Ledvance, s.r.o.

LED panely sú už dlho jedny z najviac obľúbených a zároveň najpragmatickejších typov svietidiel. Kvalitu v kombinácii s nenápadnou eleganciou a jednoduchou inštaláciou dopĺňajú veľmi nízke prevádzkové náklady, dlhá životnosť a nulová údržba. Nové LED panely LEDVANCE Performance ponúkajú nadštandardnú 5-ročnú záruku, vysoké hodnoty indexu podania farieb blízke dennému svetlu, ako aj možnosť integrácie do štandardizovaných systémov riadenia osvetlenia DALI-2 IoT.

Nové LED panely LEDVANCE Performance slúžia ako priama náhrada klasických zapustených štvorcových svietidiel so žiarivkami, ktoré sa najčastejšie inštalujú do kazetových stropov s rozmermi mriežky 600×600 mm alebo 1200×300 mm. Nájdeme ich v kanceláriách, konferenčných miestnostiach, na chodbách, v halách, na recepciách, v nákupných centrách atď. Svietidlá majú klasický rozmer pre zapustenie, ale tu sa ich podobnosť so žiarivkovými svietidlami končí.

Moderné LED panely LEDVANCE ponúkajú v porovnaní so starými svietidlami CFI mnoho výhod. Sú napríklad odolné voči prachu a striekajúcej vode podľa normy IP54. Vďaka difúzoru z PMMA majú zvýšenú odolnosť voči niektorým druhom chemikálií a vydržia aj hrubé zaobchádzanie počas inštalácie (IK02). Dodávaný externý elektronický predradník zabezpečuje, že tieto svietidlá netrpia blikaním svetla a dosahujú extrémnu účinnosť až 120 lm/W. To vedie k mimoriadne vysokým úsporám energie, ale zároveň umožňuje inštalovať v danom priestore celkovo menej svietidiel. V druhom rade sa tým zjednodušuje samotná inštalácia.

K dispozícii sú dve farby s teplotou chromatickosti (3000 a 4000 K) a svetelný tok až 4 320 lm pre panel s príkonom 36 W. Na jeden istič C16 A v jednej inštalácii možno nainštalovať celkovo 19 takýchto výkonných panelov.

Z hľadiska hygieny práce a pracovného prostredia možno LED panely LEDVANCE Performance nasadiť aj v tých najnáročnejších podmienkach. Sú stmievateľné, majú široký uhol polovičnej svietivosti 90°, okamžitý nábeh svetla, úplne tichú prevádzku a spoľahlivú redukciu oslnenia (UGR < 19). Preto sa môžu používať aj na pracoviskách s obrazovkami počítačov. Okrem toho sú úplne bezúdržbové a ich životnosť sa pohybuje na hranici 100 000 hodín pri 50 000 spínacích cykloch. Sú k dispozícii v klasickej ON/OFF verzii a tiež s podporou DALI-2 IoT. Inštalatéri ocenia jednoduché zapojenie bez použitia náradia, len s použitím zástrčkových konektorov, a možnosť priechodzej kabeláže pri líniovom zapojení viacerých panelov v rámci jedného svetelného okruhu.

www.ledvance.sk