Viessmann, s.r.o.

Najvyššia spoľahlivosť a efektivita – to očakávajú používatelia plynových kondenzačných kotlov Viessmann. Nová generácia sa však vyznačuje tiež novými štandardmi z hľadiska komfortu obsluhy a kvality dizajnu. A aj pri cenovo atraktívnych kotloch radu Vitodens 100 sa môžete spoľahnúť na kvalitu produktov Viessmann.

Oproti bežným kotlom získajú prevádzkovatelia zariadení a odborní partneri s kotlami Vitodens rad výhod ako napríklad: jednoduchú obsluhu a uvedenie do prevádzky vďaka inovatívnej regulačnej platforme Viessmann One Base s integrovaným WiFi rozhraním, čo umožňuje úplne jednotné spojenie s aplikáciou ViCare a ViGuide a v neposlednom rade vysokoúčinnú plynovú kondenzačnú techniku, ktorá je priateľská k životnému prostrediu. Matné práškové lakovanie vo farbe Vitopearlwhite je jediné tohto druhu na trhu a harmonicky ladí s vybavením každej modernej domácnosti. Vďaka väčšej hrúbke plechov je zaistená vyššia stabilita a pevnosť.

S výkonmi od 3,2 do 32 kW (Vitodens 141-F do 25 kW) sa plynové kondenzačné kotly radu Vitodens 100-W hodia pre byty aj rodinné domy:

  • Vitodens 100-W, nástenný kotol s malou požiadavkou na priestor, ako vykurovací alebo kombinovaný kotol,
  • Vitodens 111-W, kompaktný nástenný kotol s integrovaným nabíjacím zásobníkom z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele s objemom 46 l pre ešte vyšší komfort prípravy teplej vody,
  • stacionárny kompaktný kotol Vitodens 111-F, voliteľne s integrovaným nabíjacím zásobníkom s objemom 100 l alebo so zásobníkom teplej vody s vykurovacou špirálou s objemom 130 l pre oblasti s tvrdou vodou a
  • kompaktná energetická centrála Vitodens 141-F so solárnym zásobníkom 170 l a všetkými dôležitými komponentami pre pripojenie solárnych kolektorov.

Jednoduchá obsluha vďaka 3,5-palcovému displeju

3,5-palcový 7-segmentový displej s dotykovým ovládaním novej regulačnej platformy Viessmann One Base sa vyznačuje veľmi jednoduchou a zrozumiteľnou obsluhou a decentným dizajnom v prevedení „Blackpanel“. Umožňuje veľmi komfortne nastavovať vykurovacie zariadenia s priamym, taktiež aj so zmiešavaným vykurovacím okruhom.

Pripravený na budúcnosť s certifikátom H2-ready

Nová generácia Vitodens 100 je už certifikovaná na prevádzku so zemným plynom s prímesou vodíka a dokáže dokonca ľahko premeniť až 20 percent na teplo efektívnym a klimaticky priaznivým spôsobom. Majitelia domov a bytov, ktorí sa rozhodnú pre tieto moderné nástenné a kompaktné zariadenia, sú preto ideálne pripravení na budúcnosť.

Nízke emisie a trvalo vysoká účinnosť

Nový horák MatriX-Plus boduje predovšetkým svojou efektívnou prevádzkou a nízkymi emisiami škodlivín a hluku. Špeciálny povrch z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele MatriX je odolný voči vysokým teplotám a stará sa o spoľahlivý výkon a dlhú životnosť.

Ďalšou technickou inováciou od spoločnosti Viessmann je plne automatická regulácia spaľovania Lambda Pro. Samočinne sa prispôsobuje všetkým druhom plynov a každému systému spalín. Takto zaisťuje čisté a účinné spaľovanie. Zahŕňa aj samočinné prispôsobenie odťahu spalín.

Komfort a bezpečnosť vďaka integrovanému WiFi rozhraniu

Ako všetky plynové kondenzačné kotly Vitodens novej generácie, aj zariadenia rady 100-W sú založené na novej regulačnej platforme a majú integrované WiFi rozhranie. Tým je umožnená absolútne jednotná komunikácia medzi vykurovacími zariadeniami, užívateľmi a odbornými partnermi na jednotnej digitálnej báze. Tak môže užívateľ svoje vykurovanie kedykoľvek pohodlne ovládať cez aplikáciu ViCare a na želanie schváliť odbornú firmu podľa vlastného uváženia pre monitorovanie zariadenia cez digitálne servisnú centrálu ViGuide. Vďaka tomu potom môže odborný partner včas zistiť potrebu servisu a možnú poruchu.

Jednoduché uvedenie do prevádzky pomocou aplikácie a asistenta uvedenia do prevádzky

Mnohé ďalšie vlastnosti novej rady Vitodens 100-W výrazne zjednodušujú uvedenie do prevádzky a údržbu zariadení.

Asistent uvedenia do prevádzky integrovaný do novej regulačnej platformy prevedie servisného technika celým procesom v niekoľkých krokoch. To zaisťuje nielen jednoduchý a bezchybný proces, ale tiež šetrí značné množstvo času.

Rovnako rýchlo a hladko, ale ešte pohodlnejšie je možné spustenie vykonať aj cez aplikáciu ViGuide na mobilnom zariadení. Po aktivácii prístupového bodu WiFi integrovaného v zariadení aplikácia automaticky vytvorí priame spojenie so zdrojom tepla a prevedie odborného partnera celým procesom. Nie je potrebné žiadne internetové rozhranie, pretože spojenie s riadiacou jednotkou prebieha priamo cez WiFi rozhranie zdroja tepla.