Viessmann, s.r.o.

Využite výhody uvedenia do prevádzky, údržby, servisu a monitorovanie všetkých systémov Viessmann z jedného zdroja, s Viessmann One Base.

Viessmann One Base spája všetky produkty a digitálne služby Viessmann do jedného klimatického a energetického riešenia.

Či už plynové kondenzačné kotly Vitodens, tepelné čerpadlá Vitocal, vetracie systémy Vitoair, fotovoltické moduly Vitovolt alebo batériové systémy Vitocharge, všetky komponenty spolu dokonale spolupracujú vďaka integrovanému energetickému manažmentu Viessmann. To zvyšuje nielen komfort a prehľadnosť, ale aj efektivitu.

S Viessmann One Base môžete ovládať celý energetický systém prostredníctvom jednej aplikácie: Vitoguide pre obchodných partnerov a ViCare pre koncových zákazníkov.

Sieťové prepojenie produktov Viessmann umožňuje používateľom vytvoriť smart home s energetickým manažmentom pre efektívnu kontrolu.

Platformu jednoducho rozšírite napríklad o novú domácu nabíjačku pre elektromobil. Viessmann One Base je možné ovládať aj prostredníctvom hlasových asistentov ako Amazon Alexa a Google Assistant. Možnosť integrácie ďalších služieb otvára nové obchodné príležitosti pre odborných partnerov a ponúka extra pridanú hodnotu pre používateľov systému. Vezmime si napríklad energetickú komunitu – Viessmann Share, kde súkromní výrobcovia elektrickej energie dodávajú akýkoľvek prebytok elektriny pre svoje potreby do energetického fondu energetickej komunity. Výsledná spotreba energie je tak hospodárna, ako aj ekologická.

Kompatibilné a pripravené na budúcnosť

S Viessmann One Base vybavujú obchodní partneri svojich zákazníkov rozšíriteľnými energetickými systémami pripravenými na budúcnosť, ktoré ponúkajú dlhodobé perspektívy. Napríklad tepelné čerpadlo Vitocal je možné flexibilne doplniť o fotovoltický systém a batériový systém Vitocharge. Zvýšená zložitosť sa nemusí premietnuť do zložitého používania. Rýchla, bezpečná a jednoduchá obsluha systému je zabezpečená aplikáciou ­ViCare a súvisiacim energetickým manažmentom.

Nový rozmer servisu

Či už na notebooku v kancelárii alebo v aplikácii na svojom smartfóne, môžu odborní partneri používať aplikáciu Vitoguide na monitorovanie a podporu energetických systémov počas celej ich životnosti. Diaľkové monitorovanie poskytuje kľúčové informácie na prvý pohľad, od podrobností o inštalácii systému a dôležitých systémových nastavení až po stavové hlásenia prostredníctvom protokolu udalostí pre okamžitý zásah.

Schopnosť presne diagnostikovať poruchy počas monitorovania znamená, že odborní partneri môžu ušetriť čas a eliminovať zbytočné výjazdy. Zákazníci sa potom cítia istejšie a sebavedomejšie, že sú v dobrých rukách. Prevádzkovateľ systému vie, že jeho systém je pod nepretržitým dohľadom a že funguje efektívne. Pretože odborný partner môže odstrániť nezrovnalosti skôr, ako sa stanú viditeľnými.

Vždy v obraze – a vždy v spojení

S Viessmann One Base majú všetky produkty integrované WiFi rozhranie – inými slovami, odborní partneri môžu vykonávať všetky funkcie. Chybové kódy sú vo všetkých produktoch rovnaké. Príslušenstvo a náhradné diely sú tiež rovnaké, a teda zameniteľné, bez ohľadu na to, o aký produkt ide. Čo sa stane, ak sa odborný partner nemôže pripojiť na web? Viessmann One Base má riešenie aj v tomto scenári. Parametre je možné upravovať a optimalizovať bez akéhokoľvek internetového pripojenia. Za týmto účelom sa môže odborný partner bezdrôtovo a priamo pripojiť ku kotlu pomocou aplikácie Vitoguide na svojom tablete alebo smartfóne.

Výhody pre odborných partnerov

  • Všetko v jednom: Uvedenie do prevádzky, údržba, servis a monitorovanie z jedného zdroja
  • Lepší servis vďaka riadenej výmene dielov
  • Pohodlné diaľkové monitorovanie: Väčšia istota pre odborných partnerov a zákazníkov
  • Menej výjazdov, znížené cestovné náklady, menej stresu z plánovania
  • Systém pripravený na budúcnosť, ktorý rastie s potrebami zákazníkov
  • Môže byť použitá na akomkoľvek mobilnom zariadení od smartfónov po notebooky a na akomkoľvek operačnom systéme