Immergas Europe s.r.o.

Je to nová séria, rozširujúca sortiment kondenzačných kotlov IMMERGAS, určená pre spotrebiteľov, ktorí hľadajú kvalitu a jednoduchosť. Jedná sa o kondenzačnú technológiu, ktorá zabezpečuje efektivitu spaľovania a úsporu plynu. Kompaktné rozmery kotlov Victrix TERA uľahčujú ich inštaláciu aj v menších priestoroch. Sú vhodné ako pre nové tak aj pre exitujúce vykurovacie systémy.

K dispozícii sú dve verzie – VICTRIX Tera 28 (kondenzačný kotol s prietokovým ohrevom TÚV, výkon v režime ÚK do 24kW) a VICTRIX Tera 24 PLUS (kondenzačný kotol na kúrenie s možnosťou pripojenia samostatného zásobníka TÚV, výkon v režime TÚV do 24 kW).

 

victrix

 

Celý typový rad je vybavený kondenzačným modulom z antikorovej ocele a je navrhnutý tak, aby spĺňal nové európske smernice o efektívnom využívaní energie, spĺňajúc požiadavky ErP. Jednoduché ovládacie prvky – prehľadný LCD displej a ovládacie tlačidlá poskytujú rýchle nastavenie prevádzky.

 

KVALITA ANTIKORA –  nový kondenzačný modul je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele, čo zabezpečuje jeho dlhú životnosť, vysokú spoľahlivosť a odolnosť voči kondenzátu, ktorý vzniká pri ochladzovaní spalín.

 

EKOLOGICKÝ KOTOL – vďaka nízkym emisiám oxidu uhoľnatého (CO) a oxidov dusíka (NOx) sú kotly VICTRIX TERA zaradené do triedy 6, najvyššej v európskej klasifikácii ekológie podľa európskych noriem UNI EN 297 a UNI EN 15502, ako kotly vysoko ohľaduplné k životnému prostrediu.

 

OBEHOVÉ ČERPADLO TRIEDY“A“ –  čerpadlo s nízkou spotrebou umožňuje výrazné úspory energie v porovnaní s tradičným obehovým čerpadlom a samočinne sa prispôsobuje v závislosti od výkyvov prietoku, napríklad keď sú nainštalované termostatické ventily alebo zónové ventily.

 

VICTRIX TERA je pripravený pre riadenie na diaľku, prostredníctvom novej aplikácie DOMINUS. Táto jednoduchá a intuitívna aplikácia umožňuje ovládať váš kotol a zobrazovať prevádzkové údaje prostredníctvom tabletu, smartfónu alebo PC. Pomocou voliteľného Wi-Fi modulu (kód: 3.026273) pripojeného k dostupnej Wi-Fi sieti (nie je zabezpečením dodávky IMMERGAS), môžete komunikovať s riadiacim modulom kotla z akéhokoľvek miesta.

 

screen

 

Hlavné charakteristiky:

  • Šetrnosť k životnému prostrediu – nízke emisie CO a NOx
  • Antikorový jednošpirálový výmenník
  • Široký rozsah modulácie výkonu
  • Nastaviteľný BY-PASS ventil
  • Jednoduché ovládanie, prehľadný LCD displej
  • Spotreba STAND-BY menej ako 6 W ErP nízkoenergetické modulačné obehové čerpadlo
  • Úplná príprava na pripojenie zásobníka TÚV – verzia „PLUS“
  • Energetická trieda A

 

Viac informácií nájdete na www.immergas.sk