Resideo predstavuje inteligentných pomocníkov pre každý typ bývania

Chladné mesiace sú tu znova a s nimi aj starosti spojené s vykurovaním našich domovov. Rastúce ceny energií a vyššie náklady na kúrenie, ale aj snaha o udržateľnosť, si žiadajú nové riešenia. Môžu byť nimi napríklad inteligentné zariadenia, ktoré dokážu energiu využiť efektívne a šetriť tak peniaze aj prírodu. Resideo, popredný poskytovateľ riešení v oblasti domáceho komfortu a zabezpečenia, preto predstavuje celý rad inteligentných produktov s jednoduchým užívateľským rozhraním, ktoré do domácnosti prinesú pohodlie a efektívne využitie energií. Je jedno, či žijete v malom byte alebo vo veľkom rodinnom dome, či používate vykurovacie telesá alebo podlahové kúrenie. Resideo prinesie tepelný komfort všetkým, či už pomocou inteligentných termostatov, hlavíc na vykurovacie telesá alebo pokročilých riešení, ktoré ovládajú celý dom.

Inteligentnejší než kedykoľvek predtým: Najnovšia verzia zónového systému Honeywell Home evohome

Ak hľadáte výnimočného pomocníka do vašej domácnosti, ktorý sa postará hneď o niekoľko miestností, toto je práve on. Honeywell Home evohome je bezdrôtové univerzálne riešenie vhodné pre väčšinu domácností, ktoré umožňuje ovládať až 12 obytných zón z jedného miesta. Vďaka mobilnej aplikácii môžete regulovať teplotu domácnosti odkiaľkoľvek, nastaviť preferovanú teplotu v jednotlivých miestnostiach podľa aktuálnej potreby a znížiť tak náklady na vykurovanie. Evohome je kompatibilný s tepelnými čerpadlami, štandardnými aj modernými plynovými kotlami, elektrickými kotlami, diaľkovým vykurovaním, aj s kotlami na pelety. Vďaka patentovanej technológii Advanced Load Scaling™ obmedzuje evohome neefektívne vysoké teploty kotla a zabezpečuje jeho prevádzku v režime s najvyššou účinnosťou.

Inteligentné termostaty: Regulácia teploty odkiaľkoľvek

Rad termostatov Resideo ponúka pokročilé riešenia pre domy a byty všetkých veľkostí, začínajúc cenovo dostupným modelom termostatu T3, ktorý umožňuje automatickú časovú reguláciu teploty v domácnosti. Stačí nastaviť požadovanú teplotu na požadovaný čas a všetko ostatné nechať na ňom. T3 ponúka širokú škálu funkcií: časový program so štyrmi teplotnými zmenami na každý deň, automatickú zmenu zimného a letného času a tiež funkciu, ktorá automaticky vypočíta, ako dlho bude trvať vykúriť domácnosť na určitú teplotu v požadovaný čas. Medzi ďalšie režimy patrí program dovolenka alebo rýchle zvýšenie teploty na jednu hodinu jediným dotykom. Termostat T3 je kompatibilný s väčšinou dostupných zdrojov tepla, ako sú plynové či elektrické kotle, je ním možné ovládať aj podlahové vykurovanie, či zónové ventily. Termostat T3 sa vyrába v káblovom aj bezdrôtovom prevedení.

Riešenie pre fanúšikov inteligentných domácností

Moderný pokročilý termostat T6 Honeywell home spoločnosti Resideo, ponúka užívateľom inteligentné automatické riadenie vykurovania, ktoré šetrí energiu a funguje spoločne s ďalšími zariadeniami inteligentnej domácnosti. Vďaka veľkému prehľadnému podsvietenému dotykovému displeju má jednoduché ovládanie.  T6 je kompatibilný so širokým radom tepelných zdrojov, vrátane tepelných čerpadiel a disponuje komunikáciou OpenTherm. Okrem toho, že inteligentne reguluje vykurovanie, dokáže riadiť prípravu teplej vody v externom zásobníku alebo ovládať dve vykurovacie zóny. Vďaka funkcii „geo-fencing“ má schopnosť kontrolovať a meniť teplotu v domácnosti v závislosti od toho, kde sa práve nachádzate. Po nastavení termostatu môžeme teplotu ovládať diaľkovo, prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Je k dispozícii v káblovom aj bezdrôtovom prevedení.

Ďalší člen rodiny Resideo Honeywell Home je jednozónový  bezdrôtový termostat Round T87, ktorý je vhodným riešením pre riadenie vykurovania v bytoch a menších rodinných domoch. Dá sa ovládať na diaľku pomocou smartfónu cez aplikáciu Total Connect, alebo prostredníctvom komfortného otočného ovládača na tele termostatu. Inštalácia termostatu je jednoduchá, keďže nie ho nie je potrebné prepájať káblom so zdrojom tepla. Round T87 komunikuje bezdrôtovo so spínacou jednotkou, ktorá ovláda zdroj tepla. Wi-fi komunikácia pre vzdialené ovládanie prebieha prostredníctvom internetovej brány. Termostat sa inštaluje na akúkoľvek stenu v domácnosti a vďaka svojmu modernému a minimalistickému dizajnu je vynikajúcou voľbou pre väčšinu interiérov.

Máte malý byt? Začnite s reguláciou radiátorov pomocou elektronickej hlavice Honeywell Home HR90

Aj v malom byte sa dá ľahko obmedziť plytvanie energiami. Zamerajte sa na zdroj tepla vo vašej domácnosti – radiátory. Väčšina radiátorov je v súčasnosti vybavená štandardnými termostatickými hlavicami, ktoré regulujú a ovládajú teplotu. Môžeme použiť však aj inteligentnejšie riešenie. Honeywell Home HR90 je elektronická termostatická hlavica, ktorá umožňuje použitie až 3 prednastavených časových programov. Na výber sú tiež rôzne režimy, ktoré si môže užívateľ nastaviť podľa potreby, napríklad funkcia „ECO“, „dovolenka“ či „deň voľna“. Celkovo je možné nastaviť až 6 teplotných zmien denne s 3 rôznymi teplotami. Vďaka funkcii „otvorené okno“ hlavica dokáže automaticky uzatvoriť ventil vykurovacieho telesa pri otvorení okna, čím zamedzí zbytočnému úniku tepla počas vetrania. Hlavica má dobre čitateľný, výklopný displej s podsvietením pre komfortné nastavenie a ovládanie. Inštalácia hlavice je veľmi jednoduchá a vďaka dodávaným adaptérom v balení je vhodná pre väčšinu bežných termostatických ventilov.

Zútulnite si svoj domov, šetrite peniaze a plaťte menej za energie. Inšpirovať sa môžete inteligentným riešením od Residea vo videu „smart trick“.

Viac informácií nájdete na: https://homecomfort.resideo.com/sites/Slovensko/sk-SK/Pages/smart_trick.aspx