Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

 

Prestížne ocenenia ako IF Design Award 2019 či Red Dot Award 2018 nedávno získala novinka, tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM Split typu vzduch/voda. Je vhodné pre novostavby i rekonštrukcie a môže sa pochváliť jednoduchou, rýchlou inštaláciou.

 

arotherm

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split a modul uniTOWER.

 

Značka Vaillant venuje neustálu pozornosť vývoju tepelných čerpadiel, rozširovaniu ich sortimentu, príslušenstva a služieb. Na svojom webe ponúka nezáväzne a zadarmo službu pre majiteľov rodinných domov, ide o spracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla. Pre tých, ktorí majú obavy z komplikovanej inštalácie tepelného čerpadla, vyvinula komplexný systém s jednoduchou montážou. Jeho základom je tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda s technológiou oddeleného chladivového okruhu, ktoré ponúka vysokú účinnosť (A+/A++) vo viacerých výkonoch (od 3 do 12 kW). Nová technológia zabezpečuje vysokú účinnosť a dlhú životnosť zariadenia.

 

interier

Modul uniTOWER v interiéri.

 

Ocenené tepelné čerpadlo

Systém pozostáva z dvoch častí. Prvou je tepelné čerpadlo umiestnené vonku, pri bočnej stene domu, na streche garáže či inde v záhrade. Druhou je kompaktný hydraulický modul uniTOWER, ktorý patrí do interiéru. Vďaka novej technológii môžu byť tieto dve časti nainštalované flexibilne, do vzdialenosti 25 m od seba. Systém sa uplatní v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota 63 °C. Dokáže zabezpečiť nielen vykurovanie, ale aj chladenie a prípravu teplej vody. Osvedčilo sa aj v susedstvách s hustejšou zástavbou, ide totiž o jedno z najtichších tepelných čerpadiel typu vzduch/voda na trhu. Zásadným argumentom pre jeho využitie v domácnostiach sú aj o 75 % nižšie účty za energiu a o tretinu menej emisií. Zariadenie pracuje spoľahlivo vo všetkých zemepisných šírkach. Vyvinuli ho vývojári v Nemecku, dbali na jeho praktickosť a spoľahlivosť, na nový technický dizajn i optimalizované detaily. Vďaka tomu získalo hneď niekoľko ocenení, medzi nimi aj 3. miesto v kategórii najlepší exponát veľtrhu Aquatherm Nitra 2019. Systém vykurovania sa dá ovládať aj cez smartfón či tablet, prostredníctvom internetu, aplikácie multiMATIC a internetového komunikačného modulu VRC 920 (v rámci balíku mobilDIALOG).

 

schema

Tepelné čerpadlo aroTHERM Split vzduch/voda, modul uniTOWER, podlahové kúrenie a systémový regulátor multiMATIC.

 

Praktický hydraulický modul

Dobrou správou pre montážne firmy je, že inštalácia oboch zariadení je rýchla a jednoduchá. Vďaka možnosti rozdeliť uniTOWER na dva kusy, sa modul ľahko prenáša. Zároveň obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti, vrátane prípravy teplej vody. Ide o 190 l zásobník teplej vody, riadiaci modul tepelného čerpadla, elektrický prídavný ohrev s výkonom 6 kW, 3-cestný prepínací ventil, vysokoúčinné obehové čerpadlo, poistný ventil a expanznú nádobu vykurovacej vody. Do modulu je možné inštalovať aj hydraulický 40 l vyrovnávací modul, hydraulický oddeľovací modul, cirkulačnú sadu a expanznú nádobu teplej vody. Zákazník tým získa lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo modulu. Výsledkom je priestorovo úsporná a nákladovo efektívna inštalácia. Tepelné čerpadlo aroTHERM Split je tímový hráč, spolupracuje s ďalšími produktami značky Vaillant, ako sú solárne, fotovoltaické systémy či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Ak je požiadavka domácnosti na teplú vodu vyššia, riešením môže byť tepelné čerpadlo v kombinácii so závesným hydraulickým modulom a zásobníkom uniSTOR.

www.vaillant.sk, www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk