Viessmann, s.r.o.

Nový rad kotlov Vitodens 100:
pokrokové a ekologické plynové kondenzačné kotly s atraktívnou cenou

Kto by rád vymenil kotol vo svojom byte či rodinnom dome s nízkou investíciou, pre toho sú ideálnym riešením nové nástenné plynové kondenzačné a kompaktné kotly radu Vitodens 100. Moderná technika ako inovatívny horák ­MatriX-Plus a inteligentná regulácia spaľovania Lambda Pro zabezpečujú nízku spotrebu paliva a nízke emisie CO2. To šetrí peňaženku aj životné prostredie.

Výhody pre užívateľov a obchodných partnerov

S výkonmi od 3,2 do 32 kW (Vitodens 141-F do 25 kW) sa nové plynové kondenzačné kotly radu Vitodens 100 hodia pre byty aj rodinné domy:

  • Vitodens 100-W, nástenný kotol s malou požiadavkou na priestor, ako vykurovací alebo kombinovaný kotol,
  • Vitodens 111-W, kompaktný nástenný kotol s integrovaným nabíjacím zásobníkom z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele s objemom 46 l pre ešte vyšší komfort prípravy teplej vody,
  • stacionárny kompaktný kotol Vitodens 111-F, voliteľne s integrovaným nabíjacím zásobníkom s objemom 100 l alebo so zásobníkom teplej vody s vykurovacou špirálou s objemom 130 l pre oblasti s tvrdou vodou a
  • kompaktná energetická centrála Vitodens 141-F so solárnym zásobníkom 170 l a všetkými dôležitými komponentami pre pripojenie solárnych kolektorov.

Oproti bežným kotlom získajú prevádzkovatelia zariadení a odborní partneri s novými kotlami rad výhod ako napríklad: jednoduchú obsluhu a uvedenie do prevádzky vďaka inovatívnej elektronickej platforme s integrovanou WiFi, čo umožňuje úplne jednotné spojenie s aplikáciou ViCare a digitálnym servisným nástrojom Vitoguide, v neposlednom rade vysoko účinnú plynovú kondenzačnú techniku, ktorá chráni ovzdušie a má budúcnosť. Nové vykurovacie zariadenia sa navyše predstavujú v príjemne modernom dizajne s vrstvou bieleho matného laku Vitopearlwhite a obslužným rozhraním v modernej optike ­„Blackpanel“. Nové kondenzačné kotly tak harmonicky zapadnú do každého obytného priestoru.

Nízke emisie a trvalo vysoká účinnosť

Horák MatriX-Plus v novej generácii kotlov Vitodens 100 zabezpečuje najvyššiu účinnosť a spoľahlivosť. S rozsahom modulácie až 1:10 pri maximálnej stabilite plameňa plynule prispôsobuje výrobu tepla aktuálnej potrebe. Taktovanie horáka sa tým znižuje na minimum a dosahuje sa vysoký normovaný stupeň využitia až 98 % (Hs). To zaisťuje nízku spotrebu paliva a znižuje emisie CO2. Osvedčený výmenník tepla Inox-Radial z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele prenáša teplo vyrobené horákom MatriX-Plus do vykurovacieho systému.

Už dnes „H2 ready” s reguláciou spaľovania Lambda Pro

Či už sa strieda druh plynu, kolíše jeho kvalita alebo sa menia prevádzkové podmienky – automatická regulácia spaľovania Lambda Pro v plynových kondenzačných kotloch Vitodens zaisťuje vždy spoľahlivú a čistú prevádzku s najvyššími stupňami účinnosti.

Inovatívna regulácia spaľovania umožňuje dokonca bezproblémové a efektívne využitie plynových zmesí zo zemného plynu a až 20 % vodíka. Zariadenia sú certifikované podľa ZP 3100 DVGW Cert GmbH. Tak je nová generácia kotlov najlepšie pripravená, pokiaľ sa bude v blízkej budúcnosti napájať vodík vyrobený veternou a solárnou energiou do sietí zemného plynu, aby sa znížili emisie CO2 k ochrane ovzdušia. Majitelia domov a bytov, ktorí sa rozhodnú pre kotly radu Vitodens 100, sú preto najlepšie pripravení na budúcnosť.

Veľmi dôležité pre odborných montážnych partnerov: vďaka Lambda Pro odpadnú pri inštalácii práce, ktoré sú potrebné pre nastavenie u bežných plynových kotlov. Regulácia spaľovania rozpozná príslušný druh plynu a automaticky na neho Vitodens nastaví.

Ako kompaktná energetická centrála má Viessmann Vitodens 141-F integrovaný 170-litrový solárny zásobník a všetky dôležité komponenty pre pripojenie solárnych kolektorov.

Jednoduchá a ľahko zrozumiteľná obsluha

Nový rad kotlov Vitodens 100 sa dodáva s 3,5-palcovým 7-segmentovým displejom s dotykovým ovládaním. Displej založený na elektronickej platforme sa vyznačuje veľmi jednoduchou a zrozumiteľnou obsluhou a decentným dizajnom v prevedení  „Blackpanel“. Umožňuje veľmi komfortne nastavovať vykurovací systém s priamym a/alebo vykurovacím okruhom so zmiešavačom.

Komfort a bezpečnosť vďaka integrovanému WiFi rozhraniu

Ako všetky plynové kondenzačné kotly Vitodens novej generácie, aj zariadenia radu 100 sú založené na novej elektronickej platforme a majú integrované WiFi rozhranie. Tým je umožnená absolútne jednotná komunikácia medzi vykurovacími zariadeniami, užívateľmi a odbornými partnermi na jednotnej digitálnej báze. Tak môže užívateľ svoje vykurovanie kedykoľvek pohodlne ovládať cez aplikáciu ViCare a na želanie schváliť odbornú firmu podľa vlastného uváženia pre monitorovanie zariadenia cez digitálne servisnú centrálu Vitoguide. Vďaka tomu potom môže odborný partner včas zistiť potrebu servisu a možnú poruchu.

Zmeny parametrov vykonajte online a prípadne dohodnite servisný zásah, ešte než sa v byte ochladí. To je bezpečnosť a komfort na najvyššej úrovni.

Jednoduché uvedenie do prevádzky a údržba cez aplikáciu

Mnohé ďalšie vlastnosti nového radu Vitodens 100 výrazne zjednodušujú uvedenie do prevádzky a údržbu zariadení. Kotol sa dá uviesť do prevádzky rýchlo a jednoducho cez aplikáciu.

Údržba je vďaka novému digitálnemu nástroju Vitoguide hračka. Údržba, diagnostika porúch a výmena náhradných dielov sú tak vybavené veľmi jednoducho a rýchlo.

Modulárna konštrukcia novej generácie kotlov a programu príslušenstvo zaisťuje nielen asi o 50 % menej náhradných dielov ako doteraz, ale aj komplexnosť produktového programu sa stala oveľa prehľadnejšou. Tak je napríklad pre nový horák ­MatriX-Plus pre všetky výkony (do 32 kW) potrebný iba jeden typ plamencovej hlavy, zapaľovacej elektródy a tesnenia horáku.

Uvedenie na trh

Nové nástenné kotly radu Vitodens 100 budú k dispozícii od apríla 2021 a kompaktné zariadenia od mája 2021.