Viessmann, s.r.o.

S rastúcimi cenami nehnuteľností je každý meter štvorcový obytnej plochy cennejší ako kedykoľvek predtým. Preto je skvelé, ak môžete miestnosť, ktorá sa predtým používala ako technická miestnosť, premeniť na ďalší obytný priestor – napríklad na saunu, ktorú si môžete užívať ako vlastnú oázu pohody. So systémom Viessmann Invisible je teraz k dispozícii prevratné riešenie vykurovania a vetrania, ktoré vytvára cenný dodatočný priestor v dome, ktorý možno ľubovoľne nadizajnovať. Týmto inovatívnym konceptom klimatického riešenia rodinný podnik opäť napĺňa svoje firemné poslanie: „Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“

Značná sloboda dizajnu vďaka modulárnej konštrukcii a individuálnym dizajnovým plochám

Modulárny systém je určený pre domy s rozlohou do 200 m2 vykurovanej obytnej plochy. Kombinuje tepelné čerpadlo Vitocal najnovšej generácie, voliteľný vetrací modul, zásobník teplej vody a kompletnú sadu príslušenstva vrátane všetkých rozvodov v kompaktnej predstenovej inštalácii, ktorá má hĺbku len 28 cm. Štandardizované moduly s továrenskou konfiguráciou umožňujú všestranné možnosti inštalácie, čo dáva architektom aj staviteľom novú slobodu pri navrhovaní pôdorysu domu.

Moduly Viessmann Invisible sa inštalujú bez akéhokoľvek krytu. To dáva zákazníkom možnosť nechať si prispôsobiť dizajn prednej a bočnej steny a vybrať si zo širokej škály materiálov, ako je drevo alebo kuchynské povrchy. Môžu sa dokonca rozhodnúť pre zrkadlové povrchy.

Úspora nákladov na vykurovanie vďaka vysoko účinnému tepelnému čerpadlu vzduch/voda

Ústredným prvkom inovatívneho klimatického riešenia je modul tepelného čerpadla Vitocal 200-SI. Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda má výkon od 2,6 do 9,0 kW. Je vysoko účinné s koeficientom výkonu (COP) až 5,0 (pri A7/W35 podľa EN 14511), čo mu dáva hodnotenie energetickej účinnosti A++. To zabezpečuje nákladovo efektívnu výrobu tepla. Tepelné čerpadlo je k dispozícii aj vo verzii, ktorá sa môže používať ako chladiaci systém počas horúcich letných dní. Zásobníkový modul s objemom 250 litrov, ktorý sa tiež zmestí do zariadenia s hĺbkou len 28 centimetrov, ponúka zákazníkom pohodlnú dodávku teplej vody.

Vetrací modul zabezpečuje, aby bol okolitý vzduch vždy čistý

Najlepšia možná kvalita okolitého vzduchu, vysoká úroveň energetickej účinnosti a jednoduchá inštalácia – Vitoair FSI je vetrací modul pre Viessmann Invisible. S maximálnym prietokom 300 metrov kubických za hodinu je vhodný pre domácnosti s rozlohou do 280 m2. Krížový entalpický výmenník tepla získava až 80 % tepla z odvádzaného vzduchu a spolu s čerstvým privádzaným vzduchom ho privádza späť do miestností prostredníctvom systému rozvodu vzduchu click-and-go. To má výhody pre zdravie a peňaženky obyvateľov, ako aj pre štruktúru budovy.

Celý rad možností inštalácie pre individuálne usporiadanie

Možnosti inštalácie riešenia Viessmann Invisible sú rovnako rozmanité ako domy, do ktorých sa inštalujú. Rôzne možnosti inštalácie – vedľa seba, rovnobežné alebo rohové usporiadanie – umožňujú bezproblémovú integráciu do pôdorysu. Moduly možno napríklad umiestniť vedľa seba vo vyhradenom výklenku vo vstupnej hale. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre rovnobežné usporiadanie, môžu využiť prázdne konce stien, voľne stojace steny alebo samostatné miestnosti. Tam, kde sú miestnosti malé a plné zákutí, rohové usporiadanie často otvára nový obytný priestor, napríklad pri modernizácii existujúcich budov.

Keďže všetky moduly Viessmann Invisible sa dodávajú kompletne zmontované, stačí ich len nainštalovať a navzájom spojiť. Pre odborných partnerov to znamená značnú úsporu času pri plánovaní, objednávaní a montáži.

Viessmann Invisible spája všetky komponenty do jedného kompaktného systému. Zdroj: Viessmann

Najvyšší možný stupeň sebestačnosti vďaka fotovoltike a systémom na uskladnenie elektrickej energie

Aby mohli byť zákazníci čo najviac nezávislí od verejnej elektrickej siete, môže Viessmann Invisible po veľkú časť dňa fungovať aj na vlastnú výrobu elektrickej energie z fotovoltických modulov Vitovolt. Menič s batériovým systémom Vitocharge VX3 uskladňuje prebytočnú elektrickú energiu vyrobenú počas dňa na večerné a nočné hodiny a na požiadanie môže nabíjaciu stanicu Energycharge zásobovať elektrickou energiou pre elektrické vozidlo.

Viessmann energetický manažment zvyšuje účinnosť

Bezplatná aplikácia ViCare umožňuje používateľom ovládať svoj systém pohodlne prostredníctvom smartfónu. Systém Energetického manažmentu, ktorý je súčasťou aplikácie, zaznamenáva aj toky energie medzi tepelným čerpadlom, vetracím modulom, meničom s batériovým systémom a nabíjacou stanicou a prehľadne ich zobrazuje na displeji. Používatelia tak majú neustály prehľad o výrobe a spotrebe energie. Najdôležitejšie však je, že riadiace systémy modulu tepelného čerpadla a meniča s batériovým systémom využívajú energetický manažment na zabezpečenie efektívnej prevádzky. To umožňuje prevádzkovať systém mimoriadne šetrne k zdrojom a znižovať náklady.

Jednoduché uvedenie do prevádzky, monitorovanie a servis vďaka platforme Viessmann One Base

Uvedenie do prevádzky, monitorovanie systému a servis sú rovnako jednoduché a časovo nenáročné ako plánovanie a inštalácia systému Viessmann Invisible. Platforma Viessmann One Base bezproblémovo prepája všetky komponenty navzájom, ako aj s digitálnymi službami, ako je napríklad bezplatný sprievodca ViGuide, a vytvára tak jednotný energetický a klimatický systém. ViGuide umožňuje uviesť systém do prevádzky vo veľmi krátkom čase, plne ho monitorovať pomocou vzdialeného pripojenia a v prípade potreby vykonať servis bez toho, aby bolo potrebné zakaždým niekoho privolať, napríklad ak je potrebné zmeniť parametre. Odborní partneri tak môžu ušetriť veľa času, pričom ich zákazníci budú môcť trvalo využívať maximálne pohodlie a energetickú účinnosť, ako aj spoľahlivé systémy.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.