Tepelné čerpadlo versoTHERM plus

Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Spoznajte nové, úsporné technológie, ktoré v rodinnom dome hravo zabezpečia nielen vykurovanie a prípravu teplej vody, ale aj chladenie. Reč je o vnútorných tepelných čerpadlách typu vzduch/voda. Ich montáž je jednoduchá, zaberú minimum miesta a potešia nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Tieto zariadenia nepotrebujú vonkajšiu jednotku, čím sa výrazne uľahčil proces ich montáže. Inštalujú sa iba dovnútra rodinného domu, s prieduchmi cez jeho obvodovú stenu. To prekvapí mnohých majiteľov rodinných domov, ktorí mali obavy z náročnej inštalácie. Zároveň patria medzi najtichšie vnútorné tepelné čerpadlá na trhu. Ich hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou, čo oceníte nielen vy, ale aj vaši susedia.

Zaujímavé vnútorné riešenie

Pre novostavby i modernizácie je zaujímavým riešením vnútorné tepelné čerpadlo versoTHERM plus typu vzduch/voda (3, 5 a 7 kW, A++/A+++). V rodinnom dome dokáže zabezpečiť vykurovanie i chladenie. Ak ho skombinujete s externým zásobníkom, v domácnosti vám dopraje aj dostatok teplej vody. Toto zariadenie je skutočný tímový hráč, je totiž pripravené aj na spoluprácu s fotovoltickými i vetracími systémami. Výhodou je, že vnútorné tepelné čerpadlá značky Vaillant môžete ovládať pomocou inteligentného regulátora, aj s možnosťou ovládania cez aplikáciu v smartfóne či tablete.

Tepelné čerpadlo versoTHERM plus

Jedno namiesto troch

Ak hľadáte zariadenie typu all inclusive, takým je recoCOMPACT exclusive (3, 5 a 7 kW, A++/A+++). Ide o vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálnu vetraciu jednotku – v jedinom, kompaktnom zariadení. Okrem komfortného vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody sa postará aj o riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Inštaluje sa výlučne dovnútra domu, zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne, uprostred steny alebo v rohu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. V mieste inštalácie ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom teplej vody, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými komponentmi). Nízke prevádzkové náklady dosahuje vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu. Zabudovaná centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Aj toto zariadenie je pripravené na spoluprácu s fotovoltickými systémami i inteligentnými elektrickými sieťami.

Vnútorné tepelné čerpadlo recoCOMPACT exclusive
Prieduchy tepelného čerpadla cez stenu domu