Zima aj vykurovanie je tento rok už za nami. Práve teraz nastáva ideálny čas na servisnú prehliadku Vášho kotla. Pravidelné prehliadky majú niekoľko veľmi dôležitých predností – napríklad znížia vašu spotrebu energie, budete na budúcu zimu pripravení a váš kotol bude vykurovať bez problémov.

 

V zimných mesiacoch, kedy je vykurovacia sezóna v plnom prúde, narastá počet nečistôt v kotly. Pri väčšom množstve nečistôt sa môže znížiť účinnosť kotla. Preto je dobré po konci každej vykurovacej sezóny nechať kotol odborne prehliadnuť servisným technikom a tým sa vyhnúť zbytočným nákladom navyše v podobe zvýšenej spotreby energie či rôznych opráv kotla.

 

hovalservis

 

Pravidelný servis, ktorý sa vám mnohonásobne oplatí

Rovnako ako dávate svoje auto na pravidelný servis, aj váš kotol by mal mať každoročné prehliadky. Servisný technik Hoval Vám kotol po náročnej zimnej sezóne skontroluje a v prípade potreby vymení dôležité súčiastky. Táto pravidelná kontrola Vám ušetrí ako starosti v hlavnej vykurovacej sezóne, tak peniaze, ktoré by ste museli vynaložiť na opravu kotla.

 

Pravidelná servisná kontrola obsahuje napríklad:

1. Kontrolu bezpečnostného a prevádzkového vybavenia, ako je poistný ventil, teplomer, sifón a tlakové prvky

2. Vyčistenie filtrov, nečistôt, mriežky, odkvapkávacej misky atď.

3. Odvzdušnenie systému a prípadné doplnenie vody

4. Vykonanie vizuálnej kontroly

5. Kontrola teplomerov, prevádzkových hodín, počet štart / stop, apod.

6. Príprava kotla na budúcu vykurovaciu sezónu.

 

hovalservis2

 

Kvalitná servisná zmluva

Profesionálni servisní technici z Českej republiky a Slovenska sú ozajstnou špičkou vo svojom odbore. Zabezpečujú kvalitný a pravidelný servis vašich kotlov, vďaka čomu máte istotu pomoci pri možných vzniknutých problémoch a záruku pravidelných servisných prehliadok.

Potrebujete servis Vášho kotla Hoval? Objednajte sa na http://www.hoval.cz/servis/udrzba/.