieho z interiérového vybavenia pre tohtoročnú jeseň a zimu. Aktuálne odtiene, vzory a doplnky premenia váš byt či dom na moderný domov. Nechajte sa inšpirovať!

„Tento rok patrí k dominantným trendom v bývaní rozmanitosť. Pod heslom viac priestoru (Make space) stojí na jednej strane funkčný minimalizmus, na strane druhej dominuje jesennej sezóne štýl Everything goes bohatý na doplnky a výrazné farby. Štýl Family time zase reprezentuje divokosť plnú kontrastov a dokonale tak vystihuje zábavu a šantenie, ktoré zažijete doma s rodinou. Pokiaľ naopak preferujete pokoj a dokonalú harmóniu, zariaďte si bývanie v štýle Coming home. Váš domov sa hneď stane relaxačnou oázou, do ktorej sa budete vždy radi vracať. Z tohtoročných trendov si vyberie každý,“ hovorí Tadeáš Tenkl, odborník zo Sveta bývania v projektových marketoch Hornbach. Všetky farby, materiály a doplnky možno zohnať v Hornbachu. Farby na steny si môžete nechať namiešať v centre miešania farieb tak, aby presne zodpovedali vašej predstave.

Everything goes

Dekorácie namiesto minimalizmu – to je heslo tohto divokého sveta bývania. Srší to tiež z každého centimetra miestnosti: palmové listy, kvety, leopardie a rebrované potlače, zamat, hodváb a mosadz vytvárajú čarovnú džungľu farieb, vzorov a materiálov. Výrazné odtiene zelenej kontrastujú s jemnými odtieňmi ružovej.

Make space

Funkčné, minimalistické, prehľadné: absencia zbytočných vecí vytvára slobodu, priestor a svetlo a je heslom tohto interiérového štýlu. Inteligentné, jednoduché a úsporné koncepty pre posúvanie, zaklápanie a uloženie sa zrkadlí v materiáloch, ako je napríklad preglejka. Tomuto konceptu sa prispôsobuje paleta farieb: drevo, koža, hlina, kameň.

Family time

Svetlá – tmavá, tvrdosť – mäkkosť, hrejivosť – chlad, staré prvky – nové prvky: tento štýl žije z kontrastov, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Rôzne odtiene sivej chrómového zafarbenia, až po dymové odtiene ružovej. Vďaka tomu vzniká súlad harmónie a vyváženosti. Dokonalé miesto na zábavu, vyvádzanie, ale aj zmierenia.

Coming home

Relaxačná oáza pre vaše zmysly: charakter interiéru a jeho atmosféru určujú zaoblené tvary, mäkké materiály a hrejivé farby. Kto tu býva, ten sa môže uvoľniť a pritúliť sa. Všetko k tomu vyzýva. Bohaté odtiene červenej a ružovej nachádzajú svoj protipól vo výraznej modrej i jemne fialovom odtieni.