Značka Sto s jej nezameniteľným žltým vedierkom ponúka v oblasti zateplenia sortiment kontaktných zatepľovacích systémov StoTherm (ETICS), predsadených prevetrávaných systémov StoVentec a systémov vnútorného zateplenia StoTherm In, ktoré vyhovejú všetkým individuálnym požiadavkám a podmienkam pri zachovaní najvyššej technickej spoľahlivosti.

 

Ponuka zahŕňa riešenia pre všetky klimatické zóny, pre každý podklad. Prednosťou všetkých systémov zateplenia značky Sto sú vlastnosti jednotlivých výrobkov, jednoduchá montáž a nepreberné varianty povrchových úprav.

 

classicd

Skladba zatepľovacieho systému StoTherm Classic, 1. Lepiaca hmota Sto-Baukleber, 2. Izolácia EPS alebo MW + kotvenie, 3. Armovacia vrstva StoArmat Classic, 4. Výstužná sieťovina Sto-Glasfasergewebe F, 5. Povrchová úprava

 

 

woodd

Skladba ekologického zatepľovacieho systému StoTherm Wood s izoláciou s drevovláknitých dosiek, 1. Podkladová konštrukcia, 2. Izolácia Sto-Weichfaserplatte M a kotvenie, 3. Armovacia vstva – StoLovell Uni, 4. Armovacia sieťovina Sto-Glasfasergewebe F, 5. Medzináter – StoPrep Miral, 6. Povrchová úprava – StoSilco

 

Kontaktné zatepľovacie systémy StoTherm

Pozícia najúspešnejšieho fasádneho systému na svete patrí systému StoTherm Classic. Táto vysoko mechanicky odolná „klasika“ medzi zatepľovacími systémami, tvorená organickými stierkami a omietkami spolu s EPS doskami alebo minerálnou vlnou, sa za 50 rokov vyvinula v produkt, ktorý nad konkurenciou víťazí nielen svojimi vlastnosťami a ľahkým spracovaním, ale aj mimoriadne vysokou spoľahlivosťou. Ďalšiemu z kontaktných systémov – minerálnej skladbe omietok s doskami z tvrdeného penového polystyrénu StoTherm Vario – patrí tiež jedno naj: je najpredávanejším kontaktným zatepľovacím systémom firmy Sto. Vďaka dobrému pomeru kvalita / cena sa v posledných rokoch uplatňuje v širokej miere predovšetkým pri dodatočnom zateplení panelových domov. Systém StoTherm Mineral je difúzne otvorený nehorľavý kontaktný zatepľovací systém, určený predovšetkým pre budovy, kde sú zvýšené požiadavky na požiarnu ochranu (napr. nemocnice, školy, hotely, vyššie bytové domy a pod.). Najpredávanejší ekologický kontaktný zatepľovací systém na svete StoTherm Wood je na trhu už 20 rokov a výborne sa uplatňuje nielen na difúzne uzavretých fasádach, ale je odskúšaný aj na difúzne otvorenej konštrukcii súčasných drevostavieb. Srdcom systému sú drevovláknité izolačné dosky, systém StoTherm Wood tak aj vďaka nim vytvára pohodlie po celý rok – v zime bráni úniku tepla, v lete udržuje dom po dlhšiu dobu príjemne chladnejší.

 

vario

StoTherm Vario je obľúbenou voľnou pri zateplení panelových a bytových domov. Pre zateplenie bytového komplexu v Mníchove bol použiťý systém StoTherm Vario v kombinácií s architektonickými prvkami StoDeco.

 

Predsadené prevetrávané zatepľovacie systémy StoVentec

S predsadenými prevetrávanými zatepľovacími systémami StoVentec sú zaistené ideálne tepelno-technické parametre a spoľahlivá ochrana podkladovej konštrukcie stavby. Systém StoVentec je navrhnutý s bezúdržbovou povrchovou úpravou, obkladom z kameňa, skla alebo tehlových pásikov. StoVentec ponúkame v prevedení so sklenenými alebo kamennými panelmi rôznych rozmerov a tvarov. Odvetrávanie poskytuje difúzne otvorené riešenie, predsazené fasádne systémy Sto navyše zlepšujú akustické parametre konštrukcie až do 10 dB.

 

clasic

Možnosti povrchových úprav zatepľovacích systémov spoločnosti Sto sa neobmedzujú len na klasické omietky a výber kreatívnych materiálov a kombinácií aplikačných techník je prakticky neobmedzený.

Systémy pre vnútorné zateplenie

Zateplenie sa vypláca v mnohých ohľadoch. Kto svoj dom správne zateplí, sporí nielen náklady na vykurovanie, ale šetrí aj životné prostredie. Ako doplnok k fasádnemu zatepleniu ponúkame pre historické objekty alebo tam, kde nie je možné zatepliť fasádu, systémy vnútorného zateplenia. Stropný zatepľovací systém StoTherm KD je určený nielen pre priemyselné účely, zaisťujúce dostatočnú tepelnú izoláciu stropov nad nevykurovanými priestormi. Minerálny systém vnútorného zateplenia StoTherm In Comfort je biologicky nezávadný, odolný proti vlhkosti a charakteristické sú pre neho vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Inovatívny a ultratenký systém vnútorného zateplenia StoTherm In Aevero sa vyznačuje neobvyklou funkčnosťou a vynikajúcim priestorovým ziskom.

 

Ďalšie informácie o spoločnosti Sto Slovensko a o sortimente zatepľovacích systémov Sto nájdete na www.sto.sk.

 

tmave fasadyStoTherm Classic je vysoko odolný voči zahrievaniu fasády, čo je ideálna vlastnosť pre použitie  tmavých alebo veľmi sýtych odtieňov.

 

passiv

StoTherm Classic je oblúbenou voľnou pre domy s nulovou spotrebou energie.

 

miner

StoTherm Mineral na budove súdu v Luxemburgu s použitými architektonickými prvkami StoDeco.

 

mineraa

StoTherm Mineral sa uplatňuje všade tam, kde sú kladené požiadavky na zvýšenú požiarnu odolnosť podobne ako tomu bolo na budove opatrovateľského centra.