Loading...
Loading...
Loading...

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom výmeny tzv. stupačky. Bývam v 6 bytovom dome. Bytovka má cez 50 rokov. Potrubie ktoré vedie cez wc je spoločné pre ďalšie dva byty nad nami. Stupačka je v havarijnom stave a začína nám pretekať na viacerých miestach. Problém je v tom že byt nad nami majú nanovo prerobený okrem výmeny tohto potrubia a nie sú ochotný znovu rozbíjať kúpeľnu ,,kvôli nám”. Byt sa nachádza na prízemí a nad nami sú ešte ďalšie dva. Po informovaní domovníčky sme sa pomoci nedočkali ,,že si to máme spraviť na vlastné náklady”. Do fondu sa platí pravidelne už niekoľko rokov

8.1.2023 JUDr. Jana Guoth,  odborná konzultantka ZSaUN

Tzv . „stúpačky“ v bytoch sú spoločným zariadením bytového domu a teda ich oprava alebo výmena by mala byť financovaná z prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv.

V tomto prípade je na výber celková výmena v celom dome alebo ak je to technický možné a efektívne tak čiastková oprava len vo Vašom byte. Je to na rozhodnutí vlastníkov v bytovom dome. Ak by sa realizovala len čiastková oprava vo Vašom byte aj tá by mala byť hradená z prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv.

Skúste sa v tejto veci obrátiť priamo na Vášho správcu bytového domu.

2023-03-23T11:01:47+01:004. januára 2023|Kategórie: Poradňa|

Zdieľajte obsah na sociálnych sieťach!

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Príspevky/ov
Inline spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Go to Top