Drevostavby sú na našom trhu v poslednej dobe synonymom pre rýchle a kvalitné bývanie. To je samozrejme pravda, často sa však pri argumentácii zabúda, že to je tiež cesta k zdravému a vskutku ekologickému domovu.

Srdcom systému sú drevovláknité izolačné dosky

Izolačné dosky vyrobené z drevných vlákien majú vynikajúce stavebno-fyzikálne charakteristiky.

Systém StoTherm Wood tak aj vďaka nim vytvára pohodlie po celý rok. V zime bráni úniku tepla (tepelná vodivosť je iba 0,039 W / m * K), v lete vďaka vysokej tepelnej kapacite izolačných dosiek udržuje dom po dlhšiu dobu príjemne chladnejší. Nízke hodnoty μ (odolnosť proti difúzii vodnej pary) potvrdzujú vysokú difúznu otvorenosť dosky. Odolnosť a klasifikácia kontaktného zatepľovacieho systému StoTherm Wood sú potvrdené európskymi technickými certifikátmi (ETA). Vonkajšia stena, zateplená týmto systémom (s izolačnou doskou hrúbky 10 cm) redukuje v drevenej konštrukcii hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v dome je tak zaručené. Fasádny systém je certifikovaný pre konštrukcie so zvýšenou požiarnou odolnosťou – požiarna ochrana REI 90 je osvedčená v mnohých variantoch drevených rámových konštrukcií, ktoré tento zatepľovací systém využívajú.

 

izolacia

 

Široké možnosti povrchových úprav dovoľujú upraviť fasádu podľa preferencií majiteľa

Firma Sto má v rukách systém, ktorý umožní predstavy architekta či investora o vzhľade fasády ľahko previesť do skutočnosti. Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady – umožňuje uskutočniť aj nápadité individuálne predstavy. K dispozícii máte omietky v najrôznejších zrnitostiach a farbách, pre takmer každý druh podkladu a účelu použitia: od klasických škriabaných a ryhovaných omietok až po mimoriadne odolné omietky z prírodných kamienkov. Pre zatepľovací systém StoTherm Wood sa dá použiť napríklad aj veľmi žiadaná vrchná omietka s lotosovým efektom® so škrabanou štruktúrou Sto Lotusan K / MP so samočistiacim lotosovým efektom, vďaka ktorému sú nečistoty z omietky vymývané dažďom. Sto vie ponúknuť aj omietky a fasády so vzhľadom prírodných materiálov. Ľahko tak vytvoríte povrchy so vzhľadom dreva, systém Sto BetonOptik umožňuje získať vzhľad pohľadového betónu nielen na zatepľovací systém, ale v prípade záujmu aj na štandardné stavebné povrchy v interiéri.

 

vyrobcovia

Výrobcovia drevostavieb ocenia variabilitu, životnosť, certifikáciu a ľahkú montáž

StoTherm Wood sa výborne hodí k profesionálnej izolácii vonkajších stien v drevenej konštrukcii, práca s ním je jednoduchá. Zákazníka zaujíma vždy kvalita a životnosť a aj tu sa výrobca drevostavby môže na StoTherm plne spoľahnúť. Systém spĺňa najvyššie štandardy odolnosti voči mikroorganizmom, v kombinácii s vrchnou omietkou na minerálnej báze alebo na báze organických a silikónových živíc ponúka fasáda dlhodobú odolnosť aj proti trhlinám a nárazom.

 

system

1.Podkladová konštrukcia, 2. Izolácia Sto-Weichfaserplatte M a kotvenie (nie je znázornené), 3. Armovacia vstva – StoLovell Uni, 4. Armovacia sieťovina Sto-Glasfasergewebe F, 5. Medzináter – StoPrep Miral, 6. povrchová úprava – StoSilco

 

Ak vás zatepľovací systém StoTherm Wood zaujal, navštívte webové stránky www.sto.sk, kde nájdete množstvo ďalších informácií o skladbe, povrchových úpravách a farebnosti fasády.