Spoločné stolovanie je jeden z najpríjemnejších spôsobov, ako spoločne tráviť voľné chvíle. Pomáha stmeľovať priateľstvá, aj utužovať rodinné vzťahy. Spoločné stolovanie vytvára pocit tepla, pocit domova a malo by nám záležať, aby bolo čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie. Stolovanie však neskvalitňuje len skvelé domáce jedlo, ale aj prostredie. Predovšetkým sú to stoličky a stôl. Stoličky musia byť pohodlné a stôl za príjemný na dotyk. Dôležitá je aj elegancia a kvalita materiálov. Stôl a stoličky z masívneho dreva zaručia stabilitu a vysokú kvalitu. Vôňa dreva dotvorí neopakovateľnú atmosféru domova.

Jedálenský stôl NEXT predstavuje klasickú eleganciu v sortimente Javoriny. Kolekcia NEXT patrí medzi dizajnérske prvotiny Lea Čellára a viac než dve desaťročia patrí aj k  bestsellerom. Kolekcia je priamym odkazom na bohatú rezbársku minulosť Javoriny, ktorú prirodzene a citlivo rozvíja o typické prvky škandinávskeho dizajnu. Kombinácia vytvára pozoruhodné spojenie pevnosti dubového masívu a elegancie moderného dizajnu. Môžeme povedať, že kolekcia NEXT vďačí za svoj úspech nadčasovosti, priamosti línií a majstrovskému dotiahnutiu detailov. Napriek svojej robustnosti a pevnej štruktúre pôsobí jedálenský stôl NEXT v interiéri prirodzene a nenásilne. Delená, celomasívna, stolová doska umožňuje drevu rozťažnosť pri zvýšenej vlhkosti a zároveň slúži ako dizajnový prvok, charakteristický aj pre ďalšie jedálenské stoly z dielne Javoriny. Stolu dominujú masívne nohy štvorcového tvaru, ktoré sú podložené pod stolovú dosku. Spojené sú stabilnou  podpornou konštrukciou s nerezovým akcentom. Povrch stola je upravený prírodnými olejmi.

Jedálenský stôl ULTRA

Modernejšou alternatívou k, tradičným, obdĺžnikovým stolom sú stoly okrúhle. Historicky sú symbolom rovnosti, no v modernej architektúre sú aj príjemným osviežením. Štýlový a jednoduchý jedálenský stôl ULTRA, vyrobený z dubového masívu je charakteristický oblými modernými tvarmi a kónickými nohami. Stabilitu stola zaručujú kovové konštrukcie vnorené do stolovej dosky. Dizajnový stôl ULTRA vyniká precíznym prevedením detailov a profesionálnym spracovaním masívneho dreva.

Masívna stolička INCA

V jedálňach, kuchyniach, či obývačkách často nájdete stoly a stoličky z rovnakého setu. V minulosti to bývalo bežné, no dnešné trendy uprednostňujú rôznorodosť. A to nie len pri type stolu a stoličiek, ale aj medzi samotnými stoličkami. V moderných interiéroch tak často nájdete pri jednom stole inú aj každú stoličku. Pri výbere patrí medzi hlavné kritériá pevnosť a pohodlnosť. Aj z tohto dôvodu sú preferované stoličky z dubového masívu.

Elegantná stolička INCA vyniká, napriek svojej subtilnosti, robustnou konštrukciou s jemnými líniami. Masívny rám, ergonomické operadlo a čalúnený podsedák zabezpečujú pohodlie aj pri dlhom sedení. Vďaka konštrukčnému prevedeniu vyniká dlhou životnosťou. Je dostupná v rôznych farebných prevedeniach

Výrobné družstvo Javorina je najväčší slovenský výrobca masívneho dubového nábytku, vyrábajúci a predávajúci výrobky pod vlastnou značkou. Nadväzuje na bohatú rezbársku a drevársku tradíciu na Spiši. Produkty výhradne z masívneho dreva vynikajú svojím jedinečným dizajnovým prevedením, ktoré získalo viacero prestížnych ocenení, ako Národná cena za dizajn udeľovaná Ministerstvom kultúry SR, či početné ocenenia z výstav a veľtrhov.