Exkluzívne farebné odtiene Les Couleurs® Le Corbusier sú dostupné pre všetky systémové riešenia a vytvárajú farebné akcenty v rámci výstavby objektov a súkromných budov. © heroal

heroal - Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG

heroal poskytuje služby pre maximálne možnosti dekorácie v oblastiach systémov okien, dverí, fasád, roliet, ochrany pred slnkom a rolovacích brán. Architekti, plánovači a zhotovitelia tak dostávajú možnosť reagovať na narastajúce nároky stavebníkov a investorov na individualitu v rámci výstavby objektov a súkromných budov.

Vlastný servis povrchovej úpravy

Závodné zariadenie na povrchovú úpravu práškovaním heroal umožňuje dlhodobo vynikajúcu stabilitu farby a lesku, odolnosť voči zmenám počasia, ako aj kratšie časy dodania a vysokú mieru dodržiavania lehôt pre absolútnu spoľahlivosť takmer vo všetkých farbách RAL. Práškovanie heroal hwr zabezpečuje vysoký stupeň odolnosti voči poveternostným vplyvom a je optimálne pre povrchovú úpravu 2-vrstvovým lakom heroal, aby napr. systémy okien a roliet pôsobili aj napriek rôznym postupom povrchovej úpravy ako jednoliate. Plnoautomatická a objektívna kontrola povrchov profilov zaručuje kontrolu kvality na 100 %. V súčasnosti rozširuje heroal svoje portfólio o ďalšie dizajnové varianty, ktoré vsádzajú na dostupnú technológiu povrchovej úpravy heroal.

Rôzny dizajn a rôzne postupy povrchovej úpravy heroal SD poskytujú vznešený drevený a betónový vzhľad. Je možné zrealizovať takmer všetky želané dizajnové podoby. © heroal

heroal Surface Design

Vďaka postupu povrchovej úpravy heroal SD je možná dizajnová rozmanitosť, napríklad vznešený drevený a moderný betónový vzhľad. Heroal tak ponúka zhotoviteľom, stavebníkom a architektom ďalšie možnosti odlíšenia.

Potom, ako sa systémové profily povrchovo upravia práškovaním heroal hwr, zabalia sa do prenosovej fólie, ktorá obsahuje sublimačný atrament v požadovanom dizajne. Počas procesu vákuovania sa profily privaria do fólie. Pôsobením vysokej teploty sa atrament vypáli do nanesenej vrstvy prášku a vytvorí tak pevné spojenie so spodnými vrstvami. Po stiahnutí fólie sa vám povrchové zušľachtenie heroal SD predstaví v celom svojom estetickom pôvabe.

Les Couleurs® Le Corbusier

Vďaka exkluzívnemu partnerstvu s Les Couleurs® Le Corbusier ponúka spoločnosť heroal ešte väčšiu rozmanitosť farieb v oblastiach okien, dverí, fasád, roliet, ochrany pred slnkom a rolovacích brán. Le Corbusier (1887 – 1965) ako jeden z najslávnejších architektov 20. storočia až dodnes smerodajne ovplyvňuje modernú architektúru. Počas života vytvoril množstvo plánov na rozvoj miest a postavil pokrokové budovy. Nie nadarmo bolo 17 jeho stavieb v roku 2016 zaradených do zoznamu svetového dedičstva UNESCO ako dôkazy globalizácie moderny.

Riešenie celoskleného rohu zdvižno-posuvného systému heroal S 77 SL vo farebných odtieňoch Les Couleurs® Le Corbusier bez obmedzení uspokojí túžbu po väčšej transparentnosti a vytvorí architektonické akcenty. © heroal
Pomocou vlastného servisu ohýbania heroal je možné vytvoriť individuálne tvarové prvky. © heroal

Zo svojich skúseností pri zaobchádzaní so štruktúrou, objemom a farbou vytvoril v rokoch 1931 a 1959 dve farebné kolekcie: architektonickú polychrómiu. Obe farebné škály sa skladajú z celkovo 63 farebných odtieňov z deviatich farebných skupín, vychádzajúc zo základných prírodných farieb, ktoré vyvolávajú asociácie k nášmu prostrediu ako priestor, nebo, stena, piesok a krajina. Každá farba je sama o sebe mimoriadne architektonická a prirodzene harmonická. Všetky farebné odtiene sa dajú pôsobivo vzájomne kombinovať a stelesňujú priestorové efekty: „Farba modifikuje priestor, klasifikuje objekty, pôsobí na nás fyziologicky a silne reaguje na našu senzibilitu“ (Le Corbusier). Ako jediná spoločnosť v tomto odvetví ponúka heroal vďaka svojmu partnerstvu s Les Couleurs® Le Corbusier dodatočné možnosti vzhľadu pre celé portfólio systémov.

Služby pre zhotoviteľov

Okrem povrchovej úpravy poskytuje spoločnosť heroal zhotoviteľom exkluzívny vlastný servis v oblasti ohýbania a rezania profilov.

Tvarové prvky z profilov okien, dverí a fasád heroal je možné vďaka vlastnej technológii ohýbania zhotoviť individuálne, na želanie zákazníka. Najmodernejšie výrobné postupy popritom zaručujú, ako je zvykom, vysokú bezpečnosť a kvalitu systémov heroal – aj v prípade komplexných požiadaviek zákazníka. Takto je možné realizovať napríklad polkruhové, segmentové alebo zložené oblúky.

Servis rezania spoločnosti heroal umožňuje zhotoviteľovi objednať si v prípade všetkých profilov dlhších ako 1,5 metra individuálne rezanie na mieru. Odrezky sa tak redukujú a vďaka tomu je možné ušetriť výdavky.

Ďalšie informácie nájdete na internetových stránkach: www.heroal.sk