HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.

V polovici minulého roka, sme po takmer 2 rokoch intenzívneho testovania priniesli aj na slovenský trh nový fasádny náter Ceresit CT 110.

Ceresit CT 110 je kombináciou elastomérovej bázy s pridaním silikónových aditív. Znie to odborne, čo to však znamená pre prax? Tento náter v sebe spája vynimočné elastické vlastnosti s odolnosťou voči poveternostným vplyvom a stálofarebnosťou. Elastické vlastnosti znamenajú, že náter po vyschnutí  dokáže premosťovať trhliny, čiže dokáže „zalepiť“ mikrotrhliny a malé trhliny na fasádnej omietke. A práve tá jeho pružnosť zabezpečí, že aj v prípade rozširovania trhlín dokáže náter udržať fasádu celistvú, trhliny sa neprenesú „na povrch“ a ostanú pod náterom bez možnosti vnikania vody do fasádneho súvrstvia. Samozrejme, mám na mysli mikrotrhliny a malé trhliny na omietke. Náter súčasne výborne odoláva poveternostným vplyvom, môže sa pochváliť veľmi nízkou nasiakavosťou (W3) a samočistiacimi vlastnosťami. Nemalou výhodou elastomerickej bázy je jej schponosť pigmentácie bez zmeny vlasntostí. Táto vlastnosť zabezpečuje jej jednoduché tónovanie takmer do všetkých farebných odtieňov, ktoré si viete predstaviť. Vyššie spomínaná elsticita umožňuje tónovanie aj do tmavších odtieňov ako štandardné fasádne nátery. Pri používaní tmavších farieb vždy zohľadnite vlastnosti súvrstvia, na ktoré budete náter nanášať, odporúčame poradiť sa s technickými pracovníkmi. Samozrejmosťou je prísada BioProtect, ktorá výrazne znižuje riziko napadnutia plesňami, riasami, alebo lišajníkmi. Prísada obsahuje kombináciu troch špeciálnych prísad, proti každému druhu agresora zvlášť. Prísady sú vo forme kapsúl s postupným uvoľvoňovaním a zabezpečujú tak naozaj dlhodobú ochranu.

Samotný náter sa nánáša štandardnými technikami na fasádu, pomocou valca, alebo striekaním. Aj napriek výnimočným vlastnotiam náteru, náter nevyžaduje žiadne špeciálne prípravy podkladu, alebo špeciálnu aplikáciu.

Použitím náteru Ceresit CT 110 na kvalitne očistenú fasádu, zbavenú biologických agresorov, Vám zabezpečí 100% vrátenie ochrannej funkcie fasády, ochrany pred poveternostnými vplyvmi, zvýši ochranu pred biologickými agresormi a vráti fasáde aj jej estetickú hodnotu.