Viessmann, s.r.o.

Splitové tepelné čerpadlá sú voľbou číslo jedna pre nové energeticky efektívne budovy. Vďaka novému hydraulickému systému Hydro AutoControl je inštalácia rýchla a jednoduchá. Regulačná platforma Viessmann One Base bez problémov integruje tepelné čerpadlá s fotovoltickými a batériovými systémami do jedného energetického riešenia.

Najmodernejšie tepelné čerpadlo je prvou voľbou pre novostavby. Eliminuje akúkoľvek závislosť od fosílnych palív, je šetrné k životnému prostrediu, a čo je najlepšie, môže byť použité na chladenie miestností počas letných mesiacov.

Splitové tepelné čerpadlá vzduch/voda Vitocal 200-S a Vitocal 222-S (s integrovaným 190-litrovým zásobníkom teplej vody), od spoločnosti Viessmann ukazujú svoje silné stránky v energeticky úsporných novostavbách. S výstupnou teplotou do 60 °C zaručujú cenovo výhodné a ekologické zásobovanie teplom. Vďaka regulačnej platforme Viessmann One Base sa bezproblémovo integrujú s fotovoltickými systémami Vitovolt, s batériovými systémami Vitocharge, ako aj s aplikáciami ViCare a ViGuide, čím vytvárajú komplexné energetické riešenie. Energetická účinnosť je vyššia a užívateľský komfort maximalizovaný. Viessmann tak urobil ďalší obrovský krok vpred v súlade so svojím poslaním: „Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“

Priestorovo úsporné nástenné a kompaktné jednotky

Vnútorná jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200-S je navrhnutá ako priestorovo úsporná nástenná jednotka. Stacionárne kompaktné zariadenie Vitocal 222-S, má integrovaný 190-litrový zásobník na teplú vodu. Obidve verzie sa dodávajú s tepelnými výkonmi 2,6 až 10,4 kW a dosahujú vysoké výstupné teploty až do 60 °C. Nové zariadenia sú vysoko efektívne, s COP (koeficient výkonu) až 4,9 (A7/W35 podľa EN 14511).

Jedna z najtichších vonkajších jednotiek svojho druhu

Tepelné čerpadlá Viessmann patria vďaka pokročilej akustickej konštrukcii medzi najtichšie svojho druhu a obsahujú ventilátor s optimalizovanou hlučnosťou. V kombinácii s inteligentnou reguláciou otáčok a dvojitým elastickým oddelením komponentov chladiaceho okruhu výrazne znižujú hluk šíriaci sa vzduchom pri plnom aj čiastočnom zaťažení. Výsledkom je, že vonkajšiu jednotku možno inštalovať aj v husto zastavaných oblastiach, napríklad v radovej zástavbe.

Chladivo šetrné k životnému prostrediu

Nové tepelné čerpadlá používajú ekologické chladivo R32 s nízkym GWP (potenciál globálneho otepľovania) 675.

Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200/222-S. Zdroj: Viessmann

Rýchla inštalácia s Hydro AutoControl, integrovaným odmrazovacím zásobníkom a obtokovým ventilom

Patentovaný hydraulický systém Hydro AutoControl výrazne urýchľuje montáž Vitocal 200-S a Vitocal 222-S. Obidve jednotky sú tiež vybavené integrovaným vyrovnávacím zásobníkom vykurovacej vody na poskytovanie energie na odmrazovanie spolu s obtokovým ventilom a snímačom prietoku. To znamená, že tieto komponenty nie je potrebné dodatočne inštalovať, na rozdiel od bežných tepelných čerpadiel.

Viessmann One Base pre bezproblémové digitálne služby

Viessmann One Base spája rôzne produkty a systémy z integrovanej ponuky riešení Viessmann s aplikáciami, digitálnymi servisnými nástrojmi a systémami pre inteligentnú domácnosť. Viessmann One Base navyše uľahčuje rýchle rozšírenie tepelných čerpadiel Vitocal 200-S alebo Vitocal 222-S o komponenty, ako je vetrací systém Vitoair FS alebo fotovoltický systém Vitovolt s batériovým systémom Vitocharge VX3.

Aplikácia ViCare poskytuje majiteľom domov rýchly a jednoduchý prístup k ich vykurovaciemu systému. Dokáže pomocou funkcie určovania polohy ich smartfónu zistiť, ako ďaleko je používateľ od domu (t. j. geofencing). Tepelný výkon sa automaticky zníži, ak nikto nie je doma, a zapne sa, keď sa niekto z domácnosti priblíži k domu. Aplikácia obsahuje Energetický manažment Viessmann, ktorý optimalizuje prevádzku všetkých integrovaných energetických systémov v dome a zobrazuje toky energie v reálnom čase na smartfóne alebo tablete. Patria sem hodnoty vlastnej výroby elektriny z fotovoltického systému, ako aj vlastnej spotreby elektriny použitej na prevádzku systémov, ako je tepelné čerpadlo. Takto je možné veľa systémových komponentov v domácnosti ovládať energeticky efektívnym spôsobom.

Servisný nástroj ViGuide (predtým Vitoguide) pomáha odborným partnerom uvádzať do prevádzky, udržiavať, servisovať a monitorovať systém. Zároveň môžu túto prácu vykonávať rýchlejšie a jednoduchšie. Odborní partneri týmto spôsobom ušetria veľa času a ich zákazníci si navyše môžu užívať maximálne pohodlie a energetickú účinnosť, ako aj spoľahlivosť systémov.

Výhody pre odborných partnerov:

 • Rýchla inštalácia s hydraulickým systémom Hydro AutoControl, integrovaným odmrazovacím zásobníkom a obtokovým ventilom
 • Jednoduché uvedenie do prevádzky pomocou aplikácie ViGuide
 • Nie je potrebná ročná skúška tesnosti kvôli ekvivalentu CO2 < 5 t
 • Dokonale zladené príslušenstvo
 • Monitorovanie systému cez aplikáciu ViGuide alebo Service Link

Technické údaje:

 • Tepelený výkon: 2,6 až 10,4 kW (pri A7/W35)
 • Hodnota COP (koeficient výkonu): až 4,9 (pri A7/W35)
 • Maximálna výstupná teplota: 60°C
 • Emisie hluku: 30 dB(A) (vo vzdialenosti 4 m od vonkajšej jednotky)

Rozmery (dĺžka [hĺbka] x šírka x výška):

 • Vonkajšia jednotka: 500 x 1080 x 850 mm
 • Vnútorná jednotka Vitocal 200-S: 360 x 450/600 x 920 mm
 • Vnútorná jednotka Vitocal 222-S: 597 x 600 x 1900 mm

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk