Wolf Slovenská republika, s.r.o.

V termíne od 3. do 6. marca 2020 bude WOLF súčasťou 23. medzinárodného odborného veľtrhu vykurovacej, ventilačnej, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky – AQUATHERM PRAHA 2020.

V pražských Letňanoch budeme vystavovať širokú škálu našich vysoko kvalitných a výborne hodnotených produktov a predstavíme sa tak odbornej verejnosti aj koncovým zákazníkom s 2 stánkami v dvoch halách. Jeden stánok bude určený pre produkty vykurovania a vetrania a druhý pre vzduchotechnické zariadenia.

Ani na tomto ročníku nebudú chýbať naše už tradične vystavované produkty ako sú napríklad: plynové kondenzačné kotly FGB a CGB-2, vetrací systém s rekuperáciou vzduchu CWL-F a CWL-T Excellent aj s rozvodmi, decentrálna vetracia jednotka CWL-D-70, splitové tepelné čerpadlo BWL-1(S), zásobníky a ohrievače vody, regulácie a smart technológie. Okrem spomínaných produktov tento rok predstavíme aj 4 veľmi zaujímavé novinky, ktoré budú zaručene hitom na najbližšie roky. Rozmýšľate, aké produkty to budú? Tak neváhajte a príďte sa na nás pozrieť! Radi vám všetky naše novinky osobne predvedieme a popíšeme.

Na AQUATHERME v Prahe nebude chýbať ani systém ­Gabotherm®, ktorý predstavuje najvyšší štandard v oblasti nízkoteplotného sálavého vykurovania a chladenia – podlahového, stenového a stropného vykurovania a chladenia.

Pri Gabotherme® hovoríme vždy o komplexnom ucelenom systéme, pretože nedodávame len komponenty, ale poskytujeme rozsiahle predpredajné služby a odborné poradenstvo, ktoré obvykle končí realizačným projektom. Celý systém sami navrhujeme a optimalizujeme tak, aby ste ho vy mohli  už len priamo namontovať.

Značka Gabotherm® kladie vysoký dôraz na kvalitu použitých komponentov. Ako jediní používame v Českej republike aj na Slovensku rúrky z POLYBUTÉNU – čo je odolný a mimoriadne pružný materiál, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre plošné vykurovanie a rozvody vody. Polybuténové rúrky sú také ohybné, že je možné s nimi pracovať aj pri nízkych teplotách a sú o 25 % ľahšie ako iné rúrky bežne používané pri podlahovom/stenovom vykurovaní. Ďalšie výhody môžete získať so systémovou doskou Gabotherm®, ktorá má výstupky pre ľahšie a rovnomernejšie uchytenie rúrky a zároveň vďaka nim znižuje spotrebu poterových hmôt až o 10 %. Celý systém je možné rýchlo a jednoducho namontovať vďaka rozdeľovačom s násuvnými spojmi, pri ktorých nie je potrebné použitie náradia. Žiadne náradie nie je potrebné ani pri montáži systémovej dosky, odnímateľnej fólie alebo polybuténovej rúrky.

Značky WOLF aj Gabotherm® sa výrazne podieľajú na vytváraní príjemného vnútorného prostredia. Aj napriek tomu, že každý z nás si pod optimálnym vnútorným prostredím predstaví niečo iné, existujú objektívne a merateľné parametre, ktoré toto optimálne prostredie charakterizujú. Tými sú teplota a vlhkosť vzduchu a percentuálny pomer pravidelnej výmeny vzduchu v interiéri za 1 hodinu. Na základe nich a ich aktuálnych hodnôt sa odvíja náš celkový pocit z daného priestoru či budovy.

V interiéri, či už v rodinnom dome, v administratívnej budove, hoteli alebo v nákupnom centre, by malo byť príjemne teplo s ideálnou teplotou vzduchu okolo 22 °C, optimálne vlhko s ideálnou vlhkosťou 50 % a vzduch by sa mal vymieňať v množstve 25 m3 za hodinu. Pri týchto hodnotách nevznikajú plesne, nevíri sa prach, všetky zápachy sú pravidelne vetrané a pravidelná výmena vzduchu zabráni kumulácii CO2. Pri teplote 22 °C navyše nedochádza k prehriatiu ľudského organizmu, čím sa posilňuje imunita jednotlivcov.

Komfortné a zdravé vnútorné prostredie je čoraz dôležitejším kritériom pri rozhodovaní ohľadom výberu vhodného systému vykurovania a vetrania pre jednotlivé objekty. Do popredia sa dostáva udržateľnosť, ochrana životného prostredia a zníženie emisií CO2. Systémy veľkoplošného sálavého vykurovania sú vhodné najmä v spojení s plynovými kondenzačnými kotlami aj tepelnými čerpadlami alebo v kombinácii so solárnou energiou.

Wolf je komplexný dodávateľ vykurovacej a vetracej techniky a vzduchotechniky. Neposkytujeme len produkty, ale pripravujeme zaujímavé komplexné riešenia pre tieto oblasti a navrhujeme riešenia na mieru pre jednotlivých zákazníkov kombináciou produktov WOLF tak, aby bol ich výkon optimalizovaný a zákazníkovi prinášali maximálny komfort. Kompletné informácie o našich produktoch a službách nájdete na www.slovensko.wolf.eu a sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach.

WOLF je expert na vnútorné prostredie.