Aj preto dostáva za rok 2021 ocenenie Firma časopisu Plynár-vodár-kúrenár

Wolf Slovenská republika, s.r.o.

Každý rok oceňuje redakcia časopisu Plynár – vodár – kúrenár jednu firmu, ktorá sa podieľa na skvalitňovaní vodárskeho a kúrenárskeho trhu, prináša na trh novinky a dlhoročne s časopisom a vydavateľstvom spolupracuje formou odborných článkov. Toto všetko nás viedlo k udeleniu prestížneho ocenenia, ktoré bude spoločnosti WOLF Slovenská republika s.r.o. odovzdané na 11. medzinárodnej konferencii Správa budov v Bešeňovej.

Pri tejto príležitosti prinášame našim čitateľom prierez históriou, ako aj portfóliom firmy. Ako prvá prichádza na rad história spoločnosti, kde sme vyspovedali Ing. Danu Masarykovú, marketingovú manažérku pre CZ & SK.

Čo nám viete povedať o histórii vašej spoločnosti?

Spoločnosť Wolf Slovenská republika, s.r.o., pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991, teda už viac ako 30 rokov. Vznikla premenovaním pôvodnej slovenskej spoločnosti K K H spol. s r. o. Spoločnosť K K H spol. s r. o. mala rozsiahle skúsenosti v oblasti vykurovacích zdrojov a nízkoteplotných sálavých systémov značky Gabotherm®. Na slovenský trh priniesla niekoľko významných noviniek, ako napríklad: podlahové vykurovanie so systémovou doskou, stenové vykurovanie, ako aj prevratné systémy zapojenia kondenzačných a nízkoteplotných kotlov ThermoOne a ThermoTwin.

V roku 2006 sme nadviazali úzku spoluprácu s nemeckou spoločnosťou WOLF GmbH, ktorá mala v tom čase už viac ako 50-ročnú tradíciu a kompetencie ako výrobca energeticky úsporných systémov pre vykurovanie a vzduchotechniku. Riešenia WOLF sa nám zapáčili svojou výkonnosťou, efektívnosťou, vysokou kvalitou prevedenia, jednoduchosťou montáže a údržby tak veľmi, že sme sa rozhodli začleniť sa do skupiny WOLF. Znalosť lokálnych podmienok sme tak skĺbili s kompetenciami značky WOLF a od roku 2013 sme Wolf Slovenská republika s.r.o.

Hovoríte, že napĺňate túžbu po komforte a bezpečí. Prečo?

My vo WOLFe sme vášnivými tvorcami kvality života. Človek a jeho životné prostredie sú v centre našej pozornosti. Napĺňame jeho základnú túžbu po komforte, zdraví a bezpečí v súlade s dlhodobou udržateľnosťou. Preto prinášame spoľahlivé výrobky, ktoré sa jednoducho používajú, aktívne prispievajú k ochrane životného prostredia a pomocou tepla, vody a vzduchu zaisťujú kvalitné životné podmienky. Poskytujeme inteligentné a efektívne systémy pre ohrev vody, vykurovanie, vetranie a klimatizáciu pre každý typ priestoru, v ktorom žijú a pracujú ľudia. Systémy, ktoré využívajú špičkové technológie a spĺňajú súčasné požiadavky na design a estetiku.

Aké je portfólio spoločnoti WOLF?

Produktové portfólio WOLF je veľmi široké – pokrýva potreby používateľov na teplo, teplú vodu, čerstvý a zdravý vzduch s využitím overených aj alternatívnych zdrojov tepla. Naše plynové kondenzačné kotly, tepelné čerpadlá, solárne kolektory, zásobníky a vetracie jednotky sa dajú navzájom výborne kombinovať a zároveň spolu veľmi efektívne komunikujú prostredníctvom jedného riadiaceho modulu. Využívame nové technológie – aplikácia WOLF SmartSet umožňuje ovládanie našich zariadení na diaľku prostredníctvom smartfónu. Vzhľadom na šírku nášho portfólia, dokážeme vždy odborne poradiť a pripravujeme každému zákazníkovi riešenie vykurovania a vetrania na mieru podľa jeho potrieb.

Ktoré sú vaše najobľúbenejšie produkty?

Máme ich viac, zo širokého portfólia vyberáme len niektoré:

Tepelné čerpadlo CHA-MONOBLOCK

Monoblokové tepelné čerpadlo CHA vzduch/voda je robustný prémiový produkt navrhnutý pre jednoduchú inštaláciu a obzvlášť spoľahlivú dlhodobú prevádzku. Je moderné, spoľahlivé a energeticky úsporné, má dlhú životnosť, nízku spotrebu, ľahkú údržbu a tichú prevádzku.

Použitím invertorovej technológie tepelné čerpadlo vykuruje a chladí s ideálnou moduláciou. Tepelné čerpadlo CHA-Monoblok vzduch/voda je k dispozícii v dvoch verziách: CHA-07/400V a CHA-10/400V. Je extrémne tiché a použitím chladiacej kvapaliny R290, ktorá nepoškodzuje ozónovú vrstvu, nemá takmer žiadny vplyv na skleníkový efekt.

Vetracia jednotka CWL-2 pre rodinné domy

Najtichšia vetracia jednotka na trhu v atraktívnom dizajne prináša výkony 325 a 400 m3/h s rekuperáciou tepla až 99 %. Samozrejmosťou je obtok pre nočné chladenie, integrovaný predohrev, automatická protimrazová regulácia a úspornejšie, tichšie ventilátory s konštantným prietokom sú súčasťou zariadenia. WOLF CWL-2 má minimálne nároky na spotrebu energií a veľmi jednoduchú údržbu. Horúcou novinkou tohto roka bude jednotka CWL-2 s výkonom 225 m3/h, určená pre menšie rodinné domy, o ktorej si myslíme, že bude jednotkou v oblasti riadeného vetrania. V predaji bude na slovenskom trhu už v priebehu februára 2022!

Plynové kondenzačné kotly CGB-2

Kondenzačná technika CGB-2 je vysoko efektívna, moderná a ekologická. Kotly CGB-2 sú kompatibilné s kompletnou ponukou regulačného systému WOLF a dajú sa pohodlne ovládať smartfónom. Majú dlhú životnosť, nižšiu spotrebu paliva a vďaka extrémne nízkym emisiám škodlivín chránia životné prostredie. K dispozícii sú vo výkonoch od 14 do 100 kW. Kotly nižších výkonov (14/20/24 kW) sú skvelé do rodinných domov, stredné výkony (38/55 kW) sú určené pre veľké rodinné domy, vily alebo väčšie objekty. Kotly vyšších výkonov 75 a 100 kW sú určené pre projekty vyžadujúce väčší rozsah výkonu – obytné budovy, multifunkčné a kancelárske budovy alebo komerčný sektor.

Gabotherm® – podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie

Produkty značky Gabotherm® poskytujú najvyšší štandard v oblasti plošných nízkoteplotných sálavých systémov. Či už ide o podlahové,  stenové alebo stropné vykurovanie a chladenie, Gabotherm® vytvára ideálne riešenie pre rodinné domy, administratívne a polyfunkčné budovy, hotely alebo akékoľvek iné objekty. Základnými prvkami systému Gabotherm® sú polybuténová rúrka, systémová doska a kvalitné rozdeľovače.

Aký je vzťah spoločnosti WOLF ku zdravému vnútornému prostrediu?

Zaistenie kvality vnútorného prostredia pri stavbe akéhokoľvek objektu je komplexná služba. Projektant vyberá optimálnu zostavu produktov, ktoré montážna firma namontuje a servisná firma uvedie do prevádzky. Funkčný systém by mal odteraz vytvárať kvalitné a zdravé vnútorné prostredie po celú dobu svojej životnosti, prispôsobený požiadavkám a nárokom obyvateľov. Aby bol úžitok pre obyvateľov maximálny, je nutné ho sledovať a udržiavať.

My vo WOLFe, vytvárame ucelené riešenia pre vykurovanie, ohrev vody, chladenie a vetranie. Našou prioritou je, aby prinášali používateľom našich produktov maximálny komfort. Jeden dodávateľ, jedna značka, jeden servisný partner – to je hlavnou výhodou kompletných riešení WOLF. Viac informácií o nás nájdete na www.slovensko.wolf.eu.

Možno preto aj slogan: WOLF – nastavený na mňa. O čom tento slogan svedčí? Každopádne o tom, že produkty tejto spoločnosti sa usilujú vychádzať v ústrety všetkým, ktorí hľadajú kvalitu, komfort ako aj seriózny prístup. Toto všetko sú faktory, pre ktoré sme prestížne ocenenie radi udeľujeme práve spoločnosti WOLF Slovenská republika, s.r.o.

K oceneniu srdečne blahoželá redakcia časopisu Plynár – vodár – kúrenár, do budúcich rokov prajeme veľa úspechov a tvorivých nápadov! Za redakciu E. Kurimský