Protherm (Vaillant Group Slovakia, s.r.o.)

Tajomstvom úspechu sú všestranní, šikovní manažéri. S prehľadom zvládnu mnoho rôznych aktivít naraz a vedia pri tom aj ušetriť. Presne takto fungujú inteligentné ekvitermické regulátory. Viete, čo dokážu najmodernejšie z nich?

Rodinným, bytovým domom či iným nehnuteľnostiam otvoria nové dimenzie. Zabezpečia efektívnu prevádzku ich vykurovacích systémov a umožnia im inteligentne šetriť.

Pre zložitejšie systémy

Zvládne ovládať až tri vykurovacie okruhy (s dodatočným príslušenstvom) a je stvorený pre zložitejšie vykurovacie systémy. Poradí si s najmodernejšími technológiami, ako sú tepelné čerpadlá, solárne systémy, kaskády kotlov alebo zásobníky na prípravu teplej vody. Reč je o novom ekvitermickom systémovom regulátore MiPro Sense značky Protherm, ktorý predstavuje všestranné riešenie v dizajnovom čiernom prevedení.

Vykurovacie systémy dokáže rozšíriť o funkcie orientované na budúcnosť. Najprv dopomôže k ľahšej inštalácii a následne docieli maximálny výkon systému. Konfigurácia vykurovania prostredníctvom inštalačného asistenta totiž prebehne oveľa jednoduchšie. MiPro Sense má aj novú asistenčnú funkciu v podobe časových programov, vďaka ktorej si domácnosti nastavia svoje subjektívne pohodlie pomocou odpovedí na jednoduché otázky. Regulátor vie nastaviť až dvanásť časových intervalov za deň s rôznou teplotou. Prináša aj precízne a prehľadné monitorovanie spotreby energií (zariadení so zabudovanou funkciou merania spotreby energie). V kombinácii s kotlami novej generácie bude monitorovať pohodlie a zároveň zabezpečí úsporu energií. Dodáva sa v prevedení s káblovým pripojením, ale aj v bezdrôtovom prevedení (MiPro Sense R).

MiPro Sense

Praktický izbový regulátor

Pre jednoduché vykurovacie systémy ponúka značka Protherm nový izbový regulátor MiSet. Je určený na riadenie vykurovania a prípravu teplej vody pre jeden vykurovací okruh, na spoluprácu s konvenčnými kotlami (plynovými či elektrickými) so zabudovanou zbernicou eBUS. Má moderný lesklý čierny dizajn a vďaka prehľadnej štruktúre menu aj jednoduché, intuitívne ovládanie. Podstatou regulátora je ekvitermické riadenie vykurovania s funkciou adaptívnej vykurovacej krivky v spolupráci s vonkajším snímačom teploty.

Podobne ako predošlý regulátor, aj tento obsahuje inštalačného asistenta, asistenta časových programov a nastavenie dvanástich časových intervalov s rôznou teplotou za deň. Regulátor popri základnej funkcii riadenia vykurovania a prípravy teplej vody, umožňuje využívať aj špeciálne režimy (napríklad nárazové vetranie, režim neprítomnosti, teplá voda rýchlo či protimrazová ochrana), čo taktiež zefektívňuje prevádzku systému. Stavebníci nových rodinných domov určite ocenia novú funkciu regulátora pre sušenie betónu. Dokáže tiež ovládať cirkulačné čerpadlo teplej vody a má zabudovanú funkciu ochrany zásobníkov teplej vody pred legionellou. Dodáva sa buď s káblovým pripojením alebo v bezdrôtovom prevedení (MiSet R).

MiSet