Wolf Slovenská republika, s.r.o.

 

Dennodenne sa stretávame so základnými ľudskými potrebami: s teplom, teplou vodou a čerstvým vzduchom. Stredobodom nášho záujmu a práce sú ľudia a optimálna vnútorná klíma je viac než len teplota a vlhkosť vzduchu: je to kvalita života.

 

Ideálne vnútorné prostredie môžeme dosiahnuť pri teplote vzduchu 22 °C, vlhkosti 50 % a výmene vzduchu 20 m3/h na osobu. Prostredníctvom našich produktov – závesných kondenzačných kotlov FGB a CGW-2, splitového tepelného čerpadla BWL-1S, vetrania s rekuperáciou CWL –Excellence, decentrálnej rekuperačnej jednotky CWL-D-70 alebo stenového vykurovania gabotherm® – sme všetkým návštevníkom poskytli možnosť vidieť, že zlepšenie kvality života a bývania je možné v akomkoľvek priestore. WOLF je expert na vnútorné prostredie, a práve preto prináša komplexné riešenia, ktoré môžu byť  upravené na mieru každému zákazníkovi. Naše vybrané produkty a riešenia sme minulý týždeň predstavili na veľtrhu AQUATHERM 2019 v Nitre.

 

wolf 1

 

Najkompaktnejším riešením je obvykle nástenný kotol. Na výber je menší plynový kondenzačný kotol Wolf FGB, bez alebo s integrovaným ohrevom vody, ktorý má veľmi tichú prevádzku, nízku hmotnosť a kompaktné rozmery – takže sa zmestí aj do veľmi stiesnených priestorov. Alebo kotol s vrstvovým zásobníkom Wolf CGW-2, ktorý má efektívny ohrev vody a inovatívnu izolačnú techniku, čím znižuje vaše prevádzkové náklady. Tieto produkty v kombinácii s vetracou jednotkou s rekuperáciou Wolf CWL-F-150, ktorú je možné umiestniť na stenu alebo pod strop, predstavujú ideálne riešenie do bytov, či menších rodinných domov, kde nie technická miestnosť, pretože všetky produkty sú umiestnené na stene alebo na strope.

 

wolf showroom

 

Veľký záujem návštevníkov vyvolala novinka z roku 2018 decentrálna vetracia jednotka s rekuperáciou CWL-D-70. Veľmi praktické riešenie do bytov alebo už realizovaných stavieb s rýchlou a jednoduchou montážou. CWL-D-70 umožňuje kontinuálne vetranie bez peľu pri zatvorených oknách s výkonom až do 70 m³/h, má veľmi tichý chod, veľmi jemný filter a protiprúdovú technológiu, čím zabraňuje pocitu prievanu v miestnosti.

 

wolf 145

 

V našej každodennej praxi sa tiež často stretávame s kombináciou splitového tepelného čerpadla Wolf BWL-1S so zásobníkovým ohrievačom vody a vetracou jednotkou Wolf CWL-T. Tieto produkty spolu vytvárajú zostavu tzv. „TOWER“ – ucelené riešenie na ploche len 0,96 m2 (veľkosť europalety), ktoré na svoju prevádzku využíva obnoviteľný zdroj energie – vzduch. Ekologické riešenia sú čoraz obľúbenejšie a zákazníkmi vyhľadávanejšie a tiež vyvolali záujem účastníkov veľtrhu.

 

wolf 152

 

Komfort prevádzky našich zariadení poskytuje ovládací modul Wolf BM-2, ktorý ich riadi a kontroluje, a tým zjednodušuje ich ovládanie. Je to inovatívne a inteligentné riadiace centrum pre ovládanie vykurovania, solárneho a vetracieho systému. Môže byť integrovaný do zariadenia alebo nainštalovaný v obývacej izbe. Doplnením o modul ISM7 je možné zariadenia ovládať aj prostredníctvom smartfónu, na čo slúži aplikácia Wolf Smartset.

 

wolf5

 

Okrem produktov WOLF sme na veľtrhu AQUATHERM 2019 opäť prezentovali aj možnosti stenového vykurovania značky gabotherm®. Stenové vykurovanie prostredníctvom relatívne vysokej teploty povrchu stien dosahuje rovnomernú teplotu vzduchu v miestnosti – vytvára v priestore teplotne homogénne pole. Základným stavebným prvkom je plastová polybuténová rúrka s kyslíkovou bariérou. Tento materiál najlepšie vyhovuje všetkým požiadavkám na kvalitu a bezpečnosť. Je vysoko spoľahlivý, pretože je pevný a zároveň pružný a ohybný. Veľkou prednosťou je absolútna odolnosť voči korózii a veľká schopnosť tlmenia hluku v rozvodoch. Rýchla a jednoduchá montáž i komplexný sortiment prvkov a spôsob ich pripojenia znižujú náklady počas stavby či rekonštrukcie budovy.

 

wolf 162

 

Veľtrh AQUATHERM 2019 v Nitre nás opäť presvedčil, že nové trendy a technológie zaujímajú nielen odborníkov na vykurovanie a vzduchotechniku, ale aj čoraz väčší počet zákazníkov, ktorí majú veľký záujem vidieť rôzne produkty naživo. Stretli sme tam tiež množstvo známych a obchodných partnerov. Poradili sme desiatkam zákazníkov a odniesli sme si inšpiráciu a nové nápady. Už teraz sa tešíme na veľtrh AQUATHERM, ktorý sa bude konať v Nitre opäť o dva roky.

 

Viac zaujímavostí a kompletné informácie o našej produktovej ponuke nájdete na web stránke www.slovensko.wolf.eu.