LARX Smart Heating SE

Donedávna predstavovalo podlahové vykurovanie skôr luxus, pri ktorom navyše bolo treba pristúpiť na mnohé kompromisy. Moderný vykurovací systém LARX z neho urobil účinný, pohodlný a cenovo dostupný zdroj tepla. Už nikdy vás pri stúpení na podlahu nebude oziabať. Podlahové vykurovanie teraz môže slúžiť ako jediný zdroj tepla, ale aj ako doplnkové vykurovanie na zvýšenie komfortu vo vybraných miestnostiach.

Uhlíkové vykurovacie fólie

Uhlíkové vykurovacie fólie sú účinným a bezúdržbovým vykurovacím systémom, ktorý funguje na princípe priamej premeny elektrickej energie na teplo. Keďže ide o jednoduché zariadenie, možno ho ľahko ovládať. Vykurovacie systémy s uhlíkovou fóliou sú vhodným prostriedkom vykurovania pre moderné ekologické a energeticky úsporné budovy.

Elektrické podlahové vykurovanie pomocou vykurovacích fólií má mnoho výhod. Medzi najväčšie patria nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, bezúdržbová prevádzka a celoplošné vyhrievanie. Vďaka svojej malej hrúbke je vykurovací systém LARX Smart Heating vhodný pre všetky typy budov a rekonštrukcií. Elektrická energia je najdostupnejšou, ako aj najrozšírenejšou formou energie a v súčasnosti je privádzaná do každej domácnosti. Preto je vykurovanie elektrinou z hľadiska logistiky najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom vykurovania nielen rodinného domu. Okrem toho sú vykurovacie fólie bezúdržbové – nikde sa nič netočí (kompresory, čerpadlá, ventilátory), nikde netečie voda, nič nehučí – a zbytočne nezaberajú cenný životný priestor.

Vyhrievacie rohože

Vykurovacia rohož LARX Heating Mat je osvedčené riešenie pripravené na podlahové vykurovanie miestností s dlažbou. Vykurovacia rohož so samolepiacou vrstvou má jednoduchú inštaláciu. Flexibilné lepidlo sa nanesie priamo na rohož a dlaždice sa položia. Po nastrihnutí nosnej látky možno rohož ohnúť a jednoducho tak pokryť celú miestnosť jedným pásom. Jednotlivé pásy je možné ľubovoľne paralelne spájať až do celkového výkonu 2 300 W pri 10 A ističi a kabeláži s prierezom káblov 1,5 mm².

Jej najväčšou a najdôležitejšou výhodou je, že sa inštaluje priamo pod dlaždice do montážneho flexibilného lepidla, čím nezvyšuje skladbu podlahy a je použiteľná aj pri rekonštrukciách kúpeľní v starších budovách.

Uhlíkové fólie a vykurovacie rohože LARX Heating Mat si môžete zakúpiť veľkoobchodne na našej webovej stránke. Vykurovací systém LARX tak teraz predstavuje kompletné riešenie na vykurovanie akéhokoľvek priestoru bez ohľadu na zvolenú podlahovú krytinu. Výška celého vykurovacieho systému v skladbe podlahy je zanedbateľná. Kombinácia vykurovacích fólií a vykurovacích rohoží umožňuje inštaláciu podlahového vykurovania aj v priestoroch, kde by to pri tradičnom „vodnom“ podlahovom vykurovaní nebolo možné – napr. v rekonštruovaných bytoch, ktoré sú súčasťou starších budov.

Životnosť správne nainštalovaného elektrického vykurovania je niekoľko desiatok rokov, preto si treba dať záležať už pri výbere vhodného vykurovacieho telesa. Ak si nie ste istí, či použiť vykurovacie fólie alebo vykurovacie rohože, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára na našej webovej stránke – radi vám poradíme, ktoré riešenie je pre váš projekt najvhodnejšie.