Každý, kto sa zaujíma o dizajn, vie, že súťaž German Design Award má v tejto brandži mimoriadny zvuk. Odborná aj laická verejnosť vždy netrpezlivo sleduje, ktoré výrobky a dizajnové počiny si odnesú prestížne ocenenie od odbornej poroty. Viega v tomto roku bodovala v súťaži hneď trikrát, a to v dvoch súťažných kategóriách: Brand Identity a Bath Wellness.

 

doska

Prvý z ocenených produktov: nadčasová ovládacia doska Visign for More 105 vznikla v spolupráci s architektonickým štúdiom ARTEFAKT design. (foto: Viega)

 

Na poli dizajnových výrobkov panuje veľmi tvrdá konkurencia, ktorá núti výrobcov, aby poskytovali stále kvalitnejšie produkty. A výber toho najkvalitnejšieho z najkvalitnejšieho každoročne prinášajú práve ocenenia German Design Award. Pre každú spoločnosť je preto veľkým úspechom už to, že môže byť nominovaná v niektorej zo súťažných kategórií.

 

Spoločnosť Viega bola v polovici tohto roku oslovená, aby sa uchádzala o titul v kategórii Brand Identity, v ktorej bola nakoniec ohodnotená ocenením Special Mention. Porotu predovšetkým zaujal nápad, aby za kvalitu značky prehovorili referencie spokojných zákazníkov a úspešné projekty spoločnosti Viega.

 

visign

Ocenenie odbornej poroty získala tiež senzitívna ovládacia doska Visign for Style, u ktorej ovládanie evokuje ilúziu pixelových mráčikov. (foto: Viega)

 

Ďalšieho úspechu sa potom Viega dočkala v kategórii Bath Wellness, kde dokázala u odbornej poroty zabodovať hneď dvakrát. „Porotu zaujali naše ovládacie dosky. Najprv to bola senzitívna ovládacia doska Visign for Style a následne sme zabodovali aj s doskou Visign for More 105. Obe dosky pritom ponúkajú kombináciu nadčasového dizajnu a elegantných línií s dokonalou funkčnosťou a jednoduchým ovládaním,“ upresňuje Kateřina Klimšova zo spoločnosti Viega.

 

armatura

Luxusná vaňová armatúra Multiplex Trio E premení každú kúpeľňu na oázu wellness. (foto: Viega)

 

V prestížnej súťaži German Design Award však Viega nezískala body prvýkrát. Produkty spoločnosti získavajú úspechy pri oceňovaní pravidelne. V minulých rokoch hneď niekoľko cien získal napríklad minimalistický a neuveriteľne flexibilný sprchový žľab Advantix Vario, alebo luxusná vaňová armatúra Multiplex Trio E. V oboch prípadoch ide o produkty, ktoré dokážu aj obyčajnú kúpeľňu razom pozdvihnúť na skutočnú oázu wellness.

 

logo germany

Logo prestížnej dizajnovej súťaže German Design Award.