Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Sú zhotovené tak, aby vydržali čo najdlhšie. Rovnako ako váš domov. Reč je o tepelných čerpadlách typu vzduch/voda. Viete, ako a čo všetko experti testujú, aby boli kvalitné a maximálne odolné?

Kvalita tepelných čerpadiel je dôležitá pre vás aj pre životné prostredie. Prináša presvedčivé výhody, zaručuje dlhodobú životnosť a vedie k vyššej udržateľnosti. „A práve udržateľnosť bola vždy našou prioritou,“ hovorí Jochen Wriske, senior manažér výskumu a vývoja značky Vaillant.

Novostavby i modernizácie

Tepelné čerpadlá značky Vaillant spĺňajú najvyššie štandardy a prinášajú úžitok na mnoho rokov. Vďaka svojej kvalite sú mimoriadne udržateľné, pretože čo dlhšie vydrží, je lepšie aj pre životné prostredie. A testovanie, ktorému sa podrobujú, aby sa zabezpečila ich kvalita, výrazne presahuje normy a stanovuje nové štandardy. „Keď Vaillant testuje, tak testuje naozaj. A to v tých najtvrdších podmienkach,“ potvrdzuje Jenifer Brandau, odborníčka na technické plánovanie značky Vaillant.

Ako ďalej dodáva, tepelné čerpadlá sú v súčasnosti preferovanou technológiou vykurovania nielen pre novostavby, ale aj modernizácie starších domov. Napríklad vďaka ekologickému chladivu R290 a jeho vysokým pracovným teplotám je tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch/voda vhodné aj pre staršie domy s radiátormi. A čo všetko musí podstúpiť, kým sa dostane k vám domov?

Odolné a spoľahlivé

V novom technologickom centre Johanna Vaillanta v Nemecku sa technológie vyvíjajú a testujú tak, aby sa dosiahla ich výnimočná kvalita. Viac ako 300 testov prebieha na 180 najmodernejších testovacích staniciach v deviatich rôznych laboratórnych oddeleniach. Tepelné čerpadlo absolvuje ešte počas svojho vývoja test funkčnosti v rôznych klimatických podmienkach. V klimatických komorách sa simulujú teploty od -25 do +48 stupňov Celzia. Zariadenie sa tým pripraví na prevádzku na ktoromkoľvek mieste na svete. Simulujú tiež proces jeho starnutia, striedanie ročných období, dážď a zisťujú tým odolnosť voči vlhkosti, striekajúcej vode i soľnej hmle. Testy celkovo dokazujú, že bez ohľadu na podmienky prostredia budú vykurovacie zariadenia aj napriek poveternostným vplyvom spoľahlivo fungovať mnoho rokov.

Životnosť experti testujú do 15 000 hodín nepretržitej prevádzky, v prípade komponentov dokonca ešte viac. To je oveľa dlhšie, ako mnohé motory automobilov. Overujú tiež elektromagnetickú kompatibilitu, aby Wi-Fi, smartfóny a iné zariadenia nerušili vykurovacie systémy, ich riadenie a naopak.

Inovatívny systém

Experti zároveň optimalizujú tie vlastnosti, ktoré sú dôležité pre život v domácnosti, napríklad obzvlášť tichá prevádzka. A to poteší aj vašich susedov. V jednej z najmodernejších miestností na meranie akustiky zaznamenávajú vysoko citlivé mikrofóny aj tie najnižšie hladiny hluku. Okrem merania čistého akustického výkonu sa hodnotí i kvalita zvuku. Pretože aj tiché zvuky môžu byť nepríjemné. To všetko s cieľom znížiť, upraviť alebo odstrániť všetok zvyškový hluk.

Vysokokvalitné materiály so schopnosťou účinne tlmiť vibrácie, špeciálny izolačný flís pre zvukovú izoláciu a tichý ventilátor – to je len niekoľko súčastí inovatívneho systému Sound Safe. Výsledkom je jedno z najtichších tepelných čerpadiel na trhu. Tak prečo čakať, keď sa môžete spoľahnúť na dlhodobú kvalitu?

www.vaillant.sk