Multi-VAC SK spol.s r.o.

Spoločnosť Multi-VAC SK rozširuje ponuku rekuperačných jednotiek pre rezidenčné aplikácie od výrobcu 2VV o jednotku DAPHNE FLAT. Reaguje tak na zvyšujúci sa dopyt energeticky úsporného rezidenčného vetrania.

Táto nová jednotka DAPHNE FLAT nadväzuje na úspešnú menovkyňu, jednotku DAPHNE, ktorá je určená pre nástenné aplikácie. DAPHNE FLAT je veľmi tichá rekuperačná jednotka s prepracovaným dizajnom.

Spoľahlivo sa postará o vetranie bytov, apartmánov, bytových, rodinných, nízkoenergetických aj pasívnych domov.

Kompaktná jednotka DAPHNE FLAT sa ponúka v troch nominálnych prietokoch 350, 520 a 770m3/h (pri 100Pa). Jednotka je určená pre podstropnú inštaláciu, iba typ HRDF1-030, je možné inštalovať ako na stenu, tak pod strop. Jej hĺbka 280mm, umožní jednoduché zabudovanie jednotky napríklad do vstavanej skrine či pod strop.

Jednotka je osadená hliníkovým protiprúdym rekuperátorom najvyššej kvality s certifikáciou EUROVENT. Je tu využitá unikátna technológia „Swirl Chamber System“, vďaka ktorej je pomocou špeciálneho tvaru lamiel vnútri rekuperátora dosiahnutie maximálneho zisku tepla až 96% (EN308)

DAPHNE FLAT disponuje výkonnými a energeticky úspornými EC motormi s nízkym SFP a tichým chodom, ktoré spolu s vysoko účinným rekuperačným výmenníkom zaisťujú maximálnu účinnosť s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Jednotky sú vybavené variantne integrovaným predohrevom, ktorý zaisťuje funkciu protimrazovej ochrany a zaistí bezproblémový celoročný chod jednotky.

Štandardne je jednotka vybavená filtrami G4 pre prívod a odvod, COARSE 60% (ISO 169890), ako príslušenstvo sa ponúkajú filtre triedy filtrácie COARSE 90% (M5) alebo ePM1 60% (F7).

Jednotka je vybavená plynulým by-passom pre chladenie v letnom období.

Pri objednaní si zvolíte ľavé alebo pravé prevedenie, ktoré zaistí maximálnu variabilitu pri inštalácii.

1 – Ventilátor

2 – rekuperátor

3 – Filtre G4 pre prívod a odvod, COARSE 60% (ISO 169890)

4 – Elektrické pripojenie (doska regulácie)

5 – Odvod kondenzátu

6 – Elektrický predohrev

7 – Elektrický dohrev

Zabudovaná inteligentná regulácia AirGENIO umožňuje automatickú prevádzku rekuperačnej jednotky a zároveň poskytuje možnosť meniť nastavenie podľa preferencií užívateľa.

AirGenio inteligentné plne vybavené ovládanie pomocou dotykového displeja s režimami vetrania CAV a DCV (dle čidel CO2, RH, VOC..), BMS riadenie cez ModBUS RTU, Modbus TCP alebo BACnet

Ovládať ju je možné cez mobilný telefón alebo cez iné chytré zariadenie.