Loading...
Loading...
Loading...
Hlavná stránka – alternatíva2019-07-10T13:10:45+02:00

Potrubie na teplú vodu: plast či antikor? Bytové vodomery: klasika či s rádiomodulom?

Prax v každej práci je mnohokrát iná, ako tvrdí nejaká teória, ale každá teória sa dá overiť v praxi. Ak sa teória nedá overiť v praxi, tak sa jedná len o hypotézu, ktorá však neurčuje smer. My pri našej práci „prahneme“ po pravde, aby sme našu prácu vykonávali tak, že za „dostatok peňazí, je dostatok muziky“.

28. mája 2024|Kategórie: Správa budov, Rozvody, Obnova bytových domov|

Mewa investuje do aplikácií umelej inteligencie na optimalizáciu procesov

Poskytovateľ textilných služieb Mewa chce v oblasti optimalizácie procesov a kontroly kvality viac využívať technológie budúcnosti v podobe umelej inteligencie. Spoločnosť Mewa si teraz okrem iného zabezpečila väčšinový podiel v rumunskom start-upovom podniku Esenca Digital Workwear S.R.L. Táto spoločnosť sa špecializuje na vývoj procesov skenovania s využitím umelej inteligencie na určovanie veľkosti odevov za pomoci aplikácie.

Geopress K: Inovatívne plastové lisovacie spojky pre rozvodné siete v zemi

24. mája 2024|Kategórie: Kúrenie-voda-plyn, Voda a kanalizácia, Plyn, Potrubia, armatúry|

Zmena klímy predstavuje nové výzvy pre prácu spojenú s rozširovaním a modernizáciou distribučných sietí s cieľom znížiť emisie uhlíka. Zelený vodík je navyše jedným z prvkov, ktorý bude hrať dôležitú úlohu v energetickom mixe budúcnosti. Jeho distribúcia sa plánuje prostredníctvom existujúcich sietí pre zásobovanie plynom. Okrem toho je vzhľadom na stále väčšie sucho, s ktorým sa svet stretáva, nutné zabrániť aj zbytočným únikom vo vodovodných sieťach. Lisovacie spojky Geopress K a Geopress K plyn vyvinuté spoločnosťou Viega a vyrobené z polyamidu vystuženého sklenými vláknami ponúkajú mnoho výhod pre potrebné investície do infraštruktúry. Tieto mechanické lisovacie spoje sú efektívnejším variantom ako bežné polyetylénové zvárané spoje – a verziu Geopress K plyn je možné použiť nielen v rozvodoch plynu, ale aj v rozvodoch vodíku.

Plastové flexibilné potrubia od RK Infra sú v rakúskom Sv. Valentine vyrábané priamo z granulátu. Je to 100 % produkt Made in Austria.

23. mája 2024|Kategórie: Kúrenie-voda-plyn, Voda a kanalizácia, Potrubia, armatúry|

História firmy RK Infra sa začala písať už v 60. rokoch 20. storočia v Rakúsku. Prvé továrensky predizolované oceľové rúry pre diaľkové vykurovanie boli vyrobené v Linzi v roku 1968, v prevádzke dnešnej KE KELIT. V období od roku 1968 do roku 2014 sa KE-Kelit etabloval ako jeden z popredných rakúskych výrobcov predizolovaných potrubí pre diaľkové vykurovanie.

Loading...

PARTNERI

S letnou dovolenkou prichádza zvýšené riziko vlámania. Prevažná väčšina prípadov zostane neobjasnená

20. mája 2024|Kategórie: Stavebníctvo, Pomocná stavebná výroba, Brány, ploty|

Bezpečnostný systém, sústava kamier alebo inteligentná domácnosť – to sú moderné technológie 21. storočia, ktorými ľudia najčastejšie chránia svoj byt či rodinný dom. Mnohí z nich však zabúdajú na základný prvok ochrany, ktorým sú bezpečnostné dvere. Tie môžu zlodejov pri pokuse o vlámanie spoľahlivo odradiť, zvlášť ak sú doplnené o čítačku odtlačkov prstov alebo kódovaciu klávesnicu. Najviac je domácnosť ohrozená v čase, keď jej členovia vyrazia na dovolenku. Jedno vlámanie v priemere spôsobí škodu vyše dva a pol tisíc eur, vinníka sa pritom podarí dopadnúť len v jednom prípade zo siedmich.

Využite silu ekologickej dlažby

17. mája 2024|Kategórie: Stavebníctvo, Pomocná stavebná výroba, Podlahy, dlažby|

Vo svete, kde klimatické zmeny čoraz viac menia výkyvy počasia, nemožno preceňovať význam zodpovedného hospodárenia s vodou. Dlhé obdobia sucha, po ktorých nasledujú náhle prívalové dažde, môžu spôsobiť spúšť v mestskom aj vidieckom prostredí. Jedným z kľúčových riešení tejto dilemy je udržateľný prístup, ktorý zadrží vodu tam, kde je to najviac potrebné.

Go to Top